Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, hogy ne legyek...

Mit csináljak, hogy ne legyek mindig b. szogatva a kutya miatt, és elfogadják, hogy nálam bizony így vannak ezek a dolgok?

Figyelt kérdés

A páromtól karácsonyra kaptam egy kiskutyát, egy uszkárt. Alapból nem nagyon lesz nagyobb 30 centinél, de még kölyök, szóval tényleg picike. Általában viszem magammal mindenhova, és itthon is a lakásban van, nem zárom ki a teraszra. Mert a nevelőapám szerint az lenne a normális, meg egyáltalán, minek tartom bent... És hogy "bezzeg az ő szüleinél"... Mindig ezzel jön, hogy ott semmit nem költenek a kutyákra, mégis megvannak már 8-9 éve, és én mennyire elkényeztetem ezt. Hát szerintem meg az a nem normális, ahogy a szüleinél vannak tartva a kutyák. Nem vesznek nekik rendes kaját, hanem maradékokat adnak nekik, de sokszor olyat, ami már romlott is. Nincsen velük foglalkozva, sosem viszik őket sétálni, mondván, hogy nagy a hátsó telek, jól elvannak ott. Párszor már láttam, hogy hol vannak, hát az valami borzalom. Sehol egy normális hely nekik, alszanak, meg esznek, ahol tudnak. Tiszta kosz mind a kettő, büdösek is és tényleg semmit nincs velük foglalkozva. Nálam nem ezt jelenti a kutyatartás...


Én igenis elhordom állatorvoshoz, majd elviszem később kutyakozmetikába is, normális, minőségi ételeket veszek neki. De ezt anya férje nem bírja elfogadni, mert szerinte ez "felháborító", meg hogy ez nem egy gyerek. És ez csak majomszeretet...


2019. febr. 25. 13:19
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
81%

Nem tudsz mit csinálni vele. Van aki nem érti meg, hogy hogy lehet ennyire fontos egy állat. Sokaknál fogyóeszkoz, nem kötődnek hozzá. Míg másoknál családtag.

Nem fogja szerintem megérteni. De én is úgy gondolom, hogy az a normális, ahogy te kezeled. Aki csak kirakja a kertbe és nem eteti normálisan, nem foglalkozik vele ha beteg stb, annak nem tudom minek egyáltalán állat.

2019. febr. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
27%
Költözz el és vidd a kutyádat is.
2019. febr. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
65%

3# vagyok. Amúgy amíg a saját pénzed koltod rá semmi közük hozzá.

Nyílván meg lehetett volna ezeket beszélni mielőtt állatot vettél/kaptál, ha velük laksz együtt illett volna a párodnak velük is beszélni, hogy bent lesz a házban stb.

2019. febr. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Második válaszoló, köszönöm szépen a választ! Azért jó látni, hogy valaki szerint nem én vagyok a hülye... :D Mert tényleg néha már sajnálom azokat a kutyákat, hiába vadabbak, vagy nem olyan kezesek, mint mondjuk az enyém. Ott vannak kint a hóban, viharban, esőben is, és egyszer kérdeztem, hogy amikor zuhog az eső, akkor hová mennek, mert kutyaház pl. nincs. Erre csak vállat vontak, hogy hát bebújnak a kocsik alá, vagy nem tudják.
2019. febr. 25. 13:27
 5/24 A kérdező kommentje:
Külön élek tőlük.
2019. febr. 25. 13:28
 6/24 anonim ***** válasza:
82%
Mi köze hozzá? A kutya az ember legjobb barátja. Egyébként mond meg neki, hogy egy emberről sokat elárul az, ahogy az állataival bánik. Aki maradékot, romlott ételt ad a kutyájának és mocskosan tartja, nem foglalkozik velük, inkább meg se szólaljon! Mi kertesházban lakunk, itt mindenki a környéken sétáltatja a kutyáját, gondoskodik róla. Szerencsére már nem az őskorban élünk, hogy csak házat őriz, hanem igazi társ.
2019. febr. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
89%
Ezt hívják felleős állattartásnak. Ha külön élsz, nem is értem honnan veszi a bátorságot, hogy bele szóljon. Semmi köze hozzá. Sajnálom a jószágaikat :(
2019. febr. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
41%

Szerintem sem illik úgy kutyát hazavinni (akár ajándékba kaptad, akár te vetted) hogy otthon nem tudnak előre róla.

Egyébként egyet értek veled, egy kutya és más háziállat is sok gondoskodást igényelt, alap, hogy nem verjük ki a hidegbe, rendszeresen visszük orvoshoz, és normális, neki megfelelő kaját kap. És de, tök olyan, mint egy gyerek, sőt, még olyanabb, mert mindig a te gondoskodásodra fog szorulni, nem nő fel, mint egy gyerek.

2019. febr. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
78%
Ezt nem értem, ha külön élsz tőlük, akkor mi a probléma????
2019. febr. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
90%
Akkor meg mi a probléma? Mondd meg a nevelő apádnak, hogy nem az ő pénzét költöd, nem az ő házában van a kutya, úgyhogy hallgasson el. Ha ezek után se fogja be a száját, redukálnám vele a kapcsolattartást
2019. febr. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!