Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Öcsémnek rendszeresen adok...

Öcsémnek rendszeresen adok zsebpénzt, de már nem szeretném ezt csinálni. Hogy lehet megmondani, hogy nem akarok többet adni, hogy anyám ne csináljon cirkuszt?

Figyelt kérdés

Öcsém még kiskorú, én már felnőtt vagyok. Megsajnáltam öcsémet, hogy senki nem ad neki zsebpénzt, így mivel jól tanul, mondván, hogy akkor amiért ilyen ügyes, adok neki néha, mikor találkozunk.

Ebből anyám részéről idővel már-már elvárás lett. Van pénzem, így megtehetem, hogy adok neki, nem arról van szó, hogy nincs, csak mivel megéreztem, hogy ez most már ilyen rendszeres elvárás lett (NEM öcsém részéről, hanem anyám részéről), besokallatam.

A pénz mellett elég drága ajándékokat kap karácsonyra, Mikulásra, szülinapra stb.

Hogy mondjam meg, hogy többet nem adok? Arra gondoltam, ebben a tanévben még adok utoljára, de jövőre már nem szeretnék.

Anyám lelkizsarolni fog, most is azt csinálja, hogy adjak, mert szegény gyerek mástól nem kap. Hogyan állítsam le anyámat és fejezzem be az adakozást, hogy senki ne sértődjön meg?



2020. dec. 18. 13:04
1 2 3 4 5
 31/41 A kérdező kommentje:

Egy szóval nem mondtam, hogy kényszerítenek. Azt írtam, elvárás lett.

Kb. olyan, mintha segítenél egy rokonnak néha jófejségből, aztán utána már elvárnák tőled és te lennél a szemét, ha nemet mondasz, sőt, még többet is kérne.

2020. dec. 19. 10:47
 32/41 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a konfliktust magadban magaddal rendezd le, kedves Kérdező, sokan írtunk neked jó módszereket arra, hogyan állítsd le anyádat.

Ezt nem fogod tudni megoldani anélkül, hogy egy ideig ne érezd magad rosszul miatta, de felnőtt ember vagy, túl fogod tenni ezen magadat.

2020. dec. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 kovpet ***** válasza:
100%

"aztán utána már elvárnák tőled és te lennél a szemét, ha nemet mondasz, sőt, még többet is kérne"


Volt ilyen nálam is. Én megmondtam, hogy nem és nem érdekelt, hogy mit gondolnak rólam, magukról vagy a világ igazságtalanságáról. Tudtam, hogy igazam van, nem igen érdekelt, hogy szerintük mit kellett vagy nem kellett volna tennem és mikor. Az az ő bajuk, ha nem tetszik nekik valami. Az meg az enyém, hogy én mit csinálok.

2020. dec. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű, ne adj. Lesz sértődés, de kit érdekel. Nálunk is elvárás volt mikor unokaöcsém ballagott, hogy adjunk 20 ezret a számítógépbe. Mikor megemlítettem, hogy de a nagypapa évek óta nem látta az unokát, és ha el is jön, inkább lent marad a kocsiban, erre a viselkedésre adjunk pénzt?, még mi voltunk a szarok.
2020. dec. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
15%

Én soha nem kaptam zsebpénzt és mégis felnőttem valahogyan! Ruhát, kaját, tanszereket vegyen az anyja, szórni meg nem kell.


Az igaz, hogy testvéremtől évente párszor (2-3 max) kaptam pénzt is az ajándék mellé, de sose költöttem el. Már nem ad, és rossz volt átszokni. A gyereknek mindenképp törés lesz.

2020. dec. 21. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 A kérdező kommentje:
35, tehát úgy gondolod, az anyja ne adjon neki zsebpénzt, csak a legszükségesebb dolgokat vegye meg neki, de a testvére, meg adjon neki még pluszba az ajándék mellé is, amit vesz neki?
2020. dec. 21. 09:59
 37/41 anonim ***** válasza:
Én csak a saját példámat írtam le, nem kell általánosítani. Nálunk anyukám 80 ezer forintot kapott egy hónapra egy betegség miatt, a testvérem pedig külföldön dolgozott jó pénzért, így látta helyesnek. Nem kell mindenkinek ezt tennie. De ha nagy a vagyoni különbség, és valóban jól megy, nem hiányzik, akkor lehet. Nem muszáj! Kb. 2x egy évben kaptam ~15 ezer forintot, plusz a szülinapomra és karácsonyra kaptam a testvéreimtől (is) ajándékot, másra nem, de arra nagyobbakat. Például egy "drágább" Barbie babát, amikor kicsi voltam. Én csak azért írtam le, mert én is voltam a gyerek helyzetében és nagyon nem volt egyszerű "leválni", ezt akartam megosztani, hogy ő hogy élheti meg.
2020. dec. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 A kérdező kommentje:

Ez érthető, 37-es. Csak mint írtam, esetünkben nincs szó arról, hogy otthon anyagi problémák volnának. Mint említettem, mindent megkap, márkás cuccai vannak, nyaralni mennek, drága ajándékokat kap, amikor én voltam annyi idős, mint most ő, én meg nem kaptam lószart se, nyaralni egyszer sem voltunk!

Szóval éppenséggel kaphatna zsebpént anyámtól is, csak ő úgy gondolja, gondoskodjak csak én a kistesóról, ez egy báty kötelessége. Nekem meg elegem lett.

2020. dec. 21. 11:19
 39/41 anonim ***** válasza:
100%

Megértelek kérdező, ez az elvárás része tényleg nagyon visszatetsző és nyomasztó lehet neked.

Ha ez a helyzet, akkor valóban mindenképpen az anyát kell a helyére billentened.

2020. dec. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, még hányszor írod le, hogy eleged lett b*szki? Növessz magadnak tököt, ha már felnőtt ember vagy, és zárd el a pénzcsapot, mondd azt, hogy NEM és ennyi, miért kell ezt ennyire túlspilázni? Anyád picsogását meg szard le.
2020. dec. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!