Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleim nem akarják elfogadni,...

Szüleim nem akarják elfogadni, hogy nem megyek egyetemre. Hogyan beszéljem meg velük?

Figyelt kérdés

Arra az egyetemre, ahova menni szerettem volna, nem vettek volna fel, így meg sem próbáltam. Túl rossz lett az érettségim hozzá.


Irodalom & nyelvtan: 80%

Matek: 71%

Töri: 83%

Angol: 73%

Informatika: 80%

Tesi: 82%


Szóval a lényeg, hogy a szüleim megsértődtek rá, mert ők is mentek, és mem tehetem meg hogy nem megyek.


(19/F)


2016. júl. 3. 21:49
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Ha VAN olyan szak, ahova menni szeretnél, akkor javíts, amiből kell, és februárban jelentkezz! (Nem jelentkezni tényleg nonszensz, mivel az égvilágon SEMMI vesztenivalód nincs, attól a fél óra időráfordítástól eltekintve, amíg kitöltöd a jelentkezési lapot.)

Ha viszont NEM AKARSZ egyetemre menni, ne menj! Ha olyan biztos vagy benne, hogy ez nem a te utad, akkor biztosan van konkrét terved, hogy mihez akarsz kezdeni, és akkor tedd azt!

2016. júl. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

utána is persze lehet törölni a jelentkezést


nem lehet törölni, max nem tölti fel a bizonyítványát, így nem lesz érvényes, meghatározható pontszáma.

2016. júl. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Nem attól paráznak, hogy nemmész egyetemre, hacsak nem valami státuszszimbólum ez nekik, hanem hogy nincs konkrét terved a jövődre nézve.

Ha azt mondod anya, apa nem szeretném ezt csinálni, viszont kinéztem ezt a képzést, amit el akarok végezni, máris nem hadakoznának annyira.

Esetleg elmondod, hogy jövőre újra szeretnél érettségizni, megint megpróbálni felvételizni erre az egyetemre, és addig valami szakmábavágót dolgozni/képződni.

Egyébként ez egy egyáltalán nem rossz érettségi.

2016. júl. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Jövőre újrapróbálkozhatsz. Én is majd csak jövőre megyek egyetemre, függetlenül attól, hogy már idén elballagtam. Nincs ebben semmi rossz szerintem, nincs erre semmi szabály, hogy rögtön középsuli után el kell kezdeni.

Vagy egyáltalán nem akarsz?

2016. júl. 5. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!