Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Engedjem a fiamnak, hogy...

Engedjem a fiamnak, hogy ilyen zenét hallgasson?

Figyelt kérdés

Gondoltam ebbe a kategóriába teszem a kérdést.


A helyzet az, hogy kb fél éve a fiam elkezdte hallgatni az Apa Zenél nevű előadó számait.

Aki esetleg nem ismerné:


https://www.youtube.com/channel/UCrbJokrDX8jGF2ovTMDWC3Q


Lehet, hogy néhányan ismeritek, mert én is utánanéztem és jelentős ez a zenész.


A fiam nagyon szereti őt és a zenéit, gyakran hallgatja őt és azt mondta, hogy érdekli a téma és érti a zenék mondanivalóját.


Amit én tudok is, mert nagyon érdekli őt a történelem, politika meg egyéb ilyen dolgok. Megmutatta nekem Apa Zenél számait és elmondta miről szólnak. Tehát ért ezekhez a dolgokhoz.


Azonban én nem vagyok biztos benne, hogy megengedjem e neki ezt, hogy hallgassa, mert pár száma elég durva, trágár és olyan témákról énekel ami biztos sokaknak nem fog tetszeni.


A fiam viszont nagyon rá van kattanva erre a zenészre.

Egyébként ő 16 éves.


Szóval, gondoltam kérek tőletek tanácsot.


Engedjem a fiamnak, hogy Apa Zenélt hallgasson vagy inkább ne?



2016. nov. 23. 17:55
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
94%
Te lomolyan meg akarod szabni a 16 éves gyerekednek, hogy milyen zenét hallgasson? Ha jót akarsz a kapcsolatodnak a fiaddal, többet meg se fordul ez a fejedben!
2016. nov. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
81%
Mert egy 16 éves a zenékből fog trágárkodni tanulni... Max annyit mondjál neki, hogy ne politizáljon.
2016. nov. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
88%

Mondjátok, hogy elvagyok eresztve de nekem 13 évesen nem szabják meg a szüleim, hogy milyen zenét hallgassak. Én Green Day-t hallgatok aki ismeri őket tudja, hogy több dalukban is érintik a politika téma körét (csak hát nyilván az amerikait). Példának okáért a párnapja tartott America Music Awards-on való fellépésükön is elég erős állás pontot foglaltak az elnökválasztás eredményét illetően.


A kérdésedre vissza térve szerintem nyugodtan megengedheted neki, hogy hallgassa őket, nekem is jól esik néha bekapcsolni a KDNP fikázó dalaikat. És csatlakozva az előttem szólóhoz, ha jó kapcsolatot akarsz a fiaddal ne szabd meg neki ilyen komolyan a határokat. Nyilván valamilyen szinten kordában kell tartani a velem egykorú tizenéveseket, de nem gondolom, hogy pont a zenével lenne a gond. Tehát összefoglalva nyugodtam hallgathatja őket. Remélem segítettem. :)

2016. nov. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
89%
Őszintén szólva nekem nem jön be. Ha neked sem tetszik kedves anyuka de a fiadnak igen, ne szabd meg neki...mindenki olyan zenét hallgat, ami az ízlése...16 éves, valószínűleg köze van a lázadó korhoz. A lényeg. Ne szabd meg neki sosem mit hallgasson! Van aki mulatóst hallgat és én meg azt ki nem állhatom meg a rappet...mégsem szólok bele hogy ne hallgassa.
2016. nov. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
59%
nehéz előre tudni milyen jó szülőnek lenni, figyelembevéve, hogy kérdezel mielőtt cselekszel azt mondom te az vagy. ne aggódj, nem emiatt a zene miatt lehet börtöntöltelék a fiad. Azt tényleg mond neki h ne politizáljon. Mert van szar és van még szarabb... szóval sok értelme nincs.
2016. nov. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim válasza:
73%

Mi a f#sz baj van az agyaddal?

Mi az, hogy engedd-e neki, hogy valamilyen zenét hallgasson?

2016. nov. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
77%

Miről beszélsz?

Neked megengedtem, kérdést tegyél fel?

Na pont ennyire ésszrrű neked is ilyet csinálni.

2016. nov. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
80%
Mindenképp engedd neki. 16 évesen igyis ugyis hallgatni fogja ha ő ezt akarja. (Suliban, barátoknál, bárhol). Ha tiltod neki csak azt éred el hogy titkolozni fog ebben is aztán minden másban is, az meg ugye nem jo.
2016. nov. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
72%
Hülye vagy.
2016. nov. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem ezeknek a zenéknek max. társadalom kritikai, illetve paródiai értéke lehet, s nem hinném hogy Ő a fiad kedvenc előadója. Ha igen akkor sem az elmlített előadó hallgatásával van a problem, hanem hogy mellette nem hallgat igényes zenét. Szerintem mutass neki olyat is amit te jónak gondolsz. De semmit ne tilts meg, vagy erőltess rá...

Én 12 vagyok, de pink floyd-ot, deep purple-t, queent, genesis-t, radiohead, muse, David Bowie együtteseket/előadókat hallgatom főleg, mindnek vannak káromkodósabb, vagy politikai kérdésekre reagáló dalszövegei, ezzel önmagában nem hiszem, hogy baj lenne. Lehet azt igényesen is.

2016. nov. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!