Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Néha úgy sajnálom a szüleimet!...

Néha úgy sajnálom a szüleimet! Tehetek értük valamit? Kellene tennem valamit?

Figyelt kérdés

Amit tudni kell: vidékről szàrmazom, pici faluból,20 éves vagyok,2 éve költöztem el a szüleimtől Pestre. A szüleim még viszonylag fiatalok, 42 évesek. Igazi vérbeli falusiak. De nèha úgy tudom sajnàlni őket!


Nekik minden napjuk egyforma. Mindketten vállalkozók, van egy kis gazdaságuk. De ezt ne úgy kèpzeljétek el hogy gazdagok, csak meg tudnak élni. Oké, pl apám pont most vett egy 20.000 forintos kabátot,de őt ismerve hordani fogja minimum 5 évig. Ha szükségük van valamire, azt nyilvàn meg tudják venni, de pl évek óta nem voltak nyaralni. Vagy pl legalább 10 éve fel akarják újítani a hàzat, de nem jön össze nekik.


És ez most így vacsora közben tudatosult bennem nagyon. Én itt gyrost és baklavàt vacsizok, ők meg életükben nem ettek ilyet, és valszeg nem is fognak. Aztàn èn tavaly 2-szer is voltam nyaralni (3-3 napra wellnessezni), ők még sosem voltak wellnessben. És tényleg nem úgy néz ki hogy az elkövetkezendő pàr évben elmennének. Melóhelyen is kollégàim nagyon sokat jàrnak nyaralni ( mindenki idősebb nàlam, szüleim korosztály vagy idősebb), mindenki 1 hét horvàt, 1 hét görög, egyik munkatársam minden évben 3 hétre Albàniàba megy. És mikor ebbe belegondolok, nem érzek màst, csak végtelen nagy sajnálatot a szüleim irànt! Hogy nekik nem ilyen az életük. Hogy ők nem esznek rendelt kajàt hetente legalàbb egyszer. Hogy ők nem vesznek ki egy pénteki napot, hogy elugorjanak valahová egy hosszú hétvégére.


Szerintetek én tudok ez ellen tenni valamit? Kötelességem tenni valamit? Vagy ez az ő életük, ők alakítottàk ilyenné, szóval törődjek inkàbb a sajàtommal?


2018. jan. 13. 18:31
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelességed, és ők alakították ilyenné, de ha megteheted, támogasd őket anyagilag4

Például megbeszélhetnéd velük a ház felújítását, hogy beszállnál anyagilag. A wellnesst nem biztos, hogy igénylik, meg a külföldi nyaralásokat. Egy gazdaságból nem olyan egyszerű ám elmenni két hétrw nyaralni, mint egy irodából, ezt azért ne feletsd el.

2018. jan. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Azert a 20 ezer forintos kabat nem nagy cucc, a kinaiban is ennyi es kabatra szukseg van. Ez nem plusz vagy luxus. De nyilvan, ha akarnanak wellnessezni vagy ilyeneket enni, akkor elmennenek. Gondolom csak van a kozelben valami varos, ahol lehet legalabb egy gyrost enni. De nem mindenki igenyli ezeket. Nem vagyunk egyformak.
2018. jan. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
95%

Miért kellene NEKED tenni bármit is? Ha ök ÍGY érzik jól magukat, akkor mi a gond?


Nehogy azt hidd, hogy mindenkinek fontos az évente új kabát, vagy a nyaralások, vannak nyugodtabb tipusú emberek is.


Én még életemben nem rendeltem magamnak kaját és nem is fogok, mert nekem az nem számít pozitívumnak, sokkal jobban esik, ha magam készítem el, amire kívánok. Ha nekem kellene rendelt kaját enni, az számomra büntetés lenne, mert szerintem nem az a minöség, ami nekem megfelelö! (És nem pénzkérdés számomra, anyagilag böven megengedhetném, de nekem nem vonzó a dolog)


A wellnessezés ugyanezt a kategória, ilyen helyen kb egy nap kellene, hogy felrobbanjak az idegességtöl, mert számomra unalmas és értelemetlen. Inkább megyek egy több napos gyalogtúrára, mint csak "pihenni" valahol.


Ne akard a szüleid életét olyanná tenni, mint ami neked tetszik, mert ha netán sikerülne is, jó eséllyel sokkal rosszabbul éreznék magukat, mint most.


Ami a ház felújítást illeti, ha jobban keresel, ebben esetleg tudsz nekik segíteni, ez az egyetlen, amibel tudsz valamit tenni.

2018. jan. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
84%

Hidd el, nem az jelenti a boldogságot, hogy valaki gazdag, nyaral, wellnesezik, nagyvárosban lakik és gyorsételt eszik.

A nyüzsgő nagyvárosi élet tele van stresszel, elkápráztatnak mindenkit hirdetésekkel, plázákkal, boltokkal meg mindennel, de az emberek élete nem izgalmas, monoton, stresszes és egészségtelen.

Nyaralni nem mindenki szeret. Nekem például lenne pénzem évente elutazni külföldre, de nincs kedvem. Ha ők nem panaszkodnak amiatt, hogy nem tudnak és nem vágyakoznak máshová, lehet, hogy nem is szeretnének.

A vidékiek megvannak egymásnak, másképp kapcsolódnak ki, mint a városiak, nem hiányzik nekik az a szemfényvesztés, ami a városban van.

És hidd el azt is, amit ők megtermelnek vidéken és abból az alapanyagból főznek maguknak ezerszer egészségesebb, mint az igénytelen vendégmunkások által koszos, penészes helyeken előállított baklavák (gondolom, te is láttad már a hírekben, hogy ezekre a kajáldákra sorban csap le a NÉBIH és mutatják, hogy a raktárban, ahol az alapanyagot tárolják, minden csupa penész és patkányürülék), amiket te minden nap eszel.

2018. jan. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
73%

áh, anyósék is ilyenek. csórónak tűnnek, de azért megengedhetnék maguknak, hogy elmenjenek valamerre nyaralni, de még belföldre se mozdulnak ki. nem mennek el a kis komfortzónájukból. kuksolnak a panelban télen-nyáron és nézik a tv-t. több mint 20 éve nem voltak étteremben, tavaly törték meg ezt a "hagyományt" és elmentek megünnepelni valamit.


szüleid is biztosan el tudnának menni, ha akarnának egy hétvégére. nem olyan horribilis összeg ma már egy 2 éjszakás wellness vagy csak egy szimpla kempingezés és túrázás is megoldható. 42 évesen még röhögve járhatnák a nemzeti parkokat. ha félre tudtak teszegetni évek alatt egy házfelújításra, akkor egy hétvégére is jutott volna.

bocs.


amúgy aranyos vagy, ha ennyire sajnálod őket, akkor hívd el őket, vagy vigyél nekik valami éttermi kaját. fizesd be őket nyaralni.

2018. jan. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
73%
Hát.. ez nekem nem sajnálatnak tűnik, hanem lenézésnek mert "csak" falusiak. Hagyd őket békén ezzel a hülyeséggel. És ha nem szenek gyorskaját akkor mi van? Az itteni falusiak- mert én is falusi vagyok. meg nem azért nem mennek nyaralni mert nem akarnak, hanem mert nem igénylik, és nem is igazán élveznék-legalábbis akiket én ismerek, Időpocsékolásnak tartják.
2018. jan. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

5-ös, azt írtam hogy NEM tudták összeszedni a házfelújítàsra.

6-os nem lenézem a falusiakat, én is az vagyok. Csak már nagyon "pesti" lettem.

2018. jan. 13. 19:26
 8/21 anonim ***** válasza:
84%

te takeaway gyrost meg baklavát eszel, ők meg rendes házi kosztot. jaj de sajnálom őket.

amúgy meg is lehet kérdezni őket, hogy nem szeretnének-e nyaralni, érdekli-e őket egyáltalán.

az én szüleimnek is van gazdasága, ők egészségügyi okokból járnak évente 1-2x wellnessezni, főleg masszázs miatt (nagyon be tud állni a derekuk, a masszázs és a melegvíz nagyon sokat segít nekik). esetleg vesd fel ezt a szüleidnek, hátha érdekelné őket. ha nagyon segíteni akarsz nekik, akár meg is hívhatod őket 1-2 nap wellnessre

2018. jan. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
94%
Még nagyon keveset tapasztaltál az életből. Szinte csak pár szélsőséget, így nem is tudsz tárgyilagosan véleményt formálni. Van, akinek a nyaralás feltétlenül külföldi pénzköltést jelent, engem személy szerint rendkívül zavar az ilyen fajta környezetváltozás és pl. a wellness kifejezetten untat, semmiféle élményt nem ad a svédasztalos étkezésen túl. Te csak annyit tudsz tenni, hogy körülnézel és megtapasztalod, hogy milyen különböző életek vannak (ne csak a külsőséget nézd, hanem az esetleg hozzá táruló értékteremtést is).
2018. jan. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
55%
Inkább élném az ő életüket, sokkal gazdagabb lehet, mint a te felszínes életed.
2018. jan. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!