Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyi időt engedtek a gép...

Mennyi időt engedtek a gép előtt ülni a gyerekeknek?

Figyelt kérdés

hány évesek a gyerekek és mennyi időt ülnek előtte játék céljából ?

ha iskolai feladat van akkor az beleszámít a játékidőbe vagy sem ?

nem tudom mennyit engedjek a gyerekeknek

14 és 12 évesek


2016. okt. 7. 18:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
40%
Én nem korlátoznám. A digitális írástudás elengedhetetlen a XXI. században. Persze tartson megfelelő arányt a számítógép és más elfoglaltságok között.
2016. okt. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
76%

"ha iskolai feladat van akkor az beleszámít a játékidőbe vagy sem ?"


Mi a francért számítana játéknak a házi feladat megoldása?

2016. okt. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

hát mondjuk úgy h napi 2órát ülhetnek a gép előtt

és ebbe benne van e az iskolai faladat vagy azon kívül van


hallottam már ilyen és olyan megoldást is

2016. okt. 7. 18:46
 4/15 anonim ***** válasza:
71%

"ha iskolai feladat van akkor az beleszámít a játékidőbe vagy sem ?"

Neked ha dolgozol, az beleszámít a szabadságodba vagy sem?

Ne haragudj, de ha szülő létedre a játékot a tanulástól nem tudod megkülönböztetni, akkor könnyen lehet, hogy a gyerekeid érettebbek, mint te magad.

Igen, van olyan "megoldás", hogy "1 órát gépezhetsz, akkor is, ha a tanuláshoz kell", aztán meg másnap kapja a dorgálást a gyerek, hogy miért hozott karót? Persze, azért, mert lejárt az ideje, és nem sikerült befejeznie a powerpoint előadását. Létezik ilyen "megoldás", de én azt gondolom, hogy inkább ésszel kéne korlátokat felállítani.

2016. okt. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
72%
2 óra alatt még a házit sem lehet megcsinálni,nemhogy még játszani is.
2016. okt. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
45%
Az én 13 évesemnek úgy van hogy megtanul kikérdezem ellenörzöm és ha megvan minden akkor lefekvésig azt csinál amit akar
2016. okt. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
57%
Ok,az egyetlen szemét vagyok: napi 2 órát a 9 éves fiamnak. Sztem is sok.
2016. okt. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
63%
Én úgy nőttem fel, hogy a szüleim sosem korlátozták, hogy mit csinálok szabadidőmben (= amikor nem iskolában voltam). A jegyeim mindig jók voltak, napi 2-3 óra gépezés, filmnézés mellett is. Persze jártam sportolni, volt normális életem, nem voltam antiszociális kocka. Szerintem a sok angol nyelvű játék, sorozat többet segített a nyelvtanulásban, mint a sulis tananyag, komolyan. Szóval, amíg van életük a gépen kívül is, és a jegyeik nem rosszak, akkor annyit gépezhetnek, amikor akarnak, legalábbis szerintem.
2016. okt. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
28%
mi nem korlatozzuk ulhet ott akar egesz nap is addig sincs baj vele es nem log a nyakunkon
2016. okt. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

mire hazaérnek kész a házi - bent megírják

max néha van a nagyobbnak egy kis fél órás feladta

2016. okt. 7. 20:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!