Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem csinálja meg magának?

Miért nem csinálja meg magának?

Figyelt kérdés

Rendszeresen sütök-főzök magamnak és a páromnak. Mikor elmondom anyukámnak milyen sütit csináltam, azonnal megkér hogy csináljak neki is. Ilyenkor mondom neki, ha megyünk hétvégén hozzá, viszünk belőle. Illetve sokszor mondom neki, miért nem ő csinálja meg? Erre megsértődik picit, kitérő választ ad, és rávágja azt, hogy én jobban sütök, neki nem sikerülne.

Karácsonykor mézeskalácsot csináltam, ki akarta követelni, csináljak neki ugyanakkora adagot, nemet mondtam, vittem neki, de nem annyit amennyit kért.

Van ideje és pénze is sütögetni. De sose süt süteményeket.

Lassan azon vagyok, inkább eltitkolom előle. Pedig olyan jó ezt megosztani anyukámmal.

Pár hete ott voltam nála, elkért egy receptet, be is vásároltunk hozzá. Azóta se csinálta meg...


2017. ápr. 12. 14:42
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
15%
Ha nem tetszenek a válaszok, akkor nem kell kérdezni.
2017. ápr. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
66%
Most miért kell ennyire támadni a kérdezőt?! Szerintem nem kötelessége ugyan annyit csinálni az anyjának,mint amennyit otthon csinál a párjának. Mint írta, szokott vinni ebből abból..ha valaki a kicsit nem értékeli...
2017. ápr. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem nincs joga anyukádnak ilyeneket követelni. Örüljön, ha visztek neki, amikor mentek látogatóba, de most szállíts oda neki külön, menjen el a saját idődből, csak mert neki nincs kedve nekiállni? Nemár. Egyedül él? Lehet, hogy nehezen viseli, hogy a gyerekének saját élete van, és ő nem annyira a része, mint szeretné. Ha vannak barátnői, cserélhetne velük recepteket és süthetnek egymásnak, hátha attól jobb kedve lesz...
2017. ápr. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
30%

Komolyan, nem hiszem el, hogy olyanokat kell írni, hogy mi van sajnálod, meg ilyenek.... basszus, anyukája élősködni akar rajta, ti meg még jobban letöritek, hogy most mi van, hadd csinálja , még a kérdező a rossz, hoyg nem hagyja....?

Nagymamakorra az embernek már el kell jutni abba az állapotba, hogy nem eltartatja magát, hanem ő segít a családnak. Lesz majd olyan amikor már el kell tartani meg pelenkázni, meg stb, de az még nem most van.

És igen, idegesítő, ha egy nagymamakorú ember állandó jelleggel kunyerál, mint egy kis csecsemő a tejciért...

Nehogymár. Tessék felnőni.

2017. ápr. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
85%
Nagymamakorra hadd pihenjen már az ember, épp eleget tutujgatta a családot. Ettől persze még nem kell dupla adag sütit sütni a havi egyszeri alkalommal, amikor a kérdezőnk hazalátogat, ha ilyen megterhelő.
2017. ápr. 12. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Nem kell mindig sütnöd neki, csak ha kedved van. Jó ötlet még a csere felajánlása, ő főz neked töltött káposztát, te csinálsz sütit. De ezt is alkalomszerűen. Ha túl gyakran kér, akkor csak annyit mondj, hogy persze, majd amikor legközelebb van kedved sütni, rá is gondolsz. Lehet, hogy csak úgy megszokásból mondogatja, vagy azt hiszi öröm neked a sütögetés. Rendelni ne lehessen nálad, csak pl szülinapra.

Viszont egy kicsit te is oka vagy, hogy így alakult. Ne dicsekedj annyit a süteményeiddel, ha valaki nem kap belőle, annak ne említsd, mert ez nem társalgási téma. Persze az asszonyok mindig beszélgettek a sütikről, de ez azonnal magával hozza a versenyt, irigykedést is. Illedelmes nő nem beszél sokat a saját sütijeiről, mert ha nem adsz belőle, akkor nagyon unalmas téma mások számára, élőben és telefonon is.

2017. ápr. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Nem nagymamakorú. Pörög egész nap. Múltkor mondta sütni akar sütit. Bevásároltunk hozzá neki. Elkérte a receptet. Ennek 3 hete! Azóta sincs kész. Inkább vesz a cukrásznál. Mindig olyat amilyet mi nem szeretünk. Párom lakásából is sok dolgot akart kunyerálni. Nem tudom de párom anyukája nem ilyen.

Nem dicsekszek ezzel. Egyszerűen megosztom vele mert örülök hogy sikerül. Úgy gondolom ebben a helyzetben neki is kellene

Sok az alapanyag otthon. Nem főz mert elmondása szerint sok a gond vele. Barátnője menüs kajáját hozza el.

2017. ápr. 13. 10:47
 18/18 anonim ***** válasza:
86%
Cserélhetünk Anyát....az enyém a másik véglet csak az jó amit ő csinál, finnyázza másét de általában meg se kóstolja ; közösen konyhát nem lehet vele használni mert minden idegesíti....
2017. ápr. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!