Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyi időt engedtek a gép...

Mennyi időt engedtek a gép előtt ülni a gyerekeknek?

Figyelt kérdés

hány évesek a gyerekek és mennyi időt ülnek előtte játék céljából ?

ha iskolai feladat van akkor az beleszámít a játékidőbe vagy sem ?

nem tudom mennyit engedjek a gyerekeknek

14 és 12 évesek


2016. okt. 7. 18:19
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
52%

Én nem feltétlenül időben gondolkodnék. A cél inkább az lenne, hogy a gyermek magától is ráérezzen a helyes egyensúlyra a tevékenységek között. Most még távolinak tűnik, de hamarosan már felnőnek (a nagyobbik gyereked 4 év múvlva már felnőtt lesz!), elmennek egyetemre, majd pedig dolgozni, nem lehetsz mindig mellettük, hogy megszabd, mint mennyit csinálhatnak.

Persze, ha végképp nincs más megoldás, akkor szabj meg egy időkeretet - szerintem hétköznap 2, hétvégén 3-4 óra nagyjából a megfelelő és egészséges -, de inkább próbáld arra ösztökélni őket, hogy önszántukból kedvet kapjanak máshoz is.

Az időkorlátnak azért sem vagyok a híve, mert bár igaz, hogy tárgyilagos, és nehéz belekötni, de legalább ennyi kétséget is felvet. Mondjuk egy film megnézése játékidőnek számít vagy sem? Ha igen, akkor miért más egy film megnézése a számítógép monitorán, mint a tévében? Ha nem játszik, hanem valami kifejezetten hasznos tevékenységet végez - mondjuk érdekli a videóvágás vagy programozás, és azt gyakorolja - az játékidőnek számít?

Továbbá: ugyanannyi lenne a limit mindkét gyereknek?

Természetesen a döntés a tiéd, de szerintem az ideális cél az lenne, ha önmaguk megtnaulnák jól beosztani az idejüket, és változatosan elfoglalni magukat.

Tény, hogy aki otthonosan kezeli a technikai eszközöket, az óriási előnyben van másokkal szenben. Természetesen ha valami lődözős játékban agyatlanul gyilkolja az ellenfeleket, annak a stressz kiélésén és levezetésén túl nem sok haszna van (leszámítva persze, hogy az egészséges pszichéhez a játék is nagyban hozzá tartozik), de más jellegű tevékenységek révén szert tehet olyan képességekre, amiknek később nagy hasznát veheti.

A házi feladat meg természetesen nem tartozik bele a játékba. Egyrészt mert ez szivatás lenne a számára, másrészt meg ennek csak az lenne az eredménye, hogy akkor a házit jól összecsapná, hogy másra több idő jusson. Ez meg szerintem nem cél.

2016. okt. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Az én gyerekeim,még 5 és 7 évesek,szoktak néha gépezni,nálunk akkor van gépezés ha megvan a lecke a játék összeszedés,én nem akarom korlátozni.
2016. okt. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Ahogy látod kérdező, a gép lett az új TV. Mehet a gyerek a gép elé, addig sincs a szülő nyakán. Természetesen egészséges környezetben vannak korlátok, mert így lehet megtanítani a gyereket a mértéktartásra és a kötelességtudatra. Ehhez persze ott kell lenni és nevelni, de normális szülőnek ez nem gond. Ahogy egyre idősebb, egyre nagyobb a szabadság is, ahogy egyre több a kötelesség is. Így felnőttként majd nem fog sokkot kapni hogy feladatok is vannak az életben, nem csak az amit szeretne és kényelmes.
2016. okt. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

akár mennyire csoda vagy sem

nekem max 1 órát játszhatnak hétköznap + ha házira kell a gép

hétvégén 2x1 óra játékidejük van


de mivel hétvégén sokat vagyunk máshol így azokon a napokon el is marad ez

2016. okt. 8. 16:27
 15/15 anonim ***** válasza:

Mindenképpen attól függ, van-e olyan házija, amihez KELL a net vagy a gép (pl. kép letöltése, netes kutatás, word-ben írás, számtech feladatok). Ha van, akkor azon felül kb. 1-2 óra abban az esetben, ha belefér a napba (pl. akkor nem, ha mondjuk esti iskolai program van vagy színház), és ügyelnék arra is, hogy legyen más szabadidős elfoglaltságuk is és házimunkázzanak is a korukhoz illően. Mondjuk ezt most úgy mondtam, hogy én pl. fél óra alatt hazaértem a suliból... az nyilván más, ha vkinek 1+ órát kell hazautaznia.


Hétvégén picit több.

2016. okt. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!