Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek mennyiben befolyás...

Szerintetek mennyiben befolyásolja az egy gyerek iskolázottságát, későbbi boldogulási esélyeit, ha a szülei nem képzettek, vagy épp magas szinten képzettek?

Figyelt kérdés
Saját példákat, tapasztalatokat is írjatok.
2017. aug. 19. 21:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
57%

Kedves Kérdező!


Az összes szociológiai kutatás szerint döntő mértékben. Az egyéni tapasztalat nem releváns.

2017. aug. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
75%

Hát én a saját osztályomban azt vettem észre így, hogy idén felvételiztünk középiskolába, hogy akiknek a szülei egyetemet vagy főiskolát végeztek azok a város legerősebb gimnáziumaiba mentek, akiknek a szülei pedig "csak" érettségivel rendelkeznek ők gyenge gimnáziumba, vagy szakgimnáziumba felvételiztek. És (lehet ez csak nálunk volt így) azok a gyerekek akiknek a szülei felsőoktatásban is részt vettek, jobb tanulmányi átlaggal rendelkeztek. De volt olyan hogy az egyik szülő egyetemet végzett, a másik meg nem, de az ő gyerekük is jó tanuló volt, és erős iskolába ment tovább.

14/L

2017. aug. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
80%

Családban a legmagasabb iskolai végzettség a szakmunkás képző. Nekem két diplomám van, jó munkám, és teljesen máshogy élek, mint a szüleim, vagy a rokonaink. De én mindig is, kicsi koromtól fogva, szerettem tanulni. Fura is voltam emiatt a családban 😊 Már gyerekként eldöntöttem, hogy más életet szeretnék, mint amit magam körül láttam. Ez motivált.

Egyébként létezik olyan kifejezés is, hogy első generációs diplomás. Úgyhogy nem vagyok egyedi eset 😊

2017. aug. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
91%
Anyukám felnőttként járta ki az általánost, apukám szakmát tanult.. nekem érettségim van, de ter ezek még tanulni, csak nem tudom mit. :/
2017. aug. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
40%

Pénz kérdése.

Ha a szülőknek 8 általánosa sincs, de jól keresnek, és mindent meg tudnak adni a gyereknek, akkor nem probléma a tovább tanulás.

2017. aug. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
89%

Szerintem mindenképp befolyásolja, azonban nem csak a szülőkön múlik hanem például rokonok, környezet stb.

De talán nem feltétlen az, hogy a szülők éppen képzettek vagy nem, hanem a hozzáállásuk a dolgokhoz. Például ha egy gyerek azt látja, hogy nem támogatják, nem foglalkoznak ezzel a témával, valószínűbb hogy ő is így fogja gondolni, azonban a környezete, iskolai alapok által kaphat megfelelő lökést ahhoz, hogy változtasson rajta, előre tudjon törni. Szerintem rengeteg tehetséges gyermek elvesződik amiatt, hogy a szülők nem érzik a súlyát a megfelelő képzettségnek, gondolok itt a magyarországon nem túl közkedvelt emberkékre, holott számos értelmes lenne köztük, ha nem húznák vissza a "butasággal".

Képzett szülők meg talán lehet többet is várnak el a gyermeküktől, hiszen ha ők is képzettek a gyerek is legyen az, ritka az olyan, aki pl orvos, jogász, stb. szülő, és támogatná, beletörődne abba, hogy a gyermek pl mondjuk pincér legyen (nem becsülöm le őket, szó se róla, csak egy pl volt). Holott esetleg a csemete nem area az életre vágyik, nem szeretne diplomát stb.


Az én szüleim érettségivel rendelkeznek, édesanyám nem dolgozik, rokkantsági ellátást kap, édesapám sofőr. Én pedig egyetemre járok, hiszen mindig megkaptam a támogatást, a lehetőséget hogy tanuljak, amivel élek is.


Tehát nyilván befolyásolja, meg nem is. Függ mind a szülőtől, környezettől, rokonoktól, illetve maga a gyermek akaratától, már ha van beleszólása a dologba(mert ugye nem hunyhatunk szemet azok előtt, akiknek a szülő dönti el, hogy márpedig igenis ezt vagy azt fog tanulni).

2017. aug. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
97%

Ez így nem megválaszolható.

A diplomás szülők nyiklván elvárják, hogy a ygerekük is az legyen.

A nem diplomásak, lehet éppen szért, hogy neki könnyebb legyen, de lehet, ha nekik így jó, a gyereknek is jó lesz.

A döntés a te kezedben van. Ha akarsz, tanulsz tovább, ha nem, akkor nem.

2017. aug. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem abból a szempontból fontos, hogy hatással van rá amit otthon lát.

Ha tudja, hogy a szülei magas szinten képzettek akkor szerintem megpróbál ő is jól teljesíteni mert nem akar "alul maradni".

Ugyanakkor iskolázatlan szülők lehúzhatják a gyerek tanulásának minőségét azzal, hogy mondják neki, hogy ők se tanultak, mégis itt vannak...stb...stb..

Kérdés, hogy a gyerek ebból mit visz tovább..

De mindenképp azt gondolom, hogy erősen befolyásolja.

2017. aug. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem a szülő képzettsége számít, hanem a hozzáállása. Apámnak érettségije és szakmája van, anyám főiskolát végzett, én orvosira járok, mindig úgy neveltek, hogy egyetemre járjak és ebben támogatnak is, ameddig nem tudok a saját lábamra állni.
2017. aug. 19. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
56%
Csak a saját példámat akarom elmesélni. Anyámnak középfokú végzettsége van, (szakmunkás+érettségi) apámnak nyolc osztálya van. Anyám mindig verte magát hogy ő milyen jó tanuló volt, és hogy ő még anno a szociban tönbbet keresett. Mindketten lusták, utálnak dolgozni, sokszor nincs is munkájuk. Anyám tessék-lássék "taníttatott" azaz elküldött gimnáziumba, aztán Egyetemre. Saját akaratom, gyakorlatilag nem volt, anyám akarta mindenáron hogy diplomás legyek. Általános Iskolában és a gimi elején anyám sok veréssel igyekezett "motiválni" hogy tanuljak, mert "jó eszem" van. Magamtól is szívesen tanultam, szerintem a plusz ösztönzés inkább rontott az eredményeimen. Megjegyzem hogy enni nem kaptam rendesen, alultáplált voltam. Állandó megélhetési gondjaink voltak. Apám azt mondta hogy inkább menjek szakmunkásba, ne tanuljak annyit, talán jobb lett volna rá hallgatni. Végülis érettségi után két évet jártam egyetemre. Ott már végképp nem volt mit ennem. Próbálkoztam diákmunkát is vállalni, de mindig volt valami kifogás (gondolom a gyenge fizikumom miatt). Végülis eddig közmunkás, és betanított munkás voltam, felváltva. Kínomban csináltam egy OKJ-t (CNC forgácsoló, de nem dolgoztam benne).
2017. aug. 19. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!