Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan szerettessem meg magam...

Hogyan szerettessem meg magam a szüleimmel vagy akárkivel?

Figyelt kérdés
Anyukám mindig olyanokat mond,hogy milyen jó lenne,ha egyik reggel felkelne és én nem lennék...Meg olyanokat is hozzám vág,hogy jó lenne ha elköltöznék,kár volt engem megszülnie stb.Apám sem különb:Múltkor átöleltem,ellökött.Amikor beszélgetni akarok velük,nem figyelnek,akkor sem,amikor csak tétlenül ülnek.Ha youtube-on videókat nézek és nevetek (nem idegesítően,meg nem is hangosan) akkor nagyon idegesek lesznek és üvölteni szoktak velem,és egész nap ilyen a hangulat. (csak amikor otthon vannak).Tesóim ugyanilyenek,de csak velem.Ha felhívom a nővéremet,akkor nagyon hamar leráz,kb 50 mp után.Ha meg megbeszélem vele,hogy itt alszik nálunk (ő már elköltözött),akkor ritkán igent mond,de volt olyan hogy nem jött,mert ,,fáradt'',aztán másnap kiderült,hogy bulizni volt...A másik tesóm ugyanilyen élhetetlen,pedig mindkettejüknek van pasija/barátnője,hozzájuk máshogy viszonyulnak,velük foglalkoznak.Mit tudnék csinálni,hogy ne utáljanak ennyire? (barátaim nincsenek) 15L

2016. okt. 25. 14:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
a tinik elég kiállhatatlanok, de sajna a szülőkkel is szokott baj lenni. El tudom képzelni hogy elég tüskés vagy és mindenre csattansz, meg bunkó módon viselkedsz. de ez mondjuk korral jár.
2016. okt. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%

Ne hagyd, ezek befolyásoljanak.

Amint tudni fogod, megszakítod velük kapcsolatot. Gondolj arra, e gyönyörű jövő el fog jönni!

2016. okt. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

15 éves vagy, a nehezén már túljutottál, még három év és meglátod, nagyon boldog felnőtt életed lesz!

Kívánom neked, hogy megtaláld a szerelmet, családot alapíts és a gyerekeidet nagy boldogságban felneveld.

Te már tudod, milyen hibákat nem szabad elkövetni szülőként! Meg fogod becsülni a szeretete, amit kapsz és amit adni tudsz.

2016. okt. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha ezek amiket írtál igazak, akkor ez nagyon szomorú dolog. Tudom, hogy nehéz, de szerintem az lenne a legjobb, ha megbeszélnéd a szüleiddel. Megmondanád nekik, hogy mi az ami zavar, és akkor talán átgondolják, hogy máshogy viselkednek veled. Barátaid miért nincsenek? Mármint ezt úgy érted, hogy senki nem barátkozik veled, vagy hogy olyan barátaid nincsenek, akiknek elmondhatod a problémádat?
2016. okt. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
1# Én nyugodt ember vagyok,más mint a többi.Köszönöm a válaszokat,de barátaim egyáltalán nincsenek,az osztályom fele drogos,hisztérikusak,folyton lázadnak.Belőlük meg nem kérek.
2016. okt. 25. 15:08
 6/12 anonim ***** válasza:

Vedd úgy, hogy még pár év ilyen lesz, a saját családod pedig majd szeretni fog, nem követed el majd ezeket a hibákat a gyerekeiddel és meglátod, 100-szor fontosabb leszel nekik, mint apukádéknak.

Lehet, hogy velük ugyanezt tették a szüleik és nincs igényük változtatni pozitív irányban. Ez az ő szegénységi bizonyítványuk. Te pedig viselkedj szófogadóan, csendesen és várd a szép életet. Hidd el, ha elfogadod őket ilyennek és elviseled, hogy nem úgy élsz még egy ideig ahogyan szeretnéd, hogy egy család kinézzen, akkor könnyebb lesz a hátralévő néhány év. Szeresd őket a szívedben, nem kell kimutatni és elvárni tőlük semmit. Te csak tedd a dolgodat. Tanulj, hogy legyen állásod és rendes emberekkel tudj megismerkedni, akik közül tudsz férjet választani.

2016. okt. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem akarok gyereket :S Pasim meg nem lesz,ronda vagyok (nem én találom ki)
2016. okt. 25. 15:16
 8/12 anonim ***** válasza:

15 évesen még ne is legyen gyereked.

Nekem három van és ronda vagyok a férjem sem szép, de a gyerekeim igen.

2016. okt. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én szeretlek.
2016. okt. 25. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A testvéreid már elmenekültek, nem csoda, ha nincs kedvük látogatóba jönni, nem tűntök boldog családnak. Ne is várd tőlük, talán majd pár év múlva eszükbe jut a kishúguk, és kapcsolatba lépnek veled.

Talán azzal tudnál javítani a helyzeten, ha elgondolkodnál, miért ilyen karcosak a szüleid. Sokat dolgoznak? Nem szeretik egymást, de kénytelenek együtt maradni? Kevés a pénzük, nincs lehetőségük feltöltődni? Betegség miatt?

Ha rájössz a válaszra (de akkor is, ha nem), próbálj otthon hasznos lenni. Segíts a takarításban, tegyél meg nekik szívességeket, még akkor is, ha kifejezetten nem kérik, és ne azért, hogy megköszönjék, hanem azért, hogy jobban érezzék magukat. Ha mogorvák, kérdezd meg tőlük, mi bántja őket, anyukádat, hogy miért szeretné, ha nem lennél. Nem tervezett gyerek voltál?

És ha már nincsenek barátaid, olvass és tanulj sokat. Tűzd ki magadnak célodul, hogy mindent megtanulsz az iskolában, sőt még annál is többet, és csupa jó jegyeket szerzel. Ha marad még egy kis plusz időd és energiád, keress értelmes, olcsó hobbit, szakkört, ahova járhatsz, vagy sportolj. Ezzel magadnak teszel jót, megalapozod a későbbi (esetleg szülők támogatása nélküli) jövődet.

2016. okt. 25. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!