Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Minden szülő veréssel reagál...

Minden szülő veréssel reagál arra, ha a gyereke cigizni kezd és néha sör helyett füves cigit is szív?

Figyelt kérdés

Én elhiszem hogy generációs különbségek vannak egy középkorú és egy huszonéves ember között, azonban annak ellenére hogy a szülők is tudják miket használtak egy Edda, Piramis koncert előtt, így meg aztán nem mondhatják hogy makulátlan volt az az időszak.


Sajnos én sem olyan családban nőttem fel, ahol egy osztályfőnöki vagy rossz jegy mellett leültünk és megbeszéltük, hanem elolvasta és ment a nyakas. Ezek után milyen bizalommal legyek akárki iránt is itthon? 24 évesen elég jó pénzt fizetnek a munkáért amiben dolgozom, de mégis titokban tudok csak elszívni egy cigit, azt is vagy úgy amikor nincsenek itthon, vagy épp magam vagyok, hogy ne vegyék észre rajtam

24F


2016. dec. 26. 16:16
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem én értem a mai generációt, a kérdésedet viszont nem. Én is szívtam füvet anno, nem gondolom annyira károsnak, ha nem lennél nagyon rákattanva, engem nem érdekelne, mivel nagykorú vagy. De tulajdonképpen mit szeretnél, a szüleid előtt cigizni és füvezni? És ebben mi lenne a jó? Abban egyeztetek meg, hogy a szüleid nem akarják látni ezeket, akkor miért nem tartod be ezt a megállapodást?
2016. dec. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
63%
Ide figyelj öcskös, amíg az a ház a szüleidé, hadd döntsék már el ők, hogy szeretnének-e illegális szereket oda vagy nem. Merthogy keményen seggberúgják őket, ha megtalálják náluk, tökmindegy, hogy te vitted-e oda vagy ők.
2016. dec. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
83%

"Tehát szó nincs itt züllésről, csak arra voltam kíváncsi hogy a fiatalok fejével is gondolkodó szülő, aki érti a mai generációt, az hogyan vélekedik erről. "


A fiatal generáció nagyobbik része nem drogozik, főleg nem rendszeresen. Ne oda tedd a problémát, ahol nincs. Itt konkrétan Te drogozol, és azt várod, hogy a szüleid ezt természetesnek vegyék, ráadásul úgy csinálsz, mintha ez lenne a világ legtermészetesebb dolga.


Ha ennyire felnőtt vagy, akkor költözz el, és a saját lakásodban úgy drogozod szét az agyad, ahogy csak akarod.

2016. dec. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
64%
Ja, és a huszonéves ismerősöm is megmondta, hogy hiába rendezi ő a bulikat, semmilyen drogot nem akar lakáson belül látni. Gyerekkori haverját küldte ki az utcára füves cigizni, mert a lakásban nem fog senki, pedig amúgy messze nem egy szent életét élő az illető.
2016. dec. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:

#23

A társadalom túlnyomó részét mindig is erősíteni fogják azok akik példásnak vélt életet élnek, viszont az eléggé túlgondolt hogy azt a szűk réteget ami engem is érint, nem fogadják el, sőt tudomást sem akarnak venni róla.

Pedig messze nem minősül bűnnek(csak a törvényben) és vállalhatatlannak.

2016. dec. 26. 18:41
 26/32 anonim ***** válasza:
64%

"hogy azt a szűk réteget ami engem is érint, nem fogadják el, sőt tudomást sem akarnak venni róla. "


De tudomást vesznek róla és komoly problémának is tekintik mindenhol a drogfogyasztást. Azt, meg elfogadják, nem várhatod el.

Most már szűk rétegre vetíted a problémát, amit a kérdésben még generációsnak tekintettél. Bár a valósághoz közelebb a szűk réteg áll.


A rossz jegy miatti nyaklevessel viszont nem értek egyet, de már 24 éves vagy. Hogy jön ez ide? Most is felpofoznak talán?

2016. dec. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
72%
A füvezés igenis probléma, nem véletlenül tiltja a törvény.
2016. dec. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:
A kérdés arra irányul hogy a szülők előtt már a sulis dolgokat is titkolni kellett, hogy ne legyen belőle cirkusz, tehát ahogy ebből, úgy a cigit is veréssel jutalmazta fater, pedig messze nem megyek át a ló túl oldalára. Normális ember lett belőlem, csak úgy érzem nem olyan szülők gyereke lettem, akik leültettek megkérdezték hogy mitől jobb így neked, talán ezzel az életvitellel tudsz azonosulni... Nekem az is hiányzik hogy másnál elfogadják a gyereket, és csak annyi kérnek tőle hogy vigyázzon magára.
2016. dec. 26. 19:17
 29/32 anonim ***** válasza:
78%

Normális ember lett belőlem

Normalis ember nem fuvezik, es nem nyivakol huszonevesem hogy be kell tartania a szuloi haz szabalyait. Ha ennyire jol keresel miert nem vagod el a koldokzsinort?

2016. dec. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
100%
Egy gyerek ne cigizzen, ne igyon és ne drogozzon. Normális felnőtt sem teszi. Ha kiskorú gyerekem csinálna ilyesmit, bizony én is elverném. Ha felnőtt, akkor kivágnám a lakásból.
2016. dec. 27. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!