Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem csinálja meg magának?

Miért nem csinálja meg magának?

Figyelt kérdés

Rendszeresen sütök-főzök magamnak és a páromnak. Mikor elmondom anyukámnak milyen sütit csináltam, azonnal megkér hogy csináljak neki is. Ilyenkor mondom neki, ha megyünk hétvégén hozzá, viszünk belőle. Illetve sokszor mondom neki, miért nem ő csinálja meg? Erre megsértődik picit, kitérő választ ad, és rávágja azt, hogy én jobban sütök, neki nem sikerülne.

Karácsonykor mézeskalácsot csináltam, ki akarta követelni, csináljak neki ugyanakkora adagot, nemet mondtam, vittem neki, de nem annyit amennyit kért.

Van ideje és pénze is sütögetni. De sose süt süteményeket.

Lassan azon vagyok, inkább eltitkolom előle. Pedig olyan jó ezt megosztani anyukámmal.

Pár hete ott voltam nála, elkért egy receptet, be is vásároltunk hozzá. Azóta se csinálta meg...


2017. ápr. 12. 14:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
80%

Elhiszem, hogy egy idő után ez is idegesítő...

De hidd el, tapasztalat, a másik véglet se jobb.

(Semmit nem tudtam soha úgy csinálni, hogy anyám azt elismerje, mert meggyőződése, hogy ő jobban tud mindent. Ez azt eredményezi, hogy lassan gyűlölök sütni pl.)

2017. ápr. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
48%
De miert esik nehezedre sutni neki egy-egy adagot, ha mar ugyis sutsz?
2017. ápr. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Nem egy településen élünk, havonta kb. 1-szer találkozunk, és nem mindig előtte sütök, ha tudom biztosra hogy megyünk, akkor úgy időzítem és viszek is neki, de ő konkrétan elvárja, hogy ugyanannyit és ugyanúgy süssek mint magunknak.
2017. ápr. 12. 14:55
 4/18 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem csak lusta megcsinálni.
2017. ápr. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
87%
Lehet, hogy te tényleg jobban sütsz, erre nem gondoltál? Ha van valami, ami neki megy jobban, csináljatok csereüzletet. Pl. kérd meg, hogy ő főzzön majd be neked, kompótot, lekvárt, stb, te meg viszel sütit.
2017. ápr. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Pedig ő is finomakat főz, ezért sem értem. Tavaly nyáron vinni akartam neki barackot, mert pároméknak rengeteg lett, erre mondta, neki nem kell, mert csak a gond van vele, megkértem szépen, örülnénk ha csinálna lekvárt. De nem. Lekvárt is tőlünk akart kunyerálni, miközben jó ha 3 üveggel volt a pincében. És nem értette meg miért nem adunk már. (amíg sok volt adtam neki)
2017. ápr. 12. 15:02
 7/18 anonim ***** válasza:
25%

Talán azért, amit mondott is? Te jobban sütsz! Főleg olyat, amit te már kipróbáltál, ő meg még sose készített olyat, nem ismeri.

Nekem is van egy csomó étel, süti, amit én tudok, szüleimnek is szoktam készíteni. És fordítva is. Van, amit én sose készítek, csak ők.

Nem értem, mi ebben a fura. Sajnálod tőle?

2017. ápr. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Nem sajnálom, mert direkt többet szoktam csinálni (amúgy számítottam erre a beköpésre), viszont ő konkrétan arra kér ugyanannyit süssek abból! És aki szokott sütni, az tudja, hogy mivel dupla adag, így dupla pénz, dupla idő. Nem egyszerű dolgokat sütök, és nem fogok csak azért hozzá leutazni, mert ő "nem akar" sütni, az enyém biztos jobb alapon. Van hogy fél napom rámegy, ha dupla, akkor az egy napra is kihúzódhat. Ő mindig otthon van, mindig mondja, unatkozik, ezért sem értem, miért nem süt.
2017. ápr. 12. 15:59
 9/18 anonim ***** válasza:
15%
Az eszem meg all! Ilyen huzavona csaladon belul is kajaval. Nalunk ha 3 uveg van, egyet adunk, meg mindig marad 2. Arra nem gondoltal, hogy sokan ahogy ifosodnek, nem erdekli mar a fozes, foleg egy szemelyre, esetleg kettore.
2017. ápr. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Az a lekvár már bocsi, de nem én vettem, hanem a párom anyukája csinálta, így is a felét a többinek oda adtam! Vettem is neki lekvárt a boltban, mikor kérte.

Mint korábban írtam, felajánlottam neki, viszek gyümölcsöt, de nem akarta megcsinálni a lekvárt sem nekünk, sem magának.

Nagymamám egyedül, lerobbanva is sütögetett, érdekes.

2017. ápr. 12. 16:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!