Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan vegyem rá anyumat hogy...

Hogyan vegyem rá anyumat hogy dolgozzon?

Figyelt kérdés

Anya már évek óta munkanélküli.Leépítés volt ahol 10 évet dolgozott... azóta abban a szakmában nem is tudna dolgozni mert megszűnt az a végzettség. A gondok itt kezdődtek anyám egyre jobban ellustult. Nem akar dolgozni menni abban él hogy apám eltartsa.

Apa 12 órát dolgozik a munkahelyén.. Anyámnak meg bűntudata sincs amikor szoláriumba kell mennie. Ráadásul én meg egyetemre járok és rengeteget dolgozom hogy ki tudjam fizetni a tandíjat. plusz van még egy húgom is aki már középiskolás.. Anyámat ez sem érdekli. Apa és én is rengetegszer mondtuk neki hogy ez nem mehet így tovább..



2017. jan. 27. 14:26
1 2
 1/18 anonim válasza:
91%
Felnőtt ember vagy, ideje elengednek anyád kezét és a saját életeddel foglalkozni. A szülőket megnevelni nem lehet és nem is a mi feladatunk. Ha apukádat zavarni fogja, hogy el kell tartani, akkor majd konkrét lépéseket tesz.
2017. jan. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
2%
Inkább magadat vehetnéd rá a munkára, rengetegen dolgoznak egyetem mellett. Neked nem ciki, hogy felnöttként anyádat, akarod rávenni a munkára? Az ő dolga, hogyan él.
2017. jan. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
92%
Te utolsó, tanulj meg olvasni. Kèrdező, èld a saját èleted. Ahogy az első is írta, apud majd lerendezi.
2017. jan. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
2%
Ah, tényleg bocsi, hogy fel tudtam emelni a s.eggem egyetem mellett is és nem anyámat baxtattam, hogy hozzon haza több pénzt, tényleg én vagyok a ciki. Felnőtt embert már nem köteles senki eltartani.
2017. jan. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
7%
Neked mi kozod hozza, hogy anyad dolgozik e vagy sem? Foglalkozz magaddal, intezd az eletedet, a szulok nem a te dolgod. Meg nem te tartod el anyadat sem es a csaladot sem.
2017. jan. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Snorri ***** válasza:
88%

Emberek tanuljatok meg olvasni! A kérdező dolgozik, fizeti a tandíját! Álljon már meg a menet! Ez amúgyis hányinger, ami néha itt megy, hogy 18 évesen már kb csönd, örülök, hogy eltartanak, menjél dolgozni, stb...most ennyire sanyarú a sorsotok? Szerintem a kérdező apját, és tesóját félti, de itt egyesek szerint egy gyereknek semmi joga, pedig egy család az nem így működik. Jobb esetben.

Kérdező, szerintem apukáddal beszélj. Mond el, hogy aggódsz, és valahogy próbáljon meg hatni rá!

2017. jan. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Snorri ***** válasza:
90%
Egy gyerek ugyanúgy családtag. Miért ne lenne köze a szüleihez?
2017. jan. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
2%
Persze, a gyerek zavarja majd az anyjat dolgozni. Ehezik, fagyoskodik a gyerek? Nem. akkor mi koze hozza a majdnem felnott gyereknek?
2017. jan. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
91%
"Ráadásul én meg egyetemre járok és rengeteget dolgozom hogy ki tudjam fizetni a tandíjat." ezt full nagybetűvel kell írni mert sokan néznek de nem látnak,de ha anyuka dolgozna akkor nem maradna ideje a külön utakra
2017. jan. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
98%

Jah, szerintem a kerdezo nem maga miatt akarja elkulden az anyjat dolgozni, hanem a masik lanya miatt, meg amiatt hogy az apjanak ne kelljen beleszakadnia a munkaba.

Az mondjuk szerintem eleg tre hogy egy felnott no, akinek semmi baja nincs, 2 nagy lanya van, es mar evek ota nem dolgozik. En konkretan szegyelnem magam a helyeben, de nem vagyunk egyformak.

Az mondjuk teny, hogy ha valaki megszokott egy helyen, meg amugyis ez bizonyos kor utan nehez a valtas, na de igy elni?! Hat igy meg egeszsegbiztositasa sincs, meg nyugdija sem lesz. Azert ennyire nem jo a helyzet kis hazankban...

2017. jan. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!