Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az ilyen szülő mégis mit vár?

Az ilyen szülő mégis mit vár?

Figyelt kérdés
Anyám mindig azt mondja, hogy rajta nincs senki, aki segítsen. Ma azzal áll elő, hogy nincs aki helyette elmosogasson. Mondom akkor megyek és elmosogatok. Erre azt mondja már nem kell, ő majd megcsinálja. Utána meg azt hajtogatja, hogy neki nincs senki, aki segítsen. Egész nap apámmal engem ócsárolnak hogy én semmirevaló vagyok. Anyám szerint én mindennap kitakaríthatnám az egész házat. Pedig amikor takarítunk is, az egész házat én takarítom ki hetente egyszer.
2018. márc. 3. 13:21
 1/8 anonim ***** válasza:
80%

Mártir sapka van sapka nincs Anyuka.

Amúgy sajnos idegbeteg otthon már mindenki,aki kijöttek onnan,érdekes h nem idegroncsok, és nem a gyerekeiken bokszolják le h szar az élet..

2018. márc. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
44%

Anyukám is ilyen, szóval fordítok anya-nyelvre:

nem kell, majd én megcsinálom - kösz, minimum, hogy nekiállsz és ha közben százszor el is fogom mondani hogy mondtam hogy megcsinálom, akkor is azt várom hogy csináld, csak jól esik morgolódni.

Vállalom, ezt már én is megcsináltam a férjemmel párszor, már fel sem veszi, mit mondok, valahogy tudja, mi mit jelent, persze kellett hozzá pár év házasság.

Anyukád mindig azt fogja mondani, hogy hagyjad csak, ez ilyen berögződés, attól még nyugodtan csináld meg, hidd el, belül örülni fog neki :)

2018. márc. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
De amikor belekezdek, meg eltol onnan, és mondja, hogy menjek.
2018. márc. 3. 13:32
 4/8 anonim ***** válasza:
61%

Annak segítenék épp, aki azt mondta fél perce, hogy nincs ki helyette elmosogasson...

hátha észbe kap. Mondjuk én sosem lökném el azt, aki segíteni akar, főleg hogy előtte azon sóhajtoztam hogy segítség kell.

2018. márc. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Köszi aki lepontoz, bármit írok, menjen aztán mosogasson :D
2018. márc. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 HaEv ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Akármit csinálsz, mindig áldozat akar lenni, mert ez az azonossága. Nem tudsz olyat tenni, ami jó lesz neki. SOHA SEMMI nem lesz jó neki. Egyetlen lehetőséged van: el onnan. Ha meg akarsz felelni egy olyan embernek, aki szerint ő tökéletes és áldozat, akkor te kizárólag a hibás lehetsz. Ugyanis ha igazat adsz neki és elkezded azt mondani neki, hogy igen, anya és apa, én egy szar ember vagyok, ezt neveltétek belőlem, ezt kapjátok - akkor is te vagy a hibás, ők meg a szegény áldozatok, akiket te bántasz. Nekik mindig kell valaki, akire ráfoghatják, hogy bántja őket, mert ebből a keserűségből táplálkoznak. Ez betegség. Mentális betegség. Komoly segítségre van szükségük, amit te nem tudsz nekik megadni. Egyet tehetsz: elmész, nehogy megnyomorítsák az életed. Aztán amikor már erőtlenek lesznek, és nem tudnak majd bántani, akkor azért segíts nekik, de sose engedd meg magadnak azt, hogy igazat adj nekik ebben! Nincs igazuk!

2018. márc. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
86%
Azt várja, hogy segíts neki, de azért a "mártírt" is játszhassa.
2018. márc. 4. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
83%

Lekell szrni jo vastagon és elhuzni onnan, amint lehet.


Az ilyen passzív-agressziv játszmákba egy pillanatra sem szabad belemenni, mert téged tesz tönkre idővel.


Mostohaanyám sis ilyen volt, elég hamar eljutottam oda, hogy meg sem hallom, amit nyávog és lassan tiz éve leléptem onnan. Azota milliószor kiegyensulyozottabb vagyok :)

2018. márc. 4. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!