Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szeretethiányom és kisebbségi...

Szeretethiányom és kisebbségi komplexusom van. Hogyan lehet ezt kezelni?

Figyelt kérdés
Van egy 4 évvel fiatalabb húgom és amióta az eszemet tudom úgy érzem őt jobban szeretik, rá büszkék a szüleink, rám pedig nem igazán. Már olyanoktól visszahallottam, hogy nagyon a tesómat nyomják, akik nem is rokonok csak ismerősök, szóval elég feltűnő. Persze mikor régebben elmondtam hogy érzek rögtön azzal jöttek, hogy ez nem igaz meg, hogy féltékeny vagyok. Pedog sajnos így van, nem véletlen, hogy nálam ezek kialakultak. Sajnos ez most is problémát okoz az életem során és kihat rám. Mit tehetnék, hogy ez változzon?
2017. febr. 12. 14:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Akkor egy kérdés: A szeretethiányod és kisebbségi komplexusod ellen szeretnél tenni, vagy az ellen hogy te a feketebárány vagy és nem az aranytojást tojó tyúk?


Mert ha az ellen, hogy anyádék "elhanyagolnak"... Hát leginkább semmit nem tudsz tenni.

A másik ellen pedig a káros környezet elhagyásával és/vagy a szükségletek kielégítésével. Pl ha kapcsolatba kerülsz valakivel, akkor az a szeretethiányon sokat fog segíteni.


Igazából ettől meg lehet hogy féltékeny vagy a húgodra, de nekem úgy tűnik a leírás alapján hogy nem véletlenül.


Am a probléma viszonylag általános, sokkal rosszabb dolgok is ki tudnak alakulni.

2017. febr. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A szeretethiányom és a kisebbségi komplexusom ellen szeretnék tenni.
2017. febr. 12. 15:06
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez eseten a káros környezetet elhagyni: Nagyszülőkhöz/albérlebe/kollégiumba/egyéb rokonhoz/ismerőshöz költözni.


Igazából ha önuralommal nem egy akkor egy pszichológus véleményét is érdemes lenni kikérni. Iskolapszichológus, ilyesmi van? Mert az pont erre van kitalálva.


Szeretethiányon még az segíthet ha kapcsolatba kerül, habár az nem megy erőltetésre.

2017. febr. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló helyzet történt az egyik szobatársammal... csak neki a nővére volt a szüleik mindene.

Középsuliba is abba a suliba küldték, amit előtte évekkel a tesója választott, majd az egyetembe is beleszóltak. Aztán elhatáérozta, hogy nem fog azon az úton járni, amin a szülei akarják. Egy évre kiment külföldre, utazgatott, melózott, tanult, majd hazajött.

Elmondása szerint megismerte önmagát, kilépett más árnyékából, nem érzett sem féltékenységet, sem kudarcot. Egyszerűen csak önmaga nézett vissza a tükörbe és ez változtatta meg a gondolkodását is.


A családtól jó néha távol lenni. Hidd el, ez kell neked. Menj másik városba hosszabb időre, ismerd meg magad, új emberekkel, új helyszínen, új célokkal. Stoppolj le a balcsira nyáron vagy cserediákprogram, vagy bármi :) Ez mérgezi a kapcsolatotokat a tesóddal és a szüleiddel is. Kövesd el a saját hibáid, tépj új útra, ami csak a tiéd! Felszabadító érzésekben lesz részed! :))) Hajrá!

2017. febr. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!