Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy beszéljem rá anyáékat a...

Hogy beszéljem rá anyáékat a kontaktlencsére, ha teljesen ellenzik?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, születésemtől fogva nagyon rossz a szemem. 9 évesen! vették észre, hogy tomplátó vagyok, és a másik szemem is rossz. Látok szemüveg nélkül is, de egyre inkább érzem a hiányát. Hatalmas "lóbetűkkel" írok, nem látom a táblát, az olvasás, vezetés se az igazi. 4 éve voltam szemésznél utoljára, még a jogosítványnál is megbeszélték az orvossal, hogy ne nézzék a szemem,az jó, a barátjuk egyébként. Most évekig könyörögtem és végre elmehetek szemészetre, nélkülük nem megy a pénz miatt, holott évente kellene menni. Egyszer beszéltünk róla, akkor mondták, hogy nem lehet. Most nem merem mondani se...
2016. aug. 20. 10:19
1 2 3 4
 11/39 A kérdező kommentje:
Kórházba, hogy kell elmenni megnézetni? Én mindennap mondom nekik, de nem hatja meg őket. Hogyan vegyem fel a régi szemüveget? A tompalátás gyógyíthatatlan, azzal adnak jogsit. Anyáék direkt küldtek a haverjukhoz, mert akkor ő nem nézi meg a szemem, én azt akartam, hogy nézzéz meg. Ügyeletben csinálta és ott nincs tábla.
2016. aug. 20. 11:24
 12/39 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nem olyan nagy összegekről van sz,h ne tudd diákként megkeresni. Menj be egy Ofotértbe, kérdezd meg milyen akcióik vannak. Szemüveget lehet 10000 alatt is csináltatni. Amit itthon hordok asszem 7000 volt. Kontaktlencséből is van olcsó. Ha meg vásárolsz, ingyenes a vizsgálat - asszem ez mindenhol így van. Egy másik lehetőség,h elmész a szakrendelésre (ez ingyenes), és a papírt megmutatod anyádéknak, hátha egy orvosnak hisznek.

Egyébként meg a szüleidet nem is minősítem. Sajnos nálunk is hasonló volt a szitu. Bár nekem megvették anno a szemüveget majd a lencsét is. De az én szüleim is mindig úgy beszéltek, mintha az én hibám lenne,h rövidlátó vagyok - pedig apámnak -5ös, anyámnak -4es szeme van. Azt mondogatták,h azért kell nekem szemüveg, mert közelről néztem a tv-t. Dehát a hülye szülők ellen nincs orvosság, ugyhogy kénytelen leszel önállóan intézni ezt a dolgot.

2016. aug. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
100%
Elmehetsz bármikor egyedül szemvizsgálatra. Körzeti szemészet ingyen van, kérsz időpontot, elmész, megvizsgálnak, kapsz papírt arról hogy milyen szemüveg szükséges. Anyád elé odabaxod, hogy "bhammeg látod, ilyen rossz a szemem, ezért kell szemüveg, mert anélkül szart se látok és ez veszélyes". Kb ennyit kell tenned.
2016. aug. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán értem, hogy ehhez minek kellenek a szüleid.

Egy csomó optikásnál van ingyenes orvosi vizsgálat.

Nincsenek nagyik? Nincs zsebpénzed? Amiből lehetne venni egy szemüveget? Azt furcsállom, hogy jogosítványra adnak pénzt, ami azért nem két forint, de szemüvegre nem.

Iskolaorvosnál se derült még ki sose, hogy gond van a szemeddel? Ott se küldtek el még vizsgálatra? Ez is fura.

2016. aug. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
100%
Felhívod a szakrendelőt v kórházat, megkérdezed,h kell-e beutaló szemészetre. Ha nem, akkor kérsz időpontot. Ha meg kell, elmész a háziorvoshoz és kérsz beutalót. Megmondod,h rosszul látod a táblát és sokat fáj a fejed.
2016. aug. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 A kérdező kommentje:
Akkor hétfőn kérek időpontot a szemészetre. És a héten elvileg a pénzemet is megkapom. Lehet megveszem magam és később kifizetik, ha belátják. Egyébként új telefonra gyűjtöttem, arra akartam költeni a pénzem. Nekem azt mondja anya, hogy azért mert félsötétbrn olvasok. Az mindegy, hogy akkor is rossz volt a szemem, mikor még olvasni se tudtam.
2016. aug. 20. 11:33
 17/39 anonim ***** válasza:
22%
Ez akkora kamu, mint ide Bakta.
2016. aug. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 A kérdező kommentje:
Nincsenek nagyszüleim, a szüleim is 60 fölött vannak.
2016. aug. 20. 11:34
 19/39 anonim ***** válasza:
13%

Ja persze, nem látsz jól, de azért sötétben olvasol :D

Szerintem is kamu.

2016. aug. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
15%
Na mindjárt kiderül, hogy anyukád ufó és 60 évesen szült :D
2016. aug. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!