Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Néha úgy sajnálom a szüleimet!...

Néha úgy sajnálom a szüleimet! Tehetek értük valamit? Kellene tennem valamit?

Figyelt kérdés

Amit tudni kell: vidékről szàrmazom, pici faluból,20 éves vagyok,2 éve költöztem el a szüleimtől Pestre. A szüleim még viszonylag fiatalok, 42 évesek. Igazi vérbeli falusiak. De nèha úgy tudom sajnàlni őket!


Nekik minden napjuk egyforma. Mindketten vállalkozók, van egy kis gazdaságuk. De ezt ne úgy kèpzeljétek el hogy gazdagok, csak meg tudnak élni. Oké, pl apám pont most vett egy 20.000 forintos kabátot,de őt ismerve hordani fogja minimum 5 évig. Ha szükségük van valamire, azt nyilvàn meg tudják venni, de pl évek óta nem voltak nyaralni. Vagy pl legalább 10 éve fel akarják újítani a hàzat, de nem jön össze nekik.


És ez most így vacsora közben tudatosult bennem nagyon. Én itt gyrost és baklavàt vacsizok, ők meg életükben nem ettek ilyet, és valszeg nem is fognak. Aztàn èn tavaly 2-szer is voltam nyaralni (3-3 napra wellnessezni), ők még sosem voltak wellnessben. És tényleg nem úgy néz ki hogy az elkövetkezendő pàr évben elmennének. Melóhelyen is kollégàim nagyon sokat jàrnak nyaralni ( mindenki idősebb nàlam, szüleim korosztály vagy idősebb), mindenki 1 hét horvàt, 1 hét görög, egyik munkatársam minden évben 3 hétre Albàniàba megy. És mikor ebbe belegondolok, nem érzek màst, csak végtelen nagy sajnálatot a szüleim irànt! Hogy nekik nem ilyen az életük. Hogy ők nem esznek rendelt kajàt hetente legalàbb egyszer. Hogy ők nem vesznek ki egy pénteki napot, hogy elugorjanak valahová egy hosszú hétvégére.


Szerintetek én tudok ez ellen tenni valamit? Kötelességem tenni valamit? Vagy ez az ő életük, ők alakítottàk ilyenné, szóval törődjek inkàbb a sajàtommal?


2018. jan. 13. 18:31
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el, ha akarnának, elmehetnének. Nekem is falusi rokonaim vannak, gazdasággal, Pestre járnak színházba, ismerik a környék éttermeit, időnként mennek Hévízre, Hajduszoboszlóra. Attól még, mert falun élnek, megtehetnék. Ha nem hiányzik nekik, akkor meg felesleges rájuk erőltetni.
2018. jan. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
10-es màr miért lenne felszínes az életem?? Azért mert hetente 1-2-szer kajàt rendelek vagy mert nèha nyaralni jàrok??
2018. jan. 13. 19:51
 13/21 anonim ***** válasza:
84%

Először is, nem a te feladatod/kötelességed bármit is tenni ezügyben.

Másodszor, nem mindenkinek van igénye wellnessre meg gyrosra...

Harmadszor, azért gondolom nem a világ végén élnek, hogy egy gyrost ne kapnának a legközelebbi városban (ha annyira akarják)...

Én pl ha fizetnének se élnék Pesten, nem rajongok a gyrosért, a wellness szerintem is unalmas...egyedül utazni szeretek. Szóval amiről te lehet ,hogy azt gondolod boldogság, a másiknak baromira nem az. Csak már nagyon pesties lettél...

2018. jan. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
83%
Hogy viselkednek a szüleid? Elégedettek, mosolygósak, jókedvűek? Hivd meg őket abba a nagy budapestbe, lásd vendégül egy napig, hadd kóstolják azt a gyrost. A wellness kényesebb téma, mert nekem is bünetetés lenne inkább, mint jutalom... szóval azt érdeklődd meg tőlük, hogy ki akarnák-e próbálni? Te boldog vagy Bp-en? Vagy csak kiváncsi?
2018. jan. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
51%

Azért, mert azt gondolod, hogy a te életed jobb és szebb, csak mert voltál kétszer wellnessben és rendszeresen eszel gyorskaját. Ha neked ezzel így teljes lett a világ, akkor ügyes vagy, egészségedre, de ne nézd már le ennyire a szüleidet.

Nyilván nem hülyék, ha el akarnának menni nyaralni, akkor elmennének. Ha téged sikerült felnevelniük és életben tartaniuk 20 évig, akkor valószínűleg megbirkóznak az életben más nehézségekkel is.

Ha nagyon akarod, támogasd őket anyagilag, gondolom akkor neked sokkal jobban megy, szóval adhatsz bőven haza.

Emellett pedig javasolnék egy jó pszichológust, mert egyáltalán nem normális, hogy te ilyen borzasztó sajnálatot érzel a szüleid iránt, csak mert nem nyaralnak minden évben 3 hetet Albániában és nem esznek rendelt kaját.

A saját életedre koncentrálj, mert valami nálad is hiányzik...

2018. jan. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Igen, van ami hiànyzik az életemből, na az nem ide tartozik.


És nem tudom hànyszor írjam le, hogx NEM NÉZEM LE A SZÜLEIMET. És egyébként is,ezt nem magamtól talàltam ki, anyàm mondott régebben olyat, hogy sajnàlja hogy eltelnek a fiatal évei azzal amit most csinàl, ahelyett hogy jobban élnének.


És nem, nem keresek többet mint ők. Igazából kb a tizedét keresem annak mint ők, de mivel vàllakozàs, rengeteg kölcségük van.

2018. jan. 13. 20:38
 17/21 anonim ***** válasza:
53%
kölcség? lehet ezért nem keresel jobban
2018. jan. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
A kérdés az,hogy vágynak a szüleid nyaralni,wellnessezni és hasonló dolgokra,vagy nem,és boldogok úgy is,ahogy élnek? Ha boldogok így,akkor semmi gond nincs.
2018. jan. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
B..ki, én tösgyökeres budapestiként nem sajnálom, hanem irigylem a szüleidet, mert: a maguk urai; tiszta, csendes, nyugodt környezetben élnek; házikosztot, nem műkajákat esznek és még hadd ne soroljam... Nyilván sokat is dolgoznak, de a fentiek kárpótolják őket gondolom. Szóval, nem is értelek téged, kérdező...
2018. jan. 13. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
67%
Az én szüleim nem falusiak, de kertes házban laknak, és tudom,hogy ez apukámnak nagyon megfelel, ő mindig is erre vágyott,de anyukám inkább csak megalkudott. Ő másra vágyott, és nekem gyerekként is feltűnt, hogy nekünk sosincs nyaralás, soha nem emgyünk kirándulni, soha ninc sközös program, de még egy társasozás, vagy közös filmézés sem. Szóval a kikapcsolódás nekem inkább ilyen módon hiányzott. És miért nem voltak ezek? Mert mindig mindne pénz a házra lett költve, először a hitel, majd a felújítás, melléképületek építése, és azért nem mentünk sehova, mert először pénz nem volt, aztán meg állatok, kutyák,macskák,csirkék, tyúkok, kacsák...kert, növények, hol ez érik, hol az stb. Egy kutyust, cicust még megetettetsz valamelyik szomszéddal, de egy kisebb gazdaságot már senkire se lehet csak úgy rábízni, hogymunke előtt-után lökjön már egy tálka vizet, meg a kikészített konzerből adjon két kanállal. Én ilyen életet sose szeretnék, én a férjemmel sokat utazok, lakásban lakunk, nem a én verejtékemen és fáradságomon spórolunk meg párezer Ft-ot, hogy állandóan a konyhában éljem a szabadidőmet, mi igenis rendelünk kaját, többfélét,amihez épp kedvünk van, és ha otthon kellene mindet megcsinálni, akkor rámenne a hétvége. Házba nem akarok menni,hogy aztán teljesen röghöz kössenek a ház körüli munkák (ami még veteményes nélkül is azért jócskán marad, gyerekként minden hétvégén a ház előtti virágoskertet gyomlálgathattam, mert másnak már nem volt ráenergiája, de szégyelltem, ahogy kinéz, na,meg kaptam is az ívet, hogy én is csinálhatnék valamit, minden péntek délutánom iskola tán a ház porzívózásával, portörlésével, fürdősuvickolással telt,..és mellette hallgathattam, hogy az eperben is lenne mit csinálni...) meg életem végéig arra keressek, hogy azt kifizessem, meg újítgassam, saját ízlésemre formálhassam. Kinek mi a fontos. A szüleink életéből sokat tanulhatunk, és az a legjobb, hogy aztán mindenki úgy alakítja az életét, ahogyan akarja és a lehetőségei engedik, és olyan társat kell választani, akivel legalább nagyjából egyeznek az elképzelések. Ha nekik így jó, az ő dolguk, nem vagyunk egyformák. Azokat nem szeretem, akik a másikra akarják erőltetni az életstílusukat, és beszólogatnak, ha valaki nem úgy él, ahogy ők...
2018. jan. 14. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!