Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy beszéljem rá anyáékat a...

Hogy beszéljem rá anyáékat a kontaktlencsére, ha teljesen ellenzik?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, születésemtől fogva nagyon rossz a szemem. 9 évesen! vették észre, hogy tomplátó vagyok, és a másik szemem is rossz. Látok szemüveg nélkül is, de egyre inkább érzem a hiányát. Hatalmas "lóbetűkkel" írok, nem látom a táblát, az olvasás, vezetés se az igazi. 4 éve voltam szemésznél utoljára, még a jogosítványnál is megbeszélték az orvossal, hogy ne nézzék a szemem,az jó, a barátjuk egyébként. Most évekig könyörögtem és végre elmehetek szemészetre, nélkülük nem megy a pénz miatt, holott évente kellene menni. Egyszer beszéltünk róla, akkor mondták, hogy nem lehet. Most nem merem mondani se...
2016. aug. 20. 10:19
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
43%

Aki lát szemüveg nélkül is, arra nem igaz, hogy hatalmas lóbetűkkel ír, miközben a vezetésre csak annyit mond: "nem az igazi".


Jobbat nem tudtál volna kitalálni? Legalább legyen összeszedett, amit összehazudsz. Teljesen világos, hogy semmi fogalmad nincs arról, milyen a rövidlátás.

2016. aug. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 A kérdező kommentje:

Hülye, 44 évesen szült, apa 45 volt akkor. Olyan hietetlen? Apa szüleit nem is ismertem, anya anyja meghalt, mikor 5 éves voltam, az apját pedig nem ismerte. Mondtam, hogy nem vagyok vak, de azért zavaró.

Egyébként: [link]

És diákmunkáztam ( mosogattam) 36.000 Ft-ot kerestem, jövő héten kapom meg, mert utána már nem megyek, iskola lesz.

Mindjárt keresek egy régebbi leletet és fényképezek belőle neked.

2016. aug. 20. 11:41
 23/39 A kérdező kommentje:
Nem RÖVIDLÁTÁS, hanem tompalátás, olvass utána.
2016. aug. 20. 11:43
 24/39 anonim ***** válasza:
12%

Nem olvasok. És ne fényképezzél le semmit, mert nem akarok itt személyiségi jogi ügyet varázsolni belőle. Amit beszélsz, akkor se áll össze, meg hablatyolsz itt 8 millás autóról, meg az értelmi sérültként viselkedő szüleidről, ki veszi ezt be?

Sebaj, hamarosan suli, akkor nem fogsz unatkozni.

2016. aug. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 A kérdező kommentje:

[link]

[link]


Nekem nem használt a takarás, mert túl későn vették észre. A szemész se erőltette, mert nem látott eredményt.

Attól, hogy ti nem hallottatok róla, még létezik ilyen. Tényleg keresek egy orvosi papírt.

2016. aug. 20. 11:48
 26/39 MZ.per.X ***** válasza:
26%

Ja szerintem is full kamu.


Egyrészt aki rosszul lát, az sem fog lóbetűkkel írni, másrészt elég nagy zagyvaság az egész. Nem engedik, nem kap rá pénzt...de jogsira kapott, számítógépe is van.


"Most diákmunkáztam, de az csak két adag lencsére és folyadékra elég..."

Nem azért mondom, de egy jobb keret akciósan 20-25 ezer, mondjuk ugyanennyi legyen bele a lencse, legyen 50-60 ezer...és akkor már nem egy olcsó szemüveged van. Ennyi pénzt egy havi diákmelóval bőven össze lehet szedni.


Ráadásul kb akármelyik optikába bemész, ingyenes a látásvizsgálat.


"Egyébként új telefonra gyűjtöttem, arra akartam költeni a pénzem."

Sírsz hogy a szemed szar, de inkább okostelefont vennél mégis....higyjük is el?

2016. aug. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
13%
vezetni tudsz, de írni nem látsz? Aha, jól van. Van baj, csak nem a szemeddel.
2016. aug. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 A kérdező kommentje:

Képzeld, igen vettek autót. Tegnap a bolt közepén vesztünk össze miatta.

Úgy gondoltam, hogy a szüleim állják a szemészeti dolgokat és én vehetek telefont. De így nyilván nem arra költöm. Inkábbolvasd el, mi a tompalátás.

És egy diákmunkást, akit felvesznek bejelentve egy étteremhez mosogatni, egy hónapra 6 órában, nem fizetik meg úgy, mint egy vezérigazgatót. Levonásokat beleszámítva kapok ennyit.

2016. aug. 20. 11:55
 29/39 A kérdező kommentje:
Nem azt mondtam, hogy nem tudok írni. A munkaalkalmassági vizsgálaton derült ki mennyire rossz, akkor ijedtem meg. Az agyam meg ráállt már az "egy szemes életre", igen ilyen a tompalátás!!!!, csak az egyik szememmel látok, nézek. Komolyan olvasd el a cikkeket, mert nem az, mint a rövidlátás!!!! Nem én találom ki, létezik ilyen, adnak rá jogosítványt, ha megnézték volna, akko is.
2016. aug. 20. 11:59
 30/39 anonim ***** válasza:
83%

Abból az összegből, amit most leírtál, simán lehet egy középkategóriás kontaktlencsét fél évre venni. Én most rendeltem új adagot, 11.800 volt, de volt ennél olcsóbb is, mindössze azért választottam ezt, mert már bevált a lencse, de lehet legközelebb olcsóbbat veszek és az elég lesz egy évre. Szemüvegeseknél semmiképp nem vegyél lencsét, mert arra nem futná neked. Netről rendelj. A folyadék DM-ben, Rosmannban bagó, és vannak olyan lötyik, akikhez jár kontaktlencse tartó. Van olyan folyadék is, amihez kell sóoldatos lötty is, amivel lemosod a tisztító folyadékot, de azok nagyon durva cuccok, nem teheted be a szemedbe, mert szétmarja. Erre figyelj oda! Nekem volt olyanom, nem is volt tőle semmi szembetegségem. Általánosságba véve elég a sima tisztító folyadék, nem hiszem, hogy kellene neked az a sóoldattal kiegészített cucc, az + kiadás.


Ellenben! HA még soha nem hordtál lencsét, akkor a szemésznek meg kell tanítania, hogyan kell be és kivenni, tárolni, tisztítani a lencsét. Ez nagyon fontos, mert a látásodat is elvesztheted. Ezt nekem úgy csinálta anno a doki, hogy bejelentkezéskor mondtam, hogy kontaktlencsét szeretnék, úgy vizsgáljon meg. A látásvizsgálat után kaptam egy próbalencsét, ez egy havi lencse volt. Megmutatta a doki, hogyan kell csinálni, addig el se engedett, amíg magamtól nem tudtam betenni, ill. utána kivenni. Majd a következő folyamat az volt, hogy amikor betettem, kizavart az utcára, hogy sétáljak benne, szokjam, mondjak véleményt róla. A vizsgálat nem került pénzbe, a próbalencse néhány ezer volt. Otthon első nap kb 20 percet volt bent, másnap 1 óra és mindig egy kicsit több ideig volt bent. Hétvégén már bent lehetett 8 órára. Kb 2 hét mire megszokja a szemed és az agyad kiírtja a reflexet, hogy belepislogj, amikor közelítesz a szemedhez, de persze ez emberfüggő. :)


Sok sikert, ne várj a szüleidre, agyatlan vén marhák, lepra való nekik nem gyerek...

2016. aug. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!