Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, hogy ne kelljen...

Mit tegyek, hogy ne kelljen katonának mennem?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék katona lenni, sem hasonló. Nem az én világom. Nem az erőnléti eddzés miatt, hanem konkrétan azért, mert nem tetszik. Eddig túráztam, természetet jártam, a szabadság volt a mindenem meg a barátok, barátnőm. Most viszont anyumék nagyon erőltetik ezt, hogy kövessem a családi vonalat, mert nagypapa is az volt, meg az ő apja is meg stb... viszont nekem szándékomban sem áll katonának állni. Utálom a gondolatát is az egésznek. Ha pedig szóba hozom egyből lehurrognak, hogy jajj nem kell félni, jó lesz, élvezni fogom. Kezd elegem lenni, mit tegyek? Akár hazudok is vagy bármi, hogy elkerüljem ezt.

2018. aug. 25. 14:00
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
85%
10, fel, szóval mehetsz.
2018. aug. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
Legyen tököd és mond a szeműkbe veled megszünik ez a hagyomány, mert belőled nem lesz bizony katona.
2018. aug. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 szántóvető ***** válasza:
100%
ha nem mész akkor nem mész,nem kell tenned semmit.nem is értem hogy iért írtál ki kérdést.vagy attól félsz hogy este lefekszel aludni és reggel már egy laktanyában ébredsz?
2018. aug. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
33%

Mit tegyek, hogy ne kelljen katonának mennem?


Menj el dolgozni!

2018. aug. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek más az érdeklődési köre, régen is az volt, hogy valaki szeretett katona lenni, mert kiszakadt az addigi közegéből, jó barátokra tett szert, szerette a gyakorlatokat csinálni, bulinak érezte. Meg voltak, akik nem szerették és kényszerként gondolnak rá, de a katonaság nem változtatta meg őket, max. az erőnlétük javult. ha valaki páwa akar lenni, vagy emo, vagy mittomén, akkor legyen az és ne katona, mert ő úgy boldog. és sztem idegesítő, hogy egyesek állansóan osztogatják, h vissza kell vezetni a kötelező sorkatonaságot. ahelyett , h osztogatja, jelentkezzen és megtudja milyen, ne másokat nézzen le, mert ecsetfeje van, meg feszülős gatyát hord.

nem kell hazudnod, mondd meg, te mást szeretnél tanulni, téged más érdekel. nyílt beszéddel többre mész, mint olcsó hazugságokkal.

2018. aug. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
79%

Számomra hihetetlen,hogy egyes szülők mennyire nem érzékelik,hogy a saját gyerekük mit szeretne,vagy mit nem szeretne.


A családi hagyományt csak akkor érdemes követni,ha látom,hogy a gyerek nagyon kicsi korától érdeklődik az adott pálya iránt,amúgy nem.


Másrészt nem tudom,de ha én szülő lennék egyáltalán nem lelkesednék az ilyen ötletért,még ha a gyerek magától hozná fel,akkor sem,mivel nem a legbiztonságosabb foglalkozások közé tartozik.


Az lehet még benne talán,hogy viszonylag jó a fizetés,van szintlépési lehetőség,karrier,illetve a korai nyugdíjazás,ami miatt a családod az előnyöket láthatja ebben a területben.

Viszont gondolom a felvételin van valamilyen motiváció elbeszélgetés,és ha ott azt érzik,hogy te nem szeretnél katona lenni,úgy is eltanácsolnak.

De ezt nem kell megvárni,meg kell mondani határozottan a szüleidnek,hogy te ezt nem szeretnéd!

2018. aug. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
0%

Itt az ideje onnalosodni

Koltozz el

2018. aug. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
25%

A katonák semmit sem csinálnak ahogy a rendörök se, Magyarországon. Mit védenek meg Magyarországon a katonák? Ezt mondja meg valaki, nincs háboru. Hát Magyar katonákat kuldenek ki kulfoldre, és egy idegen országot védelmeznek.

Réadaásul a fizu is kevés. Magyarországob meg ha terror van arra ott vannak a TEKesek. Rendörökböl meg már annyi van mint a nyu.

2018. aug. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

Én azt tanácsolom, először találd ki, mi akarsz lenni. Olyat, ami reális, tehát mondjuk nem szállodaigazgató vagy filmsztár.

Utána pedig úgy add elő, hogy te nem katona akarsz lenni, hanem (mondjuk) földmérő. Hidd el, ez egészen másképp hangzik a szülő előtt.

2018. aug. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
94%

Ambíciózus fiatal nem megy se sünnek se katonának. A fizuból nem lehet megélni, max ha tisznek mész, de akkor meg magánéleted nem lesz. Én a rendőrségen dolgozom közalkalmazottként, de látom, hogy milyen posvány van a rendszerben. Rakás megkeseredett ember, akik máshoz nem értenek, civil életben elvéreznének, annyira beszívta őket a dolog. Függenek a melótól, de akinek nincs valami értelmes végzettsége a rendőrtiszzi mellett, az nem tud dobbantani.

Szóval egyszerűen ne menj katonának. Egy nettó szívás. És kit érdekel mit mondanak a rokonok.

Csapj az asztalra és mond meg, hogy basszon meg benneteket a kőbányai szopó famtom, te nem leszel katona.

2018. aug. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!