Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Vertek a szüleid kiskorodban?...

Vertek a szüleid kiskorodban? Hogyan szabadultál meg tőlük?

Figyelt kérdés

2019. jún. 15. 14:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Kiskoromban sokat, de aztán egyre kevesebbet. Kb. 11 éves koromig. Aztán max. 1-2 pofon ha elcsattant úgy 16-ig. Rajtam vezették le a feszültséget, főleg Anyám. 17 évesen egyszer újra próbálkozott, de akkor felugrottam és mondtam neki, hogy meg ne probáljon megütni. Még most is emlékszem, hogy mennyire hátrahőkölt. Na azóta nem próbálkozik, de nem is engedném. Szülő nem szülő simán vissza adnám a pofont, mivel nem vagyok már védtelen kisgyerek. Mára már jónak mondható a kapcsolat és már nem is élek a szülői házban. Nem szoktam előhozakodni a régi sérelmekkel, de nem felejtettem el. Szerintem ez mindig bennem lesz.
2019. jún. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem anyukam meghalt amikor 2 eves voltam es sajnos apam osszeszedett egy not aki folyamatosan vert minket apam tudta nelkul.

Kicsi voltam es a tesom is igy nem ugazan hittek nekunk,a no is benyalta rendesen magat. Apam anyum halala utan ebben a noben talalta meg a "kiutat" es teljesen elvakitotta ezert nem hitt nekunk. Ha csunyan neztunk mar akkor is megutott illetve lelkileg is terrorizalt. Az egesz gyerekkorom rament,mikor felcseperedtunk akkor mar kimertunk allni magunkert es addigra apam szeme elol is eltunk a rozsaszin kor,elhitte hogy ver minket...Kidobta de elotte kapott egy jo nagy budos pofot a k.... Illetve volt egy lanya es o sem a kimeletessegrol volt hires. Repultek mind a ketten. Sok eve ennek azota mar csaladom van,ferjem es gyerekem de soha nem fogom elfelejteni. Sok evig depresszios voltam es amikor mamameknal nyaraltunk es tudtam hogy haza kell jonni mar a sokktol el is ajultam illetve rosszul voltam. Melyen a lelkemig hatolt es soha nem heverem ki igazan.

2019. jún. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
94%
Hál istennek nem, és én se verném a gyerekeimet. De volt olyan oszt.társam, akit a szülei vertek és végül állami gondozásba került. Az ilyen szülő nem szülő!
2019. jún. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
100%
5 éves koromtól 8 éves koromig "csak" pofonokat kaptam. Utána jött a többi. Anyukám meghalt így egyedül maradtam az apukámmal és 3 fiú testvéremmel. Nem volt túl sok pénze nem kaptunk túl sok kaját, pláne én.. Apa rengetegszer megvert, a földön is rugdosott. Neki lökött a falnak és még sorolhatnám... Párszor szembeszálltam vele 11-12 éves koromban akkor még durvábban megvert. Tele voltam zúzódásokkal, amit a suliban is észrevettek. Apa megfenyegetett, hogyha bárkinek is elmondom akkor még jobban megver. A suliban senkihez se mertem odamenni mindig bujkáltam nehogy megkérdezzék, hogy mi történt velem. 14 éves koromban elmondtam egy 10.-es fiúnak, akivel sokat találkozgattam. Mikor megtudta, hogy mi van velem hazakísért és elverte az apámat. Többet hozzám se ért. Azóta már 20 éves vagyok, együtt élek az én "megmentőmmel". Ha csak emlékeztet valaki az apámra rögtön rosszul leszek.
2019. jún. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Engem általános iskolás koromban vertek ha 3-as vagy annál rosszabb jegyet hoztam haza. A bizonyítványaimban végül persze rendre 4-es és 5-ősök lettek hisz a motiváció nem volt piskóta. Arra az esetre ha négyesnél rosszabb benne lesz a biziben, beígértek olyan verést hogy majd a mentő visz el. De a lényeg hogy mikor tényleg kicsi voltam (alsós) akkor ez tök hihető volt: mert ha csip csup szimpla évközi rossz jegyekért elvertek akkor év végi rossz jegy miatt miért ne verhetnének el annyival komolyabban hogy mentő jöjjön??-gondoltam
2019. jún. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
85%

Vízes lepedőbe csavartak és vesszővel csapkodtak. Kukoricán, meg sóderen kellett térdelni. De volt, hogy csak simán pofán b*tak, hogy kiesett a fogam és felszakadt a dobhártyám.


Hogy szabadultam meg?

Tanultam.

2019. jún. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Elköltöztem, a kapcsolatunk sose volt szoros. Csak akkor hív, ha kell valami vagy valamiért kiakadt rám, akkor általában lerázom őt. Nem szoktam felemlegetni, hogy "emlékszel, amikor széttörtétek az állkapcsomat, folyamatosan rám mászott a mostohám, agyonvertétek a kutyám????"

Ennek ellenére anyám rendszeresen hangoztatja, hogy milyen sokra vittem hála neki (kivágtak, amikor egyetemre jelentkeztem, egy barátnőmnél laktam több hónapig emiatt), de mégis milyen hálátlan és sznob vagyok.

Figyelmen kívül hagyom az egész családot, elkorcsosult egy értékrendjük van.

2019. jún. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Engem is vertek. Nem szabadultam meg tőlük, folyamatosan hazajárok hozzájuk. Szerintem sose fogom feldolgozni. Elég depressziós vagyok és nehezen kezdeményezek beszélgetést másokkal. Szeretnék ebből az alárendelt szerepből kikerülni, de olyan, mintha nem tudnék.
2019. jún. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
44%
Akkor kaptunk a fenekünkre, ha megérdemeltük.Mind a ketten az öcsémmel ma már tudjuk, hogy jogos volt és szeretjük a szüleinket.
2019. jún. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Volt. 2 évig kaptam "büntetést", majdnem minden nap, az iskolai dolgok miatt. Ugy szabadultam ki ebből, hogy elköltöztem.

Máig nem sikerült tisztáznom magamban, jól tettem-e.

2019. jún. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!