Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim megőrültek. Mit tegyek?

A szüleim megőrültek. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Az utóbbi két évben anyámék teljesen megőrültek. Azzal kezdődött az egész, hogy anyám megcsalta apám és itt akarta hagyni a családot, de apám nem engedte és mindig vissza könyörögte anyumat. De anyum soha nem állt le,de apám már olyan módszereket is bevetett mint a vágdosás, öngyilkossági kísérlet (ezt akkor amikor itt voltak a barátnőim) és az egyik ujját is levágta. Kb mindennap megveri anyám, de anyámat meg csak a szeretője érdekli, apámat meg csak anyám. Egyikőjüket se érdekeljük. Én 16 vagyok és én "nevelem" kistesómat (11) mert anyumékat nem érdekli és így is el van züllve. Van még egy 21 éves bátyám, aki érzelmi roncs miattuk és eleinte szétszedte őket, de már nem foglalkozik velük. Apám saját maga mondta, hogy utál minket és öngyilkos lesz és itt hagy minket éhen dögleni,pedig mindig gyomorgörccsel figyelünk nehogy valamit mondjunk neki. Anyám megint elakar költözni és itt hagyni minket egyedül. Jelenleg miközben írom ezt, akkor is veszekednek.
2018. máj. 4. 22:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
98%
Önkormányzat és/vagy családsegítő és/vagy gyámügy
2018. máj. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
29%
Anyád inkább a rendőrségre menjen ha ez igaz.. Amugy meg péntek esti kamumese habbal.
2018. máj. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
46%
Kezdodik a hetvegi trollkodas....
2018. máj. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
94%

Nem egyszerű. Ezek szerint még te ép eszű vagy amit tarts is meg. Sajna hamar fel kell nönöd ês figyelni a tesódra. Bátyád meg még idöbe menjen el pszichológushoz. A szülőket nem tudom mi tenné rendbe... Sajnos...

Kicsi az esélye hogy észhez térnek és meg lehet hogy csak rosszabb lesz az egész sztori.

Tarts ki amig 18 éves nem leszel... akkor már könnyebben lépsz.

Ha tanulsz akkor olyat tanulj amiböl meg is tudsz élni minél hamarabb.

Én pl ebben a helyzetben ezt tenném. Sajna sokan képtelenek a gyerekeiket a szerelmi ügyeik elé helyezni.

2018. máj. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
20%
A bárátnőid meg tuti nem mondták el otthon h mit tapasztaltak? Ugye? Meg levágta az apád anyád ujját,de senki se kérdezte hogy történt,a füle is jön majd ugye.. Gyermekvédelmis Anya melett én vmiért nem hiszem a történetet..
2018. máj. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
42%
Körülöttem sem tökéletes minden. Nos ha tudni akarod, az a helyzet, hogy az én édesapám munkanélküli és alkoholista volt, 1 hónapja meghalt. Anyám egyfolytában dolgozik, hogy eltudja tartani a három gyerekét. Nekem nincs barátnőm, és nem is volt sosem, mert mindig annyit kellett tanulnom, hogy az ösztöndíjból eltudjam tartani magam. És éjszakánként munkát vállalok egy gyárban, hogy segítsem édesanyám, legalább egy kicsit. Barátaim nincsenek, soha nem járok el sehova, mert se pénzem, se időm nincs rá. Úgyhogy szerintem te csak ne sajnáltasd magad, inkább térj magadhoz és menj haza a családhoz, amíg még van. Ne azzal töltsd az időt,hogy keseregsz magadban, hanem inkább azon gondolkozz, hogyan hozhatnád helyre a dolgokat. Előbb mindig nézz körbe magadon, hány ember van, aki sokkal rosszabb helyzetben van, aztán pedig mérlegelj. 21/F
2018. máj. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
50%

Utolsó: szakadok, ezen én sem tudtam túltenni magam :D


[link]

2018. máj. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Skorpió87 ***** válasza:
46%

Igen ám, csak az alkoholista apud meghalt, akivel nincs gond, már elnézést, bár persze fájdalmas ezt megértem. Felnőtt vagy, tudsz dolgozni, tudsz függetlenedni, legalábbis 3 éve van erre lehetőséged.


A kérdező még csak 16 éves, joggal érezheti magát kiszolgáltatottnak. Senki nem foglalkozik vele, és csak a vita veszi körül...Nekem is meg van a magam története, de segítséget várt, nem kioktatást!


Én valami rokonhoz, vagy ismerőshöz mennék, én sem bírnám ezt a helyzetet, nektek emellett pedig tanulnotok is kell. Kérj segítséget egy megbízható személytől!

2018. máj. 4. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Bárcsak trollkodnék. És nem anyum ujját vágta le hanem a sajátját. Apám már volt ezelőtt pszichiátrián de 2 hét után kiengedték. Többször voltak kint a rendőrök, de nem tudtak semmit nem tenni mert anyum nem jelenti fel apum.
2018. máj. 4. 23:12
 10/15 anonim ***** válasza:
61%
Akkor nincs több kérdésem. Jelentse fel a nagykoru teso,komolyan nem értem h élhetnek emberek igy ahelyett h tennének magukért a gyerekeikért..
2018. máj. 4. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!