Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, hogy ne kelljen...

Mit tegyek, hogy ne kelljen katonának mennem?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék katona lenni, sem hasonló. Nem az én világom. Nem az erőnléti eddzés miatt, hanem konkrétan azért, mert nem tetszik. Eddig túráztam, természetet jártam, a szabadság volt a mindenem meg a barátok, barátnőm. Most viszont anyumék nagyon erőltetik ezt, hogy kövessem a családi vonalat, mert nagypapa is az volt, meg az ő apja is meg stb... viszont nekem szándékomban sem áll katonának állni. Utálom a gondolatát is az egésznek. Ha pedig szóba hozom egyből lehurrognak, hogy jajj nem kell félni, jó lesz, élvezni fogom. Kezd elegem lenni, mit tegyek? Akár hazudok is vagy bármi, hogy elkerüljem ezt.

2018. aug. 25. 14:00
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
91%
Hazudni? Ne legyél már nyápic, állj ki magadért. Ha azt mondod nem, akkor az legyen nem ha belegebednek is. Amúgy ez a kérdés is volt már egyszer...
2018. aug. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
28%
El van törölve a kötelező sorkatonaság már régóta, vagy ismét kötelezővé tették egy ideje és én nem tudok róla?
2018. aug. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
96%
Szó sem volt sorkatonaságról, a család erőlteti a katonai pályát.
2018. aug. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
82%

3as, a hivatásos katonákra gondol mint a honvédek

szerintem menj el jelentkezni, ha anyira eröltetik, gyengén leszerepelsz és kész, ha másképp nem értik meg akkor marad ez, hogy ők nem vesznek fel

csak akkor azt fogod hallgatni, hogy erre se vagy jó

milyen elképzelésed van?? mit szeretnél csinálni?? mert a túrázásból és a barátkozásból nem igazán lehet megélni

állj eléjük egy tervvel, hogy te ezt és ezt szeretnéd

2018. aug. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
96%
Nem, nem jött vissza a kötelező sorkatonaság. És nem, nagyon nem élvezetes dolog, nagyon szenvedéssel teli út amíg eljutsz egy normális rangra. Ne menj, erőltetni úgy sem tudnak, oda mész, ahova akarsz. Inkább el kéne felejteni a háború fogalmát és a békességet erőltetni.
2018. aug. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Nagykorú vagy? Nemet mondasz. Pont.
2018. aug. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
93%
#3 válaszommal ironizálva arra akartam utalni, hogy nem eröltethetik, ne hagyja magát, hogy eröltessék, ha ő nem szeretné.
2018. aug. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
13%
Menj el! Pár év katonai szolgálat után normális önálló férfi lesz belőled és nem lesz több ilyen, hogy a szüleid mondják meg, mit csinálj, mert megtanulsz határozott lenni és kiállni magadért.
2018. aug. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
85%
Beszéld meg velük hogy nem szeretnél az lenni és hogy miért. Az elsőnek üzenem hogy attól még hogy valaki nem akar katonának állni nem feltétlenül kocka. Nekem mondjuk nem tűnne rossz ajánlatnak ha katonának mehetnék, csak nem tudom hogy lányokat felvesznek-e. :D...
2018. aug. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

9-es, ahhoz nem kell katonának menni.

Kérdező, mondj határozott nemet. Nem tetszik, nem a te világod, más terveid vannak, punktum. Nagyapád korában ez még nem volt választási lehetőség, ma már más világ van, nem vagy köteles követni az olyan családi hagyományokat, amelyekkel abszolút nem tudsz azonosulni. A szüleid kénytelenek lesznek tudomásul venni, nem ők tudják, mi a jó neked, hanem te magad.

2018. aug. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!