Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy beszeljem ra anyaekat,...

Hogy beszeljem ra anyaekat, hogy ne kelljen holnap suliba mennem? NAGYON SÜRGŐS!

Figyelt kérdés

Alapból jo tanuló vagyok, leginkább otos, de most nagyon elcsesztem a felkészülést holnapra (lesz 2 TZ, egy ropi, meg kell harom beadandó XY tantárgyból, egyikkel se vagyok kész). Ebben az évben egyszer mar volt ilyen, akkor megengedték, hogy itthon maradjak, mondván, hogy tényleg nagyon nehéz igy hirtelen átállni a nagyon kemény tanulásra, egyszer el lehet nézni (most vagyok hetedikes, es sztem ezerszer nehezebb, mint a hatodik). Meg is fogadtam, hogy többet nem lesz ilyen, de most megint összecsaptak a fejem felett a hullámok, es nagyon szégyellem is magam miatta, de ennyi idő alatt nem fogok tudni mindennel végezni. Nagyon nehéz anyagokból lesz TZ, es nem szántam rajuk eleg időt... Meg ugye a ropi es a beadandók.


Hogyan gyozzem meg anyaekat erről? Nem is bírok a szemükbe nézni, tuti csalódnak bennem, ha elmondom nekik. Meg aztán azt is hihetik, hogy rendszert akarok csinálni ebből, mert ugye mar volt egy ilyesmi eset, es ott megígértem, hogy nem lesz több ilyen... De komolyan tanultam a hibambol, es most TÉNYLEG megfogadnam. Tudom, hogy saját kárán tanul az ember, de nem engedhetem meg magamnak, hogy szarul sikeruljenek a dogak, es egyest kapjak a beadandok miatt, hiszen a hetedikes év nagyon sokat szamit a gimihez.


Nagyon sajnálom ezt az egészet tényleg. :( Szerintetek hogyan gyozzem meg őket? Mar igy is eljátszottam náluk a lapjaimat a multkorival.


Köszönöm a válaszokat, es hogy elolvastatok!


12/L


2017. nov. 29. 16:06
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
27%

Tudtommal egy nap egyetlen TZ-t lehet íratni a diákokkal. Nem túlzol egy kicsit?


Egyébként olyan dolog ez, hogy vállalod a felelősséget a tetteidért, vagy nem tetteidért, ez a te esetedben egy rossz jegy lesz. (vagy több). Kellően elrettentő lesz ahhoz, hogy legközelebb ne lustuld el, jobban oszd be az időd.

2017. nov. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
73%

Vágd össze a 3 beadandót, a témazárókhoz meg olvasd el az anyag összefoglalóját. Ha 21kor fekszel akkor még van 5órád a felkészülésre.

Jó vágom hogy voltál X órát suliba + 5 akkor már több mint 12órája a sulival foglalkozol...Tényleg ez milyen már?! Nekünk 7.be nem kellett ennyit tanulnunk!(1990)Miért kell 7.ben napi több mint 10órát foglalkozni a tanulással? Tanulj verset, közben olvasd a kötelezőt, írd az olvasónaplót, járj ilyen-olyan +órákra. Ez nem normális. Nem lennék most 7.es:)


Mond el nekik az igazat és legalább próbálj valamit pótolni.

2017. nov. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
86%

1es: nem tuloz, nalunk volt pelda hogy 3 temazarot irtunk egy nap.

Szerintem kerd meg a szuleidet, meg fogjak engedni ha kelloen jol adod elo ezt az egeszet

2017. nov. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
89%
nálunk 7.ben minden nap ez ment Szinte úgyhogy máskor gazdálkodj okosan az időddel vagy mond azt hogy fáj a hasad nem tudsz bemenni
2017. nov. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
60%
Sehogy, legközelebb tanulj idöben, és ne hagyd az utolsó utáni pillanatra :)
2017. nov. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
32%
Be kéne jobban osztani az idődet nem mindent az utolsó pillantra hagyni. Esetleg puskázni nem tudnál? Vagy a padtársad nem tudna segíteni? Én is hetedikes vagyok és én is mindent az utolsó pillantra hagyok, de még egyszer sem maradtam azért otthon mert nem tanultam. De ha tényleg nincs más választásod, mondd a szüleidnek, hogy ha otthon maradhatsz akkor egész nap tanulni fogsz.
2017. nov. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
42%
#6-os vagyok, és én is 4es 5ös tanuló vagyok :)
2017. nov. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
47%
Én 12 éve voltam 7. osztályos és én is jártam úgy jogy egy napon 3 tárgyból volt TZ egy tárgyból kisdoga aztán arra is emlékszem hogy írásbeli felelés is volt pluszba, 5 kérdést kellett megválaszolni és aszerint értékelte a tanár. Mivel manapság mégrisszabb az oktatás, megertelek hogy ezt sokallid, de ha már most kivagy ettől, mi lesz veled gimiben? Elmondom neked gimi mégnehezebb, szóval ne lógd el, mert ha ettől kivagy akkor felejtsd el a gimit mert az 5x nehezebb ledz!
2017. nov. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
81%
Én nem engedném meg. TZ-t nem előző nap szoktak bejelenteni, ahogy beadandót se. Ha az általános így kikészít, gimiben meg fogsz halni.
2017. nov. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
69%
Most kezdj neki a beadandóknak aztán tanulj a tz-re, a röpire nekem meg még itt gimiben is elég néha óra előtt elolvasni. De akkor nem tudom mi lesz veled később sokkal több is fog még jönni. Kezdd el most és ne a kibújáson gondolkodj.
2017. nov. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!