Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, hogy ne kelljen...

Mit tegyek, hogy ne kelljen katonának mennem?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék katona lenni, sem hasonló. Nem az én világom. Nem az erőnléti eddzés miatt, hanem konkrétan azért, mert nem tetszik. Eddig túráztam, természetet jártam, a szabadság volt a mindenem meg a barátok, barátnőm. Most viszont anyumék nagyon erőltetik ezt, hogy kövessem a családi vonalat, mert nagypapa is az volt, meg az ő apja is meg stb... viszont nekem szándékomban sem áll katonának állni. Utálom a gondolatát is az egésznek. Ha pedig szóba hozom egyből lehurrognak, hogy jajj nem kell félni, jó lesz, élvezni fogom. Kezd elegem lenni, mit tegyek? Akár hazudok is vagy bármi, hogy elkerüljem ezt.

2018. aug. 25. 14:00
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
46%

"Az lehet még benne talán,hogy viszonylag jó a fizetés,van szintlépési lehetőség,karrier,illetve a korai nyugdíjazás,ami miatt a családod az előnyöket láthatja ebben a területben.


Viszont gondolom a felvételin van valamilyen motiváció elbeszélgetés,és ha ott azt érzik,hogy te nem szeretnél katona lenni,úgy is eltanácsolnak."



17-es, te nagyon fogalmatlan vagy....

2018. aug. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
57%

12 eve szerzodeseskent, de nem MO.n, csak annyit tudok tanacsolni hogy vagy ferfikent viselkedsz, es nemet mondasz, vagy max elsumakolad a pszihologiai vizsgat, akkor meg hotziher hogy nem vesznek fel.

Pontosan mi taszit benne? En ha visszamennek az idoben ismet ezt valasztanam, foleg miota tapasztaltam hogy sokan inkabb kimenekulnenek az orszagbal ha behivnak akar egy napra is, de otthon a kanaperol megmondjak a tuttit, mert ok jobban tudnak mindent, meg azoknal is akik mar lassan a nyugdijbavonulast tervezik.

Nem csak mezoben rohangalos es fekvotamaszozo katonasag letezik, rengeteg olyan feladat letezik amivel nap mint nap talalkozol civilkent is.

2018. aug. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%

Én 5 évig voltam szerződéses, számos bajtársam, felettesem családját megismertem, és nehezen tudom elképzelni, hogy ez a sztori így igaz, mert aki ebben él, az nem így gondolkodik, és nem erőlteti rá azt az emberre, aminek belülről kéne jönnie.


Mindenesetre menj el az alkalmasságira, mond meg a beszélgetésen, hogy a családod erőlteti, és nem akarod, a pszichológus meg ráírja a papírodra, hogy alkalmatlan vagy, ennyi.

2018. aug. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg anyádnak, hogy a honvédségbe pont az olyan tökös, kemény legényeket várják, akik csak azért mennek oda, mert anyu ráparancsolt ők meg nem mertek nemet mondani :D
2018. aug. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kommenteket!


Ami azt illeti én eddig is kiálltam magamért és mondtam, hogy nem-nem, de őket nem érdekelte és akárhányszor valami akadály jött mindig ment a telefon és elhárították. Nem akarom ezt. De úgy is megoldom, hogy ne ez legyen a vége. Köszönöm a motivációt!

2018. aug. 27. 20:02
 26/26 anonim ***** válasza:
"akárhányszor valami akadály jött mindig ment a telefon és elhárították" Ne haragudj, de ezt csak akkor lehet ha nem kiállsz azért amit akarsz, hanem kifogásokat keresel. Nem mond hogy ezért, vagy azért nem akarod. Csak közöld hogy nem mész katonának. Pont. Nem kell magyarázkodni miért. Ha elintézik hogy mehess, csak közöld, hogy ez szép meg jó, de NEM leszel katona.
2018. aug. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!