Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mit gondoltok, mi tartozik...

BlackDahlia kérdése:

Ti mit gondoltok, mi tartozik önzés, és mi tartozik saját magamért "kiállás" kategóriába?

Figyelt kérdés

Mondják, hogy zárd le amérgező kapcsolataidat.

Igen ám,de mi van akkor, ha ez az egyik szülőd?

Ha te messze vagy az otthonodtól, az egyik szülőd meghalt, a másik meg egyedül van otthon.


Viszont aki egyedül van otthon, nehezen bírja az egyedüllétet, úgy látom, kapcsolatfüggő, valakinek mindig kell, hogymellette legyen. Ha nem is lenne ilyen negatív, könyebb lenne a döntésem, de néha egyszerűen úgy érzem, ha otthon vagyok, leszív. Mindig, mindig, mindig van valami probléma. Valami fáj, valami nem jó, valaki beszólt, valaki csúnyán nézett. MINDEN napra van valami, és egyszerűen hiába szeretem őt, nem bírom az örökös negatívságát, a panaszkodást stb.

Nem gondolom, hogy jobb lenne neki akárhol máshol, mágis gondolkozom rajta, mitévő legyek. Minekutána brutál horror gyerekkorom volt, az idegrendszerem kissé megsínylette a dolgot (nekem legalábbis nem tett jót) sokat küszködök jómagam is, a saját hangulatom szinten tartásával, depresszióra, befordulásra hajlamos vagyok, de igyekszem tenni ellene.


Tehát, önzés, ha nem visz rá a lélek, hogy újraegyütt éljek a szülőmmel?

Ha más is a véleményed, okosan közöld, gusztustalan fröcsögéstől mentesen, értelmes emberek módjára kéne ezt megbeszélni, köszönöm!


2016. szept. 23. 18:25
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez egyénenként változik. Ha neked brutál horror gyerekkorod volt, akkor érthető, hogy inkább a saját életedet élnéd. Nekem nagyon jó gyerekkorom volt, szerető családban nőttem fel, sokat köszönhettem a szüleimnek, így én sok lemondás, áldozat árán utolsó napig igyekeztem felhőtlen idős kort biztosítani nekik, segítettem amennyire tudtam. Igaz, hogy így az én életem nem úgy alakult, ahogy szerettem volna, és gyakran éreztem úgy, mindig valaki más érdekeit tettem a sajátom elé, és hogy egész életemben korlátozva voltam valamiért. Sajnos én ilyen önfeláldozó, lelkiismeretes ember vagyok, de ez az én döntésem volt, még ha belső kényszert is éreztem, hogy nem hagyhatom magára azt, aki felnevelt. Legtöbben ezt nem érzik, de ezért nem ítélek el senkit, sőt, azt mondom, hogy mindenki próbálja a saját életét élni. Amennyiben egészséges, nem szorul ápolásra, gondozásra, akkor keressen magának elfoglaltságot. Kertészkedjen, utazzon, kiránduljon, járjon nyugdíjas klubba stb. De vannak nagyon jó idősek otthona is, ahol kellemes társaságban élheti az életét, úgyhogy próbáld ebbe az irányba terelni a gondolatait. Van olyan rokonom, aki már 15 éve él ilyen otthonban, lényegében egy kis szoba-konyha minigarzon, teljesen önálló életet él, de ápolók is vannak, ha leesne a lábáról, és nagyon jól érzi ott magát.
2016. szept. 23. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Függ a te helyzetedtől is. ha napi megélhetési gondok között küzdesz a fen maradásért akkor nyilván nem fér bele olyan valaki aki ahelyett hogy legalább erkölcsileg melléd állna, a gondokon túl melyekkel küzdesz még le is szív.


de ha aránylag jók az életkörülményeid akkor beleférhet ennek a problémának a felvállalása


más példával élve egy jó műszaki állapotu hajóval közelébe mehetsz egy sülyedő hajónak, menteni a túlélőket.

de egy problémás hajóval már nem mert amikor a sülyedő hajó elsülyed nem leszel képes a saját hajóddal eltávolodni s téged is beránt.

ebben az esetben tisztes távolban várakozhatsz csak, hogy a túlélők ha eljutnak hozzád, felvehesd őket.

2016. szept. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!