Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetnék, ha az anyámmal...

Mit tehetnék, ha az anyámmal rengeteget veszekszünk?

Figyelt kérdés

Egy 18 éves lány vagyok. A szüleimmel élek. A gond azzal van, hogy amióta emlékszem ránk (anyámra és rám), mindig voltak vitáink. Szerintem ez azért alakult így, mert az egyetlen gyereke vagyok és mindent engedett nekem, olyan volt mintha a testvérem lenne nem az anyám. Ez abból a szempontból nagyon jó, hogy soha semmit sem titkoltam előtte. Ma sem. De egy napunk sem telt még el vita nélkül. Vannak nagyon jó pillanataink a napból, amikor élvezzük egymás társaságát, de komolyan. Aztán egymásnak esünk. Kiabálunk, veszekszünk akármin. Általában jelentéktelen dolgokon. Én vagyok az, aki gyorsan túllép rajta, anyám meg aki órákig is rugózik rajta. Egy-egy ilyen vita teljesen kiborít. Már nagyon unom.

Mit lehetne tenni? Valaki volt már így? Ugye ez nem normális?

Szerintem még lényeges az, hogy egyébként nagyon szeretjük egymást, csak ez a sok vita mérgezi a kapcsolatukat. Szerintetek nagy a baj?



2016. aug. 7. 22:07
 1/2 anonim ***** válasza:
Ez nálam is így van, bár azért mi szerintem nem veszekszünk minden nap de igen gyakran. Mi is mindig összekapunk valami jelentéktelen dolgon, feleslegesen felkapjuk a vizet és a másikat hibáztatjuk. Én is próbálok ilyenkor hamar túl lépni a dolgon de van, hogy nem megy, mert mondjuk anyám túl messzire ment vagy fordítva. Ezek után meg mindketten elmegyünk dühöngeni és nem szólunk a másikhoz, aztán lenyugodunk. Mondjuk mi 5-en vagyunk testvérek úgyhogy annyi ideje nincs csak rám, így összeveszni sincs annyira sok esélyünk de azért engem is zavarnak a veszekedések. Én próbálok arra gondolni, hogy normálisak az ilyen összezörrenések de nem tudom, hogy nálatok mennyire durvák.
2016. aug. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 sajtostejföl válasza:

14 évvel idősebb vagyok nálad. Egyke voltam, anyámmal hasonlóan alakult a viszonyunk. Annyi különbséggel, hogy elkezdtem kirekeszteni a dolgaimból (hogy ne legyen veszekedés), aztán azon veszekedtünk, hogy miért titkolom, hazudok, stb. Szóval ezt nem ajánlom. Azt inkább, hogy minél előbb próbálj a saját lábadra állni, ha kell, költözz el, menj el tanulni. Attól még lehettek jóban. Ha személyes támadásnak veszi az önállóságod, az önzőség tőle, ne hagyd magad! Normális, hogy a gyerek felnő, elmegy. Akinek ez nem teszik, annak a saját lelkében van a hiba. Mondjuk anyám akkor sem változott meg, amikor elkerültem otthonról, pedig büszke volt rám, hogy megállom a helyem az életben. Egyre ritkábban mentem hozzá, és akkor 1-2 napig tűzszünet volt, de hosszabb idő után megint ott tartottunk, hogy ő mindent jobban tud, mindig összekaptunk. Már nem él. Soha nem javult meg a viszonyunk.

Egészségügyi végzettséget szereztem, és most már tudom, hogy ő mentálisan nem volt egészséges (bár nagyon-nagyon kevesen mondhatják el, hogy ők teljesen kiegyensúlyozottak és minden OK). Azt írod, hogy a szüleiddel élsz, tehát apukáddal is. Ha apukád, mint a társa, elviseli és kijön vele, akkor nem lehet tragikus a helyzet (az enyéim látni sem bírták egymást, mégsem váltak el, olyan se veled-se nélküled kapcsolat volt). Ha nem súlyosan döntésképtelen, nem hangoztatja az élet értelmetlenségét, ha nem csinál olyan dolgokat, ami akár számodra nyilvánvalóan is logikátlan és önmagának tesz vele keresztbe, akkor csak simán túlpörgi a dolgokat. Ha lennének tesóid meg neki ezer nyűgje, akkor nem a te dolgaidon rugózna órákig. Nyilván a tökéletességre törekszik anyud, és minél nagyobb vagy, annál jobban félt. Nehogy elkövesd azokat a hibákat, amiket ő, vagy nehogy eltékozold a fiatalságod, tehetséged :) Talán alábbhagy, ha látni fogja, hogy épkézláb, erős felnőtt nőt nevelt belőled.

Arra viszont számíthatsz, hogy idős korban mindenkinek felerősödik az alaptermészete. Van, aki házsártos, sértődékeny lesz, nem akar segítséget elfogadni, nem fogadja el az orvos és a segítő hozzátartozó véleményét, nem akarja bevenni a gyógyszereit, beleveri a csúfot az ételbe (amit pedig az ő szája ízéhez igazítanak, akár napi 5*), csúnyán beszél. Akkor is rengeteg türelem kell majd!

2016. aug. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!