Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Titeket hogy érintene, ha a...

Titeket hogy érintene, ha a fiatok/lányotok a két ünnep közt is menne dolgozni?

Figyelt kérdés

Nos, én lennék a "fiú". Idén november elején vettek fel dolgozni egy céghez, ahová szeretek bejárni, olyan állásom van, amire vágytam. Bár megtehettem volna, hogy otthon maradok karácsony és szilveszter közt, de úgy döntöttem - mivel órabérben vagyok fizetve - inkább keresek magamnak még egy kis pénzt így az év végén. A szüleim egyáltalán nem örültek a dolognak, szóvá is tették, hogy alig vagyok otthon (minden hétvégén), és még a két ünnep közt is elmegyek otthonról. Főleg apa az, aki nem tudja elfogadni ezt a döntésemet. Egyébként kollégiumban szállok meg, mivel egyetemista vagyok.


23 éves létemre most lett életemben először rendes munkám. Azt nem értem ebben a történetben, hogy azelőtt mindketten gyakran piszkáltak, veszekedtek velem, hogy miért nem megyek már végre dolgozni; otthon verem a f_om és nem csinálok semmit sem (ami nem éppen igaz, mert a családi vállalkozásban is rendszeresen kivettem a részemet, segítettem a ház körüli dolgokban stb.). Sajnos (?) én sosem szálltam szembe a szüleimmel, mindig megtettem, amire kértek, a veszekedésekben többnyire igyekeztem szótlan maradni (mert így kevesebb erőbefektetéssel megúszhattam a dolgot) és ez sajnos már játszmázásig fajult ("találd ki gyorsan a gondolatom, mi az, amit szeretnék" jellegű - "Gondoltam megcsinálod ezt meg ezt mire hazaérek", holott szó sem volt róla korábban). Ez az én hibám, hogy hagytam magam velük szemben, de most már túl akarok jutni ezen.


Most, hogy próbálnám kicsit a háttérbe szorítani a szüleimmel való kapcsolatot (ez nyilván nem azt jelenti, hogy egyáltalán nem érdekelnek, csak egy pár hellyel hátrébb kerültek a listán) és a saját életemet alakítani, miért akarnak mégis magukhoz kötni, hogy otthon legyek velük? Hogy aztán hallgathassam megint, hogy "nem csinálsz semmit egész nap" stb.?


2016. dec. 26. 20:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%
Mondd azt nekik, hogy muszáj bemenned dolgozni, mert berendeltek, beosztottak, kötelező, stb., speciel elég sokan dolgoznak a két ünnep között, nincs mindenkinek olyan aranyélete, hogy otthon dekkoljon, amikor akar.
2016. dec. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%
20 éves nő vagyok, szállodai recepciós. Idén nyár óta dolgozok. Úgy jött ki a beosztásom, hogy december 24-én és 25-én reggel 6-tól este 18-ig dolgoztam, 26-án és 27-én pedig este 18-tól reggel 6-ig (fogok). Szívás, de ez van. Órabérben dolgozok én is, ráadásul én csak akkor tudok otthon maradni, ha másik recepcióssal műszakot cserélek. De mivel kell a pénz, inkább dolgoztam. A szüleim semmit se szóltak. Közöltem velük, hogy így lesz, kész. Aztán 4 nap szünetem van, így legközelebb január 1-jén dolgozok nappal. Hát, ciki. Ezzel jár a munkásélet. :D
2016. dec. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
82%

Te életed, te döntésed. Haneked ez így jó, akkor csináld csak! Ne foglalkozz velük!

Én is ennyi idősen kezdtem dolgozni telefonos üg,félszolgálaton, ahol bizony minden nap volt munka non stop. Én is dolgoztam két unnep kozott. Nem szóltak egy szót sem. Fiatal voltam, nem volt családom. Nem éreztem roblémásnak, higy ezt az időszakot nem a szüleimmel töltöm.

Nem fair részükről, hogy piszkálnak, hiszen pont ők piszkáltak, hogy menj dolgozni. A masik meg az, hogy miert lenne jo nekik, hogy otthon ulsz a ket unnep kozott.

En mar 35 eves 3 gyerekes anyuka vagyok. Nekem mast jelent ez az idoszak, mint neked, de ez igy jo. Ha csaladod lesz te is maskepp eled meg. De amig megteheted es nem fobtos menj csak dolgozni. Sokan még karacsonykor is dolgoznak.

2016. dec. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
89%
ha a szüleid nem büszkék arra, hogy dolgozol nem kell velük beszélni semmiről
2016. dec. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
79%

Ideje, hogy lassan leszakadj róluk, baromi gáz azért 23 évesen itt tartani. A munka meg nem szeretem-nem szerettem téma, ha menni kell két ünnep között, akkor menni kell. Más meg karácsony és szilveszter éjjeel nyomja. Néznének ők is egy rohadt nagyot, ha pont ünnepekkor kéne orvos vagy hasonló, aok meg széttárnák a kezüket, hogy hát bocsi, ünnep van.

Növeszd ki lassan a tökeid.

2016. dec. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt gondolom, hogy 23 évesen már nem nagyon kéne egymással foglalkoznotok.

Szóval ne kerüld ki a konfliktusokat.

A fiam és a lányom is megy dolgozni - olyan a munkájuk, sőt ma én is a gép előtt melóztam.

Nálunk a munka az nem valami büdös dolog.

Én örülök, hogy két önálló ember lett belőlük, szeretem őket, ahogy látom, ők is engem.

2016. dec. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

ha jól látom akármi van kötekednek...

ez sokmindeni elárúl

2016. dec. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
54%
Engem is novemberben vettek fel. Te megteheted, hogy nem mész be? Nekem csak két szabadnapom volt, tehát nincs más választásom, mint a 4-ből két napon bemenni. Tök jófejek amúgy, mondták is, hogy ott ne legyek 5-ig meg ne vigyem túlzásba, mert tök rossz, hogy így jött ki, hogy bent kell lennem.
2016. dec. 26. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem szólnék, semmit, nem mindenkinek van olyan munkahelye, hogy otthon lehet ünnepek között. Speciel én ilyet csak gyárakban tudok. Ne mondd meg, hogy otthon is maradhatnál, és nincs gond.

Amúgy szerintem szimplán nagyon ráérnek a szüleid, nagyobb gondjuk nincs?

2016. dec. 27. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
En irodaban dolgozom, ugyeletet biztositani kell. Ugy jott ki a lepes, hogy nem maradt csak egy nap szabim, igy azt kivettem mara es holnap megint megyek. Ha szerencsem van, nem is kell a rendes munkaido vegeig bent maradjak, es talan 30-an itthonrol dolgozhatok.
2016. dec. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!