Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Minden szülő veréssel reagál...

Minden szülő veréssel reagál arra, ha a gyereke cigizni kezd és néha sör helyett füves cigit is szív?

Figyelt kérdés

Én elhiszem hogy generációs különbségek vannak egy középkorú és egy huszonéves ember között, azonban annak ellenére hogy a szülők is tudják miket használtak egy Edda, Piramis koncert előtt, így meg aztán nem mondhatják hogy makulátlan volt az az időszak.


Sajnos én sem olyan családban nőttem fel, ahol egy osztályfőnöki vagy rossz jegy mellett leültünk és megbeszéltük, hanem elolvasta és ment a nyakas. Ezek után milyen bizalommal legyek akárki iránt is itthon? 24 évesen elég jó pénzt fizetnek a munkáért amiben dolgozom, de mégis titokban tudok csak elszívni egy cigit, azt is vagy úgy amikor nincsenek itthon, vagy épp magam vagyok, hogy ne vegyék észre rajtam

24F


2016. dec. 26. 16:16
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
85%

Gondolom elmegy a fizetése sörre, cigire és fűre. Egyik se a legolcsóbb hobbi.

Albérlet így szóba se jöhet, mert nem tudná kifizetni azt is, meg folytatni a züllést is. Inkább tűri, hogy időnként elpi.csázzák, de a függőségeiről nem tud lemondani.

Szánalmas.

2016. dec. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
84%
Tizeske! A nem értelmiségi szülő is tudja, hogy ma hazánkban a kábítószer fogyasztás és birtoklása is bűncselekmény. Inkább hívjak rendőrt az ostoba drogos hülye fiamra? Az elég értelmiségi az érzékeny kis lelkednek?
2016. dec. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
9%
A normálisak nem.
2016. dec. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
79%
Utóirat az értelmiségi tizeske részére: a kérdező 24 éves... Tanulj szöveget értelmezni!
2016. dec. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
77%

Engem nem érdekelne szülőként, hogy a felnőtt fiam cigizik, vagy néha füvezik, felnőtt ember, nem az én dolgom.

Viszont ha 24 évesen inkább hagyod, hogy elverjenek, ahelyett, hogy elköltöznél, akkor tényleg veled van valami komolyabb gáz.

2016. dec. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
86%
Te miért nem reagálsz az ő viselkedésükre költözéssel? 24 évesen már igen csak illő lenne.... a saját lakásodban akkor tépsz be amikor csak akarsz, ne élősködj a szüleiden.
2016. dec. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
90%

Eddig se vertem, 24 évesen se fogom elkezdeni ütni.

De ha a 24 éves fiam drogozik és iszik, akkor nagyon gyorsan el fog otthonról költözni!!


Ennyi idősen otthon lakni akkor van értelme, ha félretesz. De ha ez elmegy cigire és fűre, akkor nem fogom támogatni. Felnőtt, dolgozó fiatalember, joga van az életét tönkre tenni, de nekem ezt nem kell támogatni semmilyen formában.


Nagyon gyorsan elkezdhetne csomagolni!


És teljes lelki nyugalommal, mert én kibírtam drogok nélkül az Edda koncertet. ;)

Viszont az ő korában már volt lakásom!

2016. dec. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
78%
Semmi köze ennek semmilyen generációs különbségnek. Drogok mindig is voltak és normális emberek nem éltek vele. Ennyi. Még jó hogy nem a család előtt akarsz drogozni.
2016. dec. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
64%

Nem vernélek meg, viszont úgy vágnálak ki a füves cigiddel együtt, mint macskát sz@rni. Az én házamban ugyanis a drog semmilyen formájának nincs helye, nem érdekel, hogy csak egy kis fű az vagy éppen heroin, akkor is BŰNCSELEKMÉNY mind a birtoklása, mind a fogyasztása. Merem remélni, hogy nem kereskedsz még vele ezeken felül...

Egyébként mélységesen szégyellném magam, hogy a fiamat erre sikerült nevelni, hogy ha gond van, akkor a cigihez, piához és ráadásként tiltott és veszélyes tudatmódosító szerekhez fordul a probléma megoldása helyett, ha meg csak azért csinálja, mert menő, akkor no comment. Tudod, az elvonósok is a fűvel kezdték...

Ha nem tetszik az otthoni rendszer, szépen lépj le otthonról. Amúgyis mit keresel még a szüleid nyakán, ha egyszer jól fizető állásod van? Menjél albiba vagy saját lakásba, aztán annyit zülleszted magad, amennyit csak akarod. És legalább ha elkapnak, akkor a szüleidet nem fogja terhelni az a felelősség, hogy a drogot az ő lakásukon találták meg.

2016. dec. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:

Cigizés alatt napi 2-3 szálra kell gondolni az is csak unaloműzésként, inni sem szoktam többet mint egy átlagos ember heten 1-2 sör az is kajához.

Tehát szó nincs itt züllésről, csak arra voltam kíváncsi hogy a fiatalok fejével is gondolkodó szülő, aki érti a mai generációt, az hogyan vélekedik erről.

A fű is csak egy hobbi nálam, ami nem kerül közel sem annyiba mint más hitel törlesztője.


Tévedés ne essék, én anno 19 évesen kaptam a cigiért hiába dolgoztam már, érződött rajtam a füst többször is amit Apám vett észre szintén cigisként, hozzáteszem 14 évesen kezdte kisebb-nagyobb kihagyásokkal, most 48 éves, hiába mondtam hogy ne 5 szál legyen már a világ vége hetente.

Annyiban maradtunk hogy otthon nem akarja meglátni, így el elfogadtam a helyzetet, cserébe meg akkor ne tudjon semmiről.

2016. dec. 26. 17:58
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!