Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetnék, hogy a fiamnak...

Mit tehetnék, hogy a fiamnak legyen élete?

Figyelt kérdés
A fiam most 15 éves. 12 éves kora óta olyannyira érdekli őt a programozás és az informatika, hogy egész nap képes a gépe előtt ülni és azt csinálni. De ez sajnos rengeteg idejét elveszi, nem nagyon jár mozogni, barátkozni, ismerkedni lányokkal, de még csak szórakozásra sem vágyik, sokkal szívesebben ül a gépe előtt. Az osztálytársai nagy része elmondása szerint már kiközösítette őt, gyakran gúnyt űznek belőle, de nem áll ki magáért, inkább a szőnyeg alá söpri a problémát. Nagyon jól tanul, segítőkész (mind a házimunkában, mind az apjával közösen végzett férfias munkával), de aggódom, hogy szinte semmi időt nem szán arra, hogy boldog legyen és hogy legyen szerelme. Mit tehetünk, hogy ez megváltozzon?
2017. jún. 4. 22:08
1 2 3 4
 11/31 Fatal_3rror_ ***** válasza:
82%
Sosem értettem hogy csúnya szóval élve miért csak a buli és a b..szás jelentheti a boldogságot. Meg miért csak a kétkezi munka a férfias munka. A kérdező világrendjével sincsen minden rendben szerintem.
2017. jún. 4. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
13%

Nagyon elnéző itt mindenki. Ha 35 évesen jön majd panaszkodni, hogy nincs élete, szűz és egész napja a szobában telik, akkor lehet majd azzal jönni, hogy el lett rontva a nevelése.

Szerintem igenis gáz, hogy egy 15 éves nem vágyik a kortársai közé.

2017. jún. 4. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
40%
Én nagyon örülnék ha ilyen gyerekem lenne. Legalább fogja vinni valamire!!! Inkább azok a gyerekek gázak akiknek csak az ismerkedés, a csajozás, pasizás, buli az életük. És nincs semmi életcéljuk. Főleg a mai világban. Az ilyen emberekből lesznek a milliárdosok. Nem attól vagy sikeres hogy sok csajod meg barátod van. Az akinek ez az egyetlen mérce az megmaradt az ösztöni állati szinten hogy csak a szórakozás meg a szex.
2017. jún. 4. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
21%

Mivel informatikával foglalkozik biztos sikeres lesz. Abból fakadóan pénze is lesz. Tehát jó élete lesz ilyen szempontból. Nővel sem hiszem hogy gondja lesz, ha sok pénze lesz...:D

Szociális szempontból viszont teljesen visszamaradott lesz gondolom. Nem fogja megérteni a többi embert. Egyfajta gonosz vonása lesz. De manapság ez nem számít amúgy.

2017. jún. 4. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
44%
Inkább az az aggasztó számomra hogy vannak ilyen maradi, egyszerű gondolkodású szülők. De a leírás alapján hálisten ki tudja szűrni ezeket a zavaró tényezőket.
2017. jún. 4. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim válasza:
97%

Őt valószínűleg ez kapcsolja ki, csinálja csak. Ha arra lesz igénye, akkor nyitni fog a társai felé.

Nem értem miért probléma ez. Jobb lenne ha minden hétvégén mocsárrészegen menne haza, mint a kortársainak egy jelentős része? Na ugye. Beszélgess vele a programozásról, minden bizonnyal van jövőképe.

2017. jún. 4. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
98%

inkább örüljetek, h 15 évesen nem csinálja fel a lányokat és nem állít be senki azzal, hogy terhes vagyok,,,és nemi betegségeket sem szed össze.

Fogadni mernék, ha csajozna, bulizna, részegen tántorogna haza, a jegyei leromlanának, akkor meg az lenne a baj.

2017. jún. 4. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
98%
Az én párom is pont ilyen volt (elmondása szerint, mivel később ismerkedtünk meg). Most jól fizető állása van, és elég sok ismerőse, barátja is. Szóval idővel sokat fejlődött a társas élete is. Megpróbálhatod kimozdítani ebből, bár szerintem nem lesz sikeres. Remélhetőleg ahogy idősödik, ő is majd változik, illetve olyan közegbe kerül, ahol jól érzi magát.
2017. jún. 4. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
37%

Nevelési tanácsadás rovatott olvashattuk a gyk-s "sosebulizunknőzünkmertcikiezértmássetegye" lúzerektől.

Attól hogy érdekli, még nem biztos hogy ebben fog dolgozni. Persze a gyerek csinálja azt amit szeret, de ugyanolyan ciki hogy csak programozik 0 közösségi élettel, mintha csak bulizna egy folytában....

Es általában az ilyen emberek irogatnak ide hogy jaj nincs senkim, maganyos vagyok, már öng yilkos leszek, nincsenek barátaim... stb stb.

2017. jún. 4. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
92%

Ha egész nap programozik akkor fogadnék mellé valakit, hogy még jobb legyen a programozásban. (c++, phpb...)

Ha viszont programozásra hivatkozva játszik egész nap akkor mérges lennék.

2017. jún. 5. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!