Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Öcsémnek rendszeresen adok...

Öcsémnek rendszeresen adok zsebpénzt, de már nem szeretném ezt csinálni. Hogy lehet megmondani, hogy nem akarok többet adni, hogy anyám ne csináljon cirkuszt?

Figyelt kérdés

Öcsém még kiskorú, én már felnőtt vagyok. Megsajnáltam öcsémet, hogy senki nem ad neki zsebpénzt, így mivel jól tanul, mondván, hogy akkor amiért ilyen ügyes, adok neki néha, mikor találkozunk.

Ebből anyám részéről idővel már-már elvárás lett. Van pénzem, így megtehetem, hogy adok neki, nem arról van szó, hogy nincs, csak mivel megéreztem, hogy ez most már ilyen rendszeres elvárás lett (NEM öcsém részéről, hanem anyám részéről), besokallatam.

A pénz mellett elég drága ajándékokat kap karácsonyra, Mikulásra, szülinapra stb.

Hogy mondjam meg, hogy többet nem adok? Arra gondoltam, ebben a tanévben még adok utoljára, de jövőre már nem szeretnék.

Anyám lelkizsarolni fog, most is azt csinálja, hogy adjak, mert szegény gyerek mástól nem kap. Hogyan állítsam le anyámat és fejezzem be az adakozást, hogy senki ne sértődjön meg?



2020. dec. 18. 13:04
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
91%
Én soha nem kaptam tesómtól pénzt, zsebpénzt főleg nem, sőt inkább ő vitte a pénzt a háztól. Nem is hallottam még ilyet.... én biztos nem pénzelném, csak a saját gyerekemet.
2020. dec. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
100%
anya, itt a valsag, eleg szuk a keretem, nem tudok adni a Mikloskanak zsebpenzt, adjatok neki ti legyszives, mert ti vagytok a szulei, nem en. rendes toled hogy eddig adtal, nem is ertem a szuleid hogy varjak el hogy az o gyerekuket mas "penzelje"
2020. dec. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
18%
Ebből hosszú távú baj lesz tesóddal. Anyád azt fogja neki mondani, hogy bátyád már nem szeret téged. Kisgyereknek meg te hiába fogsz magyarázni, hogy azért nem kap pénzt, mert anyád akarja, hogy kapjon, teljesen jogosan csak annyit fog érteni belőle, hogy dobod. Hogy már nem érsz neki semmit, nem akarod őt.
2020. dec. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
14%

Akkor meg mit sajnáltatod itt magadat?

Egyáltalán minek kezdtél el pénzelni egy elkényeztetett kis pisist, aki egyet fingik és máris megkap mindent?

2020. dec. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
20%
Az a kérdés, hogy most anyud miatt nem akarsz adni vagy az öcséd miatt. Ha anyud miatt , akkor ne büntesd a tesód miatta. Én mindig azt mondom a férjemnek hogy attól hogy te ezt nem kaptál régen, azt nem kaptál, az öccse igen, attól még nem az öccs a hibás. Ne őrá haragudjunk, ne őt büntessük vagy hibáztassuk. Szóval ha megteheted, öcséd normális, megérdemli akkor ne sajnáld tőle. Anyud miatt ne vond meg.
2020. dec. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
91%

"Szóval ha megteheted, öcséd normális, megérdemli akkor ne sajnáld tőle."

De egészen itt arról van szó, hogy nem az ő dolga odaadni a zsebpénzt, hanem a szülőknek! Egyszer el kell vágni ezt a pénzcsapot, gondolom, te se támogatod rendszeresen valamelyik olyan rokonod, akit nem kötelességed támogatni, max. alkalmakkor veszel nekik ajándékot. Itt a gyerek, a család nincs megszorulva, nem a segítségre van szükségük.

Valóban el lett szúrva az elején, hogy hozzá lett szoktatva a gyerek ehhez, de az életében vannak negatív változások. A tesódnak elég annyit mondani, hogy "úgy alakult, hogy a jövőben zsebpénzt nem fogok adni, de segítek neked megpróbálni meggyőzni Anyut, hogy ő viszont kezdje el, mert elég nagy vagy már hozzá szerintem."

Aztán odaálltok ketten anyuka elé. Ha anyuka nemet mond, ő lesz a hibás, ha igent, akkor nyertél. Anyuka haragudni fog, de haragudjon, ha az jól esik neki. Majd megbékél.

2020. dec. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
100%
Amikor együtt a család, akkor azt mondanám: Tessék, öcsi, itt egy kis jutalom a jó eredményeidért. Viszont ez az utolsó tőlem, mert már elég nagy lettél ahhoz, hogy rendszeres zsebpénzt kapj a szüleidtől. Ez így szokás, a szülők dolga." viszont karácsonyra, születésnapra adhatsz neki pénzt ajándék helyett, vagy kisebb értékű ajándék mellé.
2020. dec. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ha édesanyád ilyen akkor konfrontálódni kell. Nálunk másabb dologban volt testvér-anya vita. Tőlem azt várták el, hogy a felnőtt öcsémre főzzek, mosogassak, ha hazalátogatok. Egyszer elegem lett. Az egész nap gép előtt ülő felnőtt férfira kellett volna spagettit csinálnom. Mivel takarítottam és meg kellett írnom egy időigényes dolgot így nem csináltam meg. Anyánk hazaért és velem kezdett ordítani, hogy hogy képzelem, az öcsém éhes, erre képtelen vagyok stb. Csúnya vita lett, én megmondtam neki, hogy nem vagyok köteles kiszolgálni egy egészséges, de végtelenül lusta felnőtt embert, és boldogítsák egymást. Aztán haza utaztam. Anyám másnap sírva hívott fel, és elnézést kért.


Tehát van rá esély, hogy anyád belássa, ez nem okés. Ha meg nem, akkor mi lesz később? Te fogod mindig finanszírozni öcséd dolgait? Egyre több minden kell majd neki, nem akarom bántani látatlanban, csak általában az emberek egyre több mindent követelnek.

2020. dec. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
30%
Utálom az ilyent. Te kezdtél adni, senki nem kérte. Akkor ne csinálj úgy, mintha bárki kényszerítene
2020. dec. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
26%
Egyetértek a 29-essel.
2020. dec. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!