Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleim nem akarják elfogadni,...

Szüleim nem akarják elfogadni, hogy nem megyek egyetemre. Hogyan beszéljem meg velük?

Figyelt kérdés

Arra az egyetemre, ahova menni szerettem volna, nem vettek volna fel, így meg sem próbáltam. Túl rossz lett az érettségim hozzá.


Irodalom & nyelvtan: 80%

Matek: 71%

Töri: 83%

Angol: 73%

Informatika: 80%

Tesi: 82%


Szóval a lényeg, hogy a szüleim megsértődtek rá, mert ők is mentek, és mem tehetem meg hogy nem megyek.


(19/F)


2016. júl. 3. 21:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%
Biztos nem lenne meg a pontod?? Hülyeség nem megpróbálni egyébként ha érdekel...
2016. júl. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%
áruld el, honnan tudtad februárban, hogy nem kell jelentkezni, mert rossz lesz az érettségid?
2016. júl. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
37%
Javaslom mutasd meg a szüleidnek a hallgatói szerződést, lehet meggondolják magukat tőle.
2016. júl. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
92%
Értelmezd már, hogy mi az, hogy meg se próbáltad. Ez így értelmetlen. És melyik egyetemre mentél volna?
2016. júl. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
81%

A lényeg h nem akarsz Egyetemre menni. Mond meg nekh,aztán tanulj valamit vagy keress munkát.

Soha nem értettem az olyan szülőket akik erőltetik az Egyetemet,Főiskolát.

2016. júl. 3. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
90%
Azért ezt az érettségit nem nevezném túl rossznak, bár tény hogy egy nagyon magas pontszámú szakhoz nem elég. Egyébként nem értem a leírást, mert tényleg februárig lehet jelentkezni, akkor még az eredményeidet nem tudod. Kíváncsi lennék melyik az az egyetem és melyik az a szak, mert lehet hogy van még esélyed, pl. ha újraérettségizel valamiből emelten és halasztasz egy évet, amíg tanulsz és dolgozol.
2016. júl. 3. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
86%
"Anya apa! Nem megyek egyetemre! Hogy mé?! Azé!!!!! Ok? NEM MEGYEK NEM MEGYEK! *sikíts* Akkor se megyek ha leesik a f&szom! *feküdj a földre és vergődj* nem megyek szülejim oké?" Vergődj, ha elfáradtál fújd ki magad menj oda puszild meg őket, kívánj jó éjt es menj aludni
2016. júl. 3. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
63%

Tényleg nem annyira rossz ez az érettségi eredmény (ráadásul ott van a tesi meg infó is), ne legyél szigorú magaddal.

Egyébként meg: nonszensz. Én a mai napig bánom, hogy hagytam magam rábeszélni az egyetemre amit aztán ott is hagytam. Pedig nekem ennél jobb eredményeim voltak.

2016. júl. 4. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
89%

Mondd meg nekik, majd csatold hozza, hogy de semmi baj, hiszen 100%-os pontossaggal tudsz jovendot mondani. Hiszen mar februarban tudtad milyen lesz a erettsegid (gondolom szazalekra pontosan), es tudtad azt is hogy nem vennenek fel.

Vagy inkabb mondd az igazat, hogy szimplan lusta vagy.

2016. júl. 4. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
79%

én sem értem, mert februárig kellett jelentkezni. utána is persze lehet törölni a jelentkezést, de mi értelme lenne?meg kell próbálni,hogy felvennének -e. voltak már csodák,amikor egyik évről a másikra sok pontot esett a ponthatár.. pl tavaly a gyógyszerészetin. 400 pont körül várták és mégis 380 körül lett egyes vidéki egyetemeken..nem lehet előre tudni.

de egyébként nem nem értem anyukádék mit nem fognak fel azon,hogyha te mennél, de NEM VESZNEK fel? mit kell ezen magyarázni? így alakult,majd újraérettségizel és megpróbálod jövőre.. csinálj emelet érettségit és nyelvvizsgát. több esélyed lesz úgy.

2016. júl. 4. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!