Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Feltűnő lehet, ha a gyerek...

Feltűnő lehet, ha a gyerek túl magas a szülőkhöz és a nagyszülőkhöz képest is?

Figyelt kérdés
Ha a szülők 155 és 170 magasak, es a nagyszülők is kb.ilyen magasak akkor elgondolkodtató, ha a gyerek 195 cm?
2019. márc. 19. 14:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A mi családunkban fiam a legmagasabb. Sem én, sem a volt férjem nem magas, egyikünk szülei sem, és nincs róla tudomásom, hogy valaki az ősök körül 2 m körül lett volna.

A feltételezéseddel azt suggalod, hogy esetleg más a gyerek apja? Vagy hogy érted?

2019. márc. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk se magas senki max 170, kivéve öcsém 190 cm.
2019. márc. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Velünk fordítva van.Mindenki magas 180,190 cm körül vannak én meg 162 vagyok.Öcsém 13 evesen magasabb volt mint en.Ezért legtöbbször azt hittek ő az idősebb én a fiatalabb,pedig 6 évvel vagyok idősebb mint ő.De amúgy hasonlitunknem hiszem hogy örökbe fogadtak vagy hogy nem apum csinált.😄
2019. márc. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem gyanús.
2019. márc. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%
Postásbácsi milyen magas?
2019. márc. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A magasság öröklés generációkra is vissza mehet
2019. márc. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Mivel figyeltem biológia órán és tudom, hogy hogyan öröklődik a magasság, ezér nem, egyaltalán nem elgondolkodtató.
2019. márc. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
91%

Családi körben az a tapasztalat, hogy inkább az alacsonyságot öröklik a gyerekek, ha már úgy van, viszont a magasságot sosem szülő és nagyszülők körében. Férjem és családja átlagos magasságúak, viszont apósom részéről van egy generáció, ahol mindegyik fiúgyerek közel 2 méter magas. Kétlem, hogy az anyuka mindig félrelépett, és azért születtek az átlagos magasságú szülőknek jóval magasabb gyerekei. Azon az ágon mind magasabbak a gyerekek a szülőknél. Szóval hülyeség feltételezni, hogy nem az apa a szülő. Ez a genetika visszavezethető sokkal korábbra, nemcsak a nagyszülőkig.

Én anyaként írok egy példát: két lányom van, az egyik 160 cm, a másik jóval magasabb. Csak tudom, ki az apjuk, mivel sosem léptem félre házasság alatt.

Bírom még az olyan kérdéseket, hogy anyós pl. ki van azon akadva, hogy nem hasonlít az apjára a gyerek. Mert valamiben hasonlítania kéne. Hát nagyon nem. Nálunk a két lány egyáltalán nem hasonlít egymásra, sem külsőleg, sem belső tulajdonságokban. De mivel én vagyok az anyjuk, csak tudom, hogy egy apától származnak. Megkaptam már én is, hogy lehet ekkora különbség két gyerek között. Hát így...

2019. márc. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Anyósom 140 valamennyi, apósom is max. 160 (saccra), a férjem 186 cm. Szerencséje van, hogy nem 150 lett. :) És biztos nem a postás az apa, mert le se tagadhatná após.
2019. márc. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nálunk is alacsonyak vagyunk, de a fiunk már elhagyta a 180at. Apja mása, de nem tudom honnan ez a magasság. Bár állítólag apám magas volt, én ezt sajnos nem tudom.
2019. márc. 20. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!