Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy beszéljem rá anyáékat a...

Hogy beszéljem rá anyáékat a kontaktlencsére, ha teljesen ellenzik?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, születésemtől fogva nagyon rossz a szemem. 9 évesen! vették észre, hogy tomplátó vagyok, és a másik szemem is rossz. Látok szemüveg nélkül is, de egyre inkább érzem a hiányát. Hatalmas "lóbetűkkel" írok, nem látom a táblát, az olvasás, vezetés se az igazi. 4 éve voltam szemésznél utoljára, még a jogosítványnál is megbeszélték az orvossal, hogy ne nézzék a szemem,az jó, a barátjuk egyébként. Most évekig könyörögtem és végre elmehetek szemészetre, nélkülük nem megy a pénz miatt, holott évente kellene menni. Egyszer beszéltünk róla, akkor mondták, hogy nem lehet. Most nem merem mondani se...
2016. aug. 20. 10:19
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
87%
Tehát: a szüleid hagyják, hogy folyamatosan veszélyeztesd a többi autóst azzal, hogy kvázi vakon vezetsz? Mit jelent, hogy elvagy szemüveg nélkül? Én a -4 dioptriás eszköz nélkül szinte vécére sem tudok elmenni. Ne a kontaktlencsére beszéld rá őket, hanem egy szemüvegre. És kérlek, ne vezess!
2016. aug. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
71%

Diákmunkánál csak szja-t és az iskolaszövetkezetnek biztosítást fizetsz. Ha egyénileg elmész valahová és járulékokat fizetnek utánad, akkor azt alkalmi munkának hívják, nem diákmunkának. A diákmunka lényege, hogy te is többet kapsz illetve a munkáltatónak is kevesebbe fájsz, mert nem kell utánad egészségügyi, szociális és egyéb járulékokat fizetni, mivel a tanulói jogviszonyod miatt ezeket állambácsi állja helyetted alapból.


Egyébként jól rácsesztél ezzel a melóval ha csak 36 ezret kaptál érte, vagy kemény 11 napot dolgoztál egész nyáron? Mert szövetkezeten keresztül kb 11 nap alatt keresel ennyit minimálbéres munkával.

2016. aug. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 A kérdező kommentje:

Eléggé rácsesztem vele az igaz, de legalább a kaja ingyen volt. Egy hónapot voltam, hétvégék kivételével. Na mindegy, de jobb se akadt.

Igen, még soha nem is volt kontaktlencsém, ezért először nem rendelhetek. Jó, hogy írtátok, mert neten elég jók voltak az árak, meg is lepődtem, duplájára számítottam.

Köszönöm a válaszokat! Sokat segítettetek, egy-két kivétellel.

2016. aug. 20. 17:37
 34/39 A kérdező kommentje:
Nem úgy kell elképzelni, hogy vak vagyok. Az egyik szememet nem tudom használni, de a másik nagyon jól kiegészíti azt. De sajnos arra is +3 volt a dioptria legutóbb. Látok, csak nem 100 %, inkább 80. Ezt a fajta látáshibát nem könnyű korrigálni sem, szemüveggel sem látsz teljesen jól, a térlátásod sem olyan, mint kellene lennie. Nem rövidlátás mégegyszer, írjátok be google-be, hogy "tompalátás". Ez műtéttel sem javítható, szóval egy nagy szívás. De élhetsz úgymond teljes életet, mert születésedtől fogva erre álltál át. Egyébként félszeműek is kapnak jogsit, tényleg. De nem vezetek, megígérem.
2016. aug. 20. 17:44
 35/39 anonim ***** válasza:
91%
A tompalátás a szem fejlődésének befejeztéig korrigálható! Nem hordtak orvoshoz? van rá speciális kezelés, amivel teljesen helyrehozható. hol voltak akkor a szüleid? Mert értem, hogy vannak problémáik (azok alapján, amiket írtál...), na de soha senki nem szólt, hogy kezelni kellene?
2016. aug. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
30%
Nekem is csak az nem tetszik, hogy rögtön a lencse kell, nem is a jobb szemüveg. Nekem mindkettő van, és a rosszul látó ismerőseim közül egy sincs, akinek csak lencséje van, szemüvege nincs.
2016. aug. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 A kérdező kommentje:
A speciális kezelés nem használt, az a takarás. Túl későn vették észre, már nem javult a takarástól. Ha 2-3 évesen észreveszik több esélyem lett volna. Felnőttként semmi értelme nem lenne már ragasztani. Őszintén szólva egy embernek sem javult meg az ismerőseim közül, ők is azóta szemüvegesek, ha javult is nekik, csak nagyon kicsit. Régebben jártunk orvoshoz, egyik azt mondta takarjuk, másik nem, csak az új szemüvegen volt a hangsúly mindig. Kellene szemüveg is.
2016. aug. 20. 22:13
 38/39 anonim ***** válasza:
93%
Nem csak takarás van, hanem terápia is, ami még talán egy-két éve se lett volna késő. Nem tudom, milyen dokinál voltál, hogy nem beszélt róla.
2016. aug. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
100%

sztk-hoz ingyenes a szemvizsgálat. bejelentkezel,elmész. a papírokat anyukádék elé rakod majd. ha nem vesznek új szemüveget vagy kontaktlencsét neked, pedig kéne a lelet alapján,akkor menj el pár napra diákmelózni és vedd meg magadnak.

tényleg szemétség,hogy ők leszarják a problémádat. de ez van. lassan felnőtt vagy, tanuld meg elintézni a problémáidat.

és tényleg nem értem,hogy miért nem voltál 4 éve szemésznél? ingyenes, még mindig, ha az sztk-ba mész....

2016. aug. 21. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!