Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan mondjam el a szüleimnek...

Hogyan mondjam el a szüleimnek, hogy itt akarom hagyni az egyetemet és helyette szakmát tanulni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Idén szeptemberben kezdtem az egyetemet(SE-ETK), védőnői szakirányon.

Számomra nagyon sok stresszel járt már a felvételi is, mert én világ életemben gyógymasszőr szerettem volna lenni, ami ugyebár OKJ képzés keretein valósulhatna csak meg. Anyukám az, aki bátyámra és rám is rám erőlteti az egyetemet, mert hogy ha van diplománk sokkal jobb életünk lesz..

Én egyre rosszabbul érzem magam itt az egyetemen, pedig alig 1,5 hónap telt csak el, egyáltalán nem az én világom, itt szeretném hagyni.

2 éve bátyám is ott hagyta az egyetemet, és elment szakot tanulni, de szüleim nagyon mérgesek voltak rá, nem értették meg. Nagyon félek ezért megmondani nekik azt, hogy én boldogtalan vagyok és nem akarom elcseszni 4 évet azzal, hogy egy olyan foglalkozást tanuljak, amt nem érzek magaménak.

Ti mit tennétek? Hogy tudnám nekik ezt úgy felvázolni, hogy ne egy hatalmas csalódásként kelljen nekem és nekik is megélni ezt?

Ui. se édesanyám, se édesapám nem végzett egyetemet/főiskolát, mindketten szakmát tanultak és most testvéreim is.. ezért is nagy a nyomás, hogy csalódnának nagyon bennem.

Köszönöm segitségeteket!



2018. okt. 15. 13:14
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
97%

Azzal nincs baj, hogy gyógymasszőr szeretnél lenni,de két dolgot vegyél figyelembe. Az egyik,hogy a gyógymasszőri pálya nagyon telített, nehéz elhelyezkedni, a legtöbben magánban csinálják, de az ugye a vevőkört is idő kialakítani. A másik,hogy nagyon igénybe veszi az ember izületeit, nem lehet nyugdíjig ezt folyamatosan csinálni. A legtöbb gyógymasszőrnek ezért van egy tartalék szakma a zsebében. A nővérem például OKJ felnőtt szakápolóit tett le mellette, egy másik közeli barátunk párja pedig aromaterapeuta mellette. Mind a ketten dolgoztak masszőrként miután megszerezték a képesítést, de 2-3 év minden napos masszírozás után már érezték ennek negatív hatásait.

Én azt javaslom, köss kompromisszumot. Végezd el a gyógymasszőrit ha ez az álmod,de végezz el mellette egy

másik képzést (nem muszáj annak védőnőinek lenni, ha mást szeretnél inkább), amivel bármikor elhelyezkedhetsz, ha az előbbi mégsem jönne be, vagy nem bírnád fizikailag.

2018. okt. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy válaszoltál. Igazából mindenképp szeretnék mellé mást is tanulni, hiszen ez igy tényleg megterhelő lenne, valamint lehet nem menne úgy a szekér, mint ahogy szeretném.

Gondolkoztam, hogy egy gyógyszertári asszisztens képzés is szóba jöhetne még, arról esetleg vélemény?

2018. okt. 15. 13:45
 3/21 anonim ***** válasza:
90%

Szia ! Ha tényleg nem érzed magadénak a szakot , akkor mindenképpen hagyd ott még az első félévben. Nincs értelme olyat tanulni, amit nem érzel magadénak.


Sajnos én is elkövettem azt a hibát, hogy olyan szakot végeztem, ami nem érdekel és egyáltalán nem megfizetett. Szociális munkát csináltam felsőoktatási szakképzésben, most meg nem tudok vele elhelyezkedni.

Jelenleg esti gyógymasszőr OKJ-n vagyok, munka nélkül, de legalább jár a diákigazolvány. Te annyival előrébb járnál ezzel a szakmával, hogy Pesten nagyon keresett, nem mint itt Nyugaton, mert nagyon sokan vagyunk masszőrök. A munkaugyin keresztül is szokták ezt a szakmát indítani ,hátha hasznodra válik.


Egy példa az egyetem otthagyására unokabátyámmal és a baratnojevel történt meg. Nagyon nehezen mondták el szüleinek, ráadásul együtt hagyták ott az egyetemet. Unokabátyám vegyészmérnöknek tanult, otthagyta, tetovál.

A barátnője marketinget tanult , otthagyta, sikeres fodrász.


A te életed , nem szabad ,hogy mások döntsenek a jövődről . Neked kell döntenek, nem a szüleidnek. Le kell ülni velük, elmondani nekik , hogy nem jó, nem a te pályád, mást szeretnél. Ezt nekik tiszteletben kell tartani . Ez olyan , mint amikor a doki apuka ráerőlteti a gyerekére hogy vigye tovább a praxist, de a gyerek gépészmérnök vagy jogász akar lenni.


Ha tényleg nem tudod vagy nem mered otthagyni , akkor passziváltass a második félévben. Akkor visszamehetsz az egyetemre, ha meggondolod magad.

2018. okt. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
90%
Én a helyedben esti v. Hétvégi képzésen, tanfolyamon elvégezném a masszőr képzést, de nem hagynám ott az egyetemet, utána hétvégén meg nyáron masszíroznék, és rájönnék, hogy sokkal jobb dolog védőnőként pici babákat méregetni, mint valami vénember szőrös hátát nyomkodni. Higgy nekem, eleget szívtam, hogy csak a saját hibáimból tanultam.
2018. okt. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Az a probléma, hogy már most azt kapjuk a védőnőként végzett tanárainktól, hogy akkor lesz jó életünk, ha kifogunk egy "jó oldalbordát", mert hogy agyon dolgozhatjuk magunkat a minimálbérért kb. Ha már ennyire ezt halljuk, akkor olyat szeretnék inkább tanulni, amit szivesen csinálok és mondjuk 1-2 év alatt elvégzem, minthogy 4 évet itt töltsek és az szenvedés legyen, mert utána úgyse azzal foglalkoznék..:/
2018. okt. 15. 14:11
 6/21 anonim ***** válasza:
92%
1-es vagyok. A gyógyszertári asszisztens is nagyon telített pálya. Ugyan úgy mint a dietetikus vagy a gyógytornász. Protekció kell, hogy eltudj normális helyen helyezkedni. Ebből a szempontból a védőnői képzés jó választás, mert lasszóval fogják őket, de persze nincs értelme, ha nem szívesen csinálnád. Nem tudom a kórházi légkör mennyire vonz, de ápolóként a legkönnyebb elhelyezkedni az egészségügyben, esetleg ott még a szülésznői képzés. Azokból is több kellene.
2018. okt. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
95%

Igen, a gyógymasszőrködést főleg úgy érdemes, hogy másodállásként és magánban, mert tönkremennek az ujjad ízületei.

Gyógyszertári asszisztensnek meg optikusnak én is akartam menni, de azt mondták róluk, hogy "nem kellenek sehova", mindenhol be vannak töltve a helyek "a régiekkel", szóval ott is úgymond telített a szakma.

A védőnői egyébként biztos állás és többet kapsz kézhez, mint ezekkel. Persze fiatalon mindenki szeretné az álmait megvalósítani, meg kiteljesedni a munkájában, meg mit tudom én, de a reálitás is fontos.


Egyébként konkrétan mi a problémád a védőnői munkával? Ezt nem kötekedésből kérdezem! Mert olyan egészségügy-közeli állásokban gondolkodsz ezen kívül is, úgy látom. Maga az egyetemi légkör nem tetszik? Mert én arra gondoltam, hogy nem lehet, hogy annyira "rád van tolva" ez az egyetem-téma, hogy már emiatt van ellenérzésed vele kapcsolatban?

2018. okt. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem már eleve arra büszkék lehetnek, hogy két gyereküket is felvették az egyetemre. Ha annyira nem szereted, hagyd ott, és csinálj inkább olyasmit, amiben te magad hiszel. Felnőtt ember vagy, a te dolgod a sorsod felől dönteni. Ismered őket, tudod, hogy ki lesznek akadva - de túl fogod élni. Ha látják, hogy értelmes dologgal töltöd az életed, akkor majd megbékélnek. Egy kis mosolyszünetet megér, hogy olyasmit tanulhass, aminek majd hasznát is veszed.
2018. okt. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
95%
Gyógytornásznak több értelme van és az főiskola.
2018. okt. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
85%
Húgom védőnőnek akar menni, szintén a Semmelweisre. Elmondanád, hogy mi volt a baj?
2018. okt. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!