Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim jobban szeretik a...

A szüleim jobban szeretik a tesómat?

Figyelt kérdés
Őt főiskolára is járatták, mindent fizettek neki. Bezzeg nekem azt mondták hogy én úgy se tudnám kijárni, így meg se próbálkoztam vele. Meg úgy eleve a tesómon jobban segítenek mindenben. Nekem csak így egy szakmám van, meg érettségim. míg neki diplomája. A szüleim szerint én rossz ember vagyok, míg ő jó és kedves.
2017. jún. 1. 09:42
1 2
 1/15 Sl1t válasza:
76%
Valószínűleg jobban szeretik.Vagy csak ő az idősebb a tervezett gyerek, te meg csak úgy becsusszantál (nem megsérteni akarlak de meg eshet, hogy téged nem terveztek, elvetetni nem akartak és azért szeretik a tesódat mert ő tervezett gyerek volt. De tényleg nem sértés. Engem se terveztek. Bátyámat tervezték, én csak becsusszantam csak nálam úgy alakult, hogy anyum jobban szeret, apám meg semelyőnket mert egy s#ggfej de az mellékes :D. )
2017. jún. 1. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
30%
Az ilyen átkozott lélek miért ellik én nem értem.
2017. jún. 1. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Amikor nekem adnak pénzt valamire, azt mindig felhánytorgatják. Pedig tesómra az eddigi életünk során sokkal többet költöttek. Még 1000 forintot is sajnálnak odaadni.
2017. jún. 1. 10:11
 4/15 anonim ***** válasza:
36%

Nézd, lehet hogy ért egy csomó igazságtalanság és ez rosszul esik neked. Ez így elhangzott a szüleid szájából, hogy te rossz vagy? A tesód hogy áll hozzá a helyzethez? Kihasználja az előnyöket vagy zavarja a megkülönböztetés?


Egy jó szakma lehet jobb, mint egy semmire se jó diploma, azzal nem biztos, hogy rosszat akartak a szüleid. A testvérek nem mindig azonos képességűek, a lényeg mindenki azt tanulja, amit tud. Félbehagyni egy egyetemet nem sikertörténet.


Visszatérve a tesódra, ne hagyd hogy a sértett önérzet miatt a jó testvéri viszonyt elveszítsétek. Hidd el idővel ő marad neked. Próbáld a helyzetből a legjobbat kihozni.


Ha a szüleid tényleg leszóltak, azt egy nyugodt hangvételű beszélgetéssel tisztázhatjátok. Ha lehet. Mondd el nekik, hogy neked rosszul esett a megbélyegzés, de szeretnél jóban lenni mindenkivel.

2017. jún. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Ezt így szó szerint mondják. Rám soha nem mondanak semmi jót, csak rosszat. Mondtam már nekik ezt, de azt mondják ilyenkor hogy nem szeretik jobban tesómat. Pedig én érzem hogy ez nem így van. Én vagyok a fiatalabb pedig.
2017. jún. 1. 10:31
 6/15 anonim ***** válasza:
64%
ezt akkor és ott hozd nekik szóba amikor megint éppen valamiért megbántanak vagy csúnyán beszélnek veled.mondd nekik: ha engem is szerettek akkor miért beszéltek így velem.. mondd el nekik hogy mik azok a dolgok amiket te bántónak érzel
2017. jún. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
6%

Te már többet elértél, ha jó szakmád van. Közel kereshetsz annyit egy jó szakmával, jó szakemberként mint a tesód. Volt aki meglepődött hogy milyen rohadt magas árban dolgozik pl egy vízvezeték szerelő.

Szóval hajrá, drukkolok! :)

2017. jún. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Szerintem nekem nincs jó szakmám. Szociális gondozói tanfolyamot jártam ki 1 év alatt.
2017. jún. 1. 11:16
 9/15 anonim ***** válasza:
35%
Ne ragadj le a külsőségeknél és próbálj felnőni. A szeretetnek nincs mércéje. Az emberi kapcsolatoknak sokféle szempontja van, amelyek egyszerre érvényesülnek. Minden emberhez máshogy viszonyulunk, még akkor is, ha állításunk szerint egyformán kedveljük őket. A szülőknek ráadásul lehet (kívülálló számára ismeretlen) lelkiismeret-furdalás szerű érzésük is , amit érzelmi és anyagi vonatkozásban próbálnak ellensúlyozni. Lehet olyan személyes szempont is, amikor valami miatt csodálják az egyik gyereküket valamilyen jellemzője miatt. Azért ne lovald bele magad ebbe az összehasonlítgatásba, mert megmérgezi a testvéreddel kapcsolatos viszonyodat. De meg is fordíthatjuk a dolgot: mi hasznod származna abból, ha tényleg kevésbé szeretnének, mint a testvéredet ?
2017. jún. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Egy jó szakmával többre lehet vinni, mint a legtöbb diplomával. Ott van például Mészáros Lőrinc. Sőt megkockáztatom elég egy jó nagy nyelv is.
2017. jún. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!