Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy beszeljem ra anyaekat,...

Hogy beszeljem ra anyaekat, hogy ne kelljen holnap suliba mennem? NAGYON SÜRGŐS!

Figyelt kérdés

Alapból jo tanuló vagyok, leginkább otos, de most nagyon elcsesztem a felkészülést holnapra (lesz 2 TZ, egy ropi, meg kell harom beadandó XY tantárgyból, egyikkel se vagyok kész). Ebben az évben egyszer mar volt ilyen, akkor megengedték, hogy itthon maradjak, mondván, hogy tényleg nagyon nehéz igy hirtelen átállni a nagyon kemény tanulásra, egyszer el lehet nézni (most vagyok hetedikes, es sztem ezerszer nehezebb, mint a hatodik). Meg is fogadtam, hogy többet nem lesz ilyen, de most megint összecsaptak a fejem felett a hullámok, es nagyon szégyellem is magam miatta, de ennyi idő alatt nem fogok tudni mindennel végezni. Nagyon nehéz anyagokból lesz TZ, es nem szántam rajuk eleg időt... Meg ugye a ropi es a beadandók.


Hogyan gyozzem meg anyaekat erről? Nem is bírok a szemükbe nézni, tuti csalódnak bennem, ha elmondom nekik. Meg aztán azt is hihetik, hogy rendszert akarok csinálni ebből, mert ugye mar volt egy ilyesmi eset, es ott megígértem, hogy nem lesz több ilyen... De komolyan tanultam a hibambol, es most TÉNYLEG megfogadnam. Tudom, hogy saját kárán tanul az ember, de nem engedhetem meg magamnak, hogy szarul sikeruljenek a dogak, es egyest kapjak a beadandok miatt, hiszen a hetedikes év nagyon sokat szamit a gimihez.


Nagyon sajnálom ezt az egészet tényleg. :( Szerintetek hogyan gyozzem meg őket? Mar igy is eljátszottam náluk a lapjaimat a multkorival.


Köszönöm a válaszokat, es hogy elolvastatok!


12/L


2017. nov. 29. 16:06
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
32%

Na mi történt?


Én nem engedném hogy a gyerekem otthon maradjon az iskolai számonkérések miatt. A dolgozatokat előre bejelentették. Korábban kellett volna elkezdened felkészülni. A beadandókra szintén ez igaz.

2017. nov. 30. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
Aki nem engedné meg a gyereknek hogy otthon maradjon tanulni, az mit gondol, hogy felelősségre neveli ezzel? Mert rohadtul nem, csak azt tudatosítja benne hogy hibázni hatalmas bűn amiért a rossz dolgozattal járó iskolai és otthoni megaláztatás jogos és indokolt. A kérdező gyerek, nem egy felnőtt akinek munka és tanulás mellett tudnia kell beosztania az idejét percre pontosan, még tanulja mennyit bír el egyszerre. Amekkora nyomás van a mostani iskolásokon nem csodálom hogy ellógta kicsit a tanulást, muszáj pihenni is az embernek, nem ő tehet róla hogy túl van terhelve és nem tud ezzel úgy megbírkózni ahogy a nagykönyvben meg van írva. Nincs gyerekem és nem is lesz, de olyan szomorú hogy normális, igyekvő kölykök szüleinél látok ilyen agybeteg, merev hozzáállást a neveléshez, csak mert csóri gyerekből néha előbújik az ember és nem a tökéletességre kényszerített droid.
2017. dec. 2. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Én azt tábort erősítem aki nem engedné meg a gyerekének hogy egy iskolai dolgozat miatt otthon maradjon. Az iskolákban szinte minden héten van számonkérés valamiből. Így minden héten hiányozna a gyerekem legalább egy napot. Ezt nem engedném meg. A pótlódolgozatokat úgy is meg kéne írni (nálunk a pótdogák nehezebbek).

Az otthonmaradással a gyerekemet arra nevelném hogy a problémákat el lehet odàzni. Kiváncsi vagyok hogy az írásbeli érettségit is engednétek kihagyni a fel nem készültség miatt.

Játszunk el azzal a gondolattal hogy a kérdező osztályában minden szülő megengedné az otthonmaradást. Ezáltal az egész osztály nem menne be suliba. Most gondoljunk bele hogy ugyanez történik minden héten egy nap amikor dolgozat lenne. Ez kb 35 taníási hétnél 35 nap hiányzást jelent.

A kérdező leterheltségét megérteném ha a dolgozatok bejelentése után mindent megtett volna a felkészülés érdekében. Biztosan sok tanulás mellett egyszer sem facebookozott,stb...

A hiányzással nem szűnik meg a probléma. Következő nap bemegy a kérdező és ugyanúgy lesz egy nap 3 számonkérése.

2017. dec. 2. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!