Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy beszéljem rá anyáékat a...

Hogy beszéljem rá anyáékat a kontaktlencsére, ha teljesen ellenzik?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, születésemtől fogva nagyon rossz a szemem. 9 évesen! vették észre, hogy tomplátó vagyok, és a másik szemem is rossz. Látok szemüveg nélkül is, de egyre inkább érzem a hiányát. Hatalmas "lóbetűkkel" írok, nem látom a táblát, az olvasás, vezetés se az igazi. 4 éve voltam szemésznél utoljára, még a jogosítványnál is megbeszélték az orvossal, hogy ne nézzék a szemem,az jó, a barátjuk egyébként. Most évekig könyörögtem és végre elmehetek szemészetre, nélkülük nem megy a pénz miatt, holott évente kellene menni. Egyszer beszéltünk róla, akkor mondták, hogy nem lehet. Most nem merem mondani se...
2016. aug. 20. 10:19
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
53%
Probálj beszélni velük, mond el a kontak lencse pozitívumait :)
2016. aug. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 A kérdező kommentje:
Nagyon haragszanak rám, mert rossz a szemem. Azt hiszik, hogy átverem őket. Abból gondolják, mert elvagyok szemüveg nélkül is. Nem értik meg, hogy ez sosem fog már meggyógyulni. Azt mondják, hogy én tehetek róla, mert nekik nem volt rossz a szemük, csak most öregen. Tesóm is tompalátó és azt mondta az orvos, hogy ezt örököltük sajnos, ergo nem én tehetek róla. Most vettünk egy 8 milliós autót és ilyenkora szívem szakad meg, hogy arra van pénzünk. Arra is gondoltam, hogy nem kell szemüveg, csak kontaktlencse és, akkor megspórolom annak az árát. Mindig kiabálnak, ha szóba kerül ez a téma. Olyan sokára lesz, mire elkezdek dolgozni, mert tovább akarok tanulni. Most diákmunkáztam, de az csak két adag lencsére és folyadékra elég...
2016. aug. 20. 11:03
 3/39 anonim ***** válasza:
99%
Szóval nem engedik a kontaktlencsét, amivel teljesen élesen, tisztán látnál, ugyanakkor a szemészt lebeszélték arról, hogy megvizsgálja a szemedet, holott nem látsz jól? Igazán felelősségteljes szüleid vannak ám! Mi zavarja őket a kontaktlencsében? Az nem okoz problémát, hogy a nem teljes látásod miatt esetleg balesetet okozol és vagy te sérülsz meg, vagy más? Inkább ezen gondolkozzanak el és ne kontaktlencse ellenzésén rugózzanak!
2016. aug. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
98%

Hord a szemüveget, aztán ha lesz pénzed, veszel magadnak kontaktlencsét.

De az nagy felelőtlenség, hogy nem hordod a szemüveget, mert neked a kontaktlencse jobban tetszene.

2016. aug. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 A kérdező kommentje:
Az a szemüveg már nem jó, amit 12 évesen csináltattunk, a fejemre se megy rá. Jó pár éve nem használok semmit, ha lenne pénzem, nem gondolkoznék rajta. Nagyon sokat romlott a szemem, a diákmunka alkalmasságinál, semmit nem látta meg. A rosszabbal csak a legnagyobbat, a jobbal még 4-et alatta.
2016. aug. 20. 11:15
 6/39 anonim ***** válasza:
10%
Ha van szemüveged hordd azt, ne várd el másoktól hogy lencsét fizessenek neked, nem szükséges ha van szemüveged. Amúgy meg 5000 ft-ért már fél évnyi lencsét lehet venni, ez 1 hétvégi diákmunkából megvan.
2016. aug. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
100%
Akkor a szemüvegről beszélgess a szüleiddel, nem hiszem el hogy nem fogják fel hogy a régi már nem jó és új kell...
2016. aug. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
36%
Nekem is ellenzik a kontaklencsét... 8eves korom óta egy szemüvegem volt, 1honapja csináltattunk újat mert már majdnem megvakultam és nagyon kellett (18 eves vagyok most). Jövőre elköltözök és majd veszek magamnak lencsét :D ami nem megy azt ne eröltesd, bird ki még a szemüveget ha tényleg hajthatatlanok :) :/
2016. aug. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
85%

Akkor arról beszéljetek, hogy kéne új szemüveg.

Hiába ragaszkodsz a lencséhez, ha ők nem akarják.

Talán azért nem is vesznek komolyan, mert úgy gondolják, hogy ha szemüveget nem akarsz, akkor nincs is semmi bajod.

Ja és légyszi a közelembe ne gyere soha autóval!!!!! Tilos lenne így vehetned!!! Iszonyatosan felelőtlen vagy!

2016. aug. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 A kérdező kommentje:
De nem jó az a szemüveg, egy kisiskolásnak lett csináltatva, és sokat romlott a szemem. Nem értik, miért akarok valamit is hordani, kontaktlencséről nem beszéltem velük, nem merek. Szimplán a vizsgálatot sem akarják, minek megnézetni. Én vagyok a gonosz, élősködő a szemükben.
2016. aug. 20. 11:20
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!