Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Titeket hogy érintene, ha a...

Titeket hogy érintene, ha a fiatok/lányotok a két ünnep közt is menne dolgozni?

Figyelt kérdés

Nos, én lennék a "fiú". Idén november elején vettek fel dolgozni egy céghez, ahová szeretek bejárni, olyan állásom van, amire vágytam. Bár megtehettem volna, hogy otthon maradok karácsony és szilveszter közt, de úgy döntöttem - mivel órabérben vagyok fizetve - inkább keresek magamnak még egy kis pénzt így az év végén. A szüleim egyáltalán nem örültek a dolognak, szóvá is tették, hogy alig vagyok otthon (minden hétvégén), és még a két ünnep közt is elmegyek otthonról. Főleg apa az, aki nem tudja elfogadni ezt a döntésemet. Egyébként kollégiumban szállok meg, mivel egyetemista vagyok.


23 éves létemre most lett életemben először rendes munkám. Azt nem értem ebben a történetben, hogy azelőtt mindketten gyakran piszkáltak, veszekedtek velem, hogy miért nem megyek már végre dolgozni; otthon verem a f_om és nem csinálok semmit sem (ami nem éppen igaz, mert a családi vállalkozásban is rendszeresen kivettem a részemet, segítettem a ház körüli dolgokban stb.). Sajnos (?) én sosem szálltam szembe a szüleimmel, mindig megtettem, amire kértek, a veszekedésekben többnyire igyekeztem szótlan maradni (mert így kevesebb erőbefektetéssel megúszhattam a dolgot) és ez sajnos már játszmázásig fajult ("találd ki gyorsan a gondolatom, mi az, amit szeretnék" jellegű - "Gondoltam megcsinálod ezt meg ezt mire hazaérek", holott szó sem volt róla korábban). Ez az én hibám, hogy hagytam magam velük szemben, de most már túl akarok jutni ezen.


Most, hogy próbálnám kicsit a háttérbe szorítani a szüleimmel való kapcsolatot (ez nyilván nem azt jelenti, hogy egyáltalán nem érdekelnek, csak egy pár hellyel hátrébb kerültek a listán) és a saját életemet alakítani, miért akarnak mégis magukhoz kötni, hogy otthon legyek velük? Hogy aztán hallgathassam megint, hogy "nem csinálsz semmit egész nap" stb.?


2016. dec. 26. 20:45
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Nemcsak gyárban lehet ünnepekkor kivenni a szabadságot, én speciel még január első hetében sem dolgozom.:-) Teljesen megértem, hogy neked viszont fontos a meló, kérdező, az én fiam karácsony másnapján és szilveszterkor is dolgozik, egyrészt, mert folyamatos ügyeletet kell biztosítani a munkakörében, másrészt, mert tripla pénzt kap ünnepnapokon, és épp gyűjt. 23 évesen épp ideje tudatosítani a szülőkben, hogy önállóan hozol döntéseket, és lassan kirepülsz a családi fészekből. Mondd nekik, hogy azt gondoltad, büszkék lesznek rád, amiért inkább melózol a két ünnep között, és veled örülnek, hogy olyan munkád van, amit szívesen csinálsz és még pénzt is keresel vele. Ha már játszmázás, akkor csináld profin.:-)
2016. dec. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
nekem 40 év fölött se voltak képesek elfogadni a nőim, hogy önálló döntéseim vannak. sorba repülniük kellett mint a rongynak.
2016. dec. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

egyet ne felejts el kérdező: ha nincs elég pénzed azt mondják majd hogy te vagy a hibás.

mellékesem megjegyzem, igazuk is van, csak szemétség attól a b a s z ogatás aki akkor is b a s z ogat, ha dolgozol.

nővel ilyesmi miatt szakítani kell, a szüleiddel azt ugyan nem tudsz, de azt megteheted h nem kötsz mindent az orrukra

2016. dec. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Én is órabérben és novembertől dolgozom. 3 nap szabim volt, amit legkésőbb december első hetéig ki kellett vennem. Azóta pedig kötelező a heti 5 helyett a 6 nap és örüljünk, hogy 24-én nem kellett mennünk, illetve szilveszterkor sem. (azt is csak azért, mert diákmunkásokat foglalkoztat a cég, viszont a szövetkezetek 31-én nem közvetítenek idén valamiért, szóval plusz meló elmarad, mert mi "állandó" dolgozók kevesen vagyunk) Ráadásul túlórázunk is szinte mindennap december eleje óta, szóval én annak örülök, hogy lyuk van a fenekemen, már elnézést a kifejezésért, ezt a szüleim is látják rajtam, így nem problémáznak, hogy dolgoznom kell.
2016. dec. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!