Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha nem lakom otthon, akkor is...

Ha nem lakom otthon, akkor is jogosan követelheti tőlem anyám a havi pénzt?

Figyelt kérdés

Ideje pár hónapja nem lakom otthon, (szülői házban lakunk párommal) de eddig mindig kifizettem a havi 25 ezret, mert akárhányszor haza mentem megnézni a családom, anyám már jött és mondta, hogy adjam oda a pénzt, mert állítólag megbeszéltem vele, hogy pár évig még fizetem neki az összeget, mert én még mindig iskolába járnék, ezért ők elesnek ettől az összegtől.

Nem beszéltem vele semmi ilyesmiről, de ha én mindig fizetek neki ennyit, akkor hogy tegyek félre a havi 80 ezres fizetésemből?

Mondtam már neki, hogy ha semmit nem fogyasztok otthon és nem is vagyok ott, akkor mire fel kéri el? Igen lehet segíteni a szülőkön, de ők rendesen elélnek, én meg emiatt nem tudok egy picikét sem lábra állni. Még mindig szükségem lenne pár ruhára, de így nem is lesz, mert a ruha nem olcsó mulatság. Mikor otthon laktam sem kaptam ruhát se pénzt rá. Karácsonyra meg szülinapra kaptam 5 ezret nagyszüleimtől és abból vásároltam évi egyszer ruhát. Cipőért egyenesen könyörögnöm kellett, mert sajnos normálist min. 4-5 ezer alatt nem kap az ember és az azelőtti cipőmnek lejött az egész talpa ezért télen papucsban kellett iskolába mennem. Szerencsére nem esett akkor hó.

A kajáról ne is beszéljünk, reggelre elpakolta mindenki a kis harapnivalóját, a legkisebb meg tarhálhatott az osztálytársaitól, ha meg elpakoltam előzőnap, akkor meg elvitték azt. Hiába téptem a számat, hogy az az enyém. Nem vicces szemetes zsákban vinni a zsíroskenyeret... 16 évesen már elakartam költözni. (Kisebb koromban meg elszökni.)

A panasz része ennyi. Szerintem nem valami jogos anyám követelése. Szerintetek?

22/L


2016. júl. 21. 12:04
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
94%
Azt írod, nem keresel túl jól. Mégis 20-30 000 forintokkal a zsebedben járkálsz? Miért viszed magaddal pont akkor, ha mész haza, miközben abban bízol, hogy anyád nem lesz otthon, nehogy elkérje? Nekem ez az egész valahogy nem tiszta.
2016. júl. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
100%
A 25 ezret ott kellene a rezsibe beadni, ahol laksz
2016. júl. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
ez a pénz inkább megilletné a párod szüleit, tekintve,hogy náluk laksz. a szüleidnek semmi közük hozzá, elköltöztél. ne hagyd,hogy zsaroljanak. ők tőlük nem sok mindent kaptál, amíg otthon laktál. most milyen jogon követelnek mégis? ne adj nekik.
2016. júl. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
100%

Az ember mosson ott, ahol lakik... Nem is értem.

Állításod szerint már a barátodéknál laksz. Oda nem adsz pénzt, vagy mi?

2016. júl. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
100%

Anyád úgy bánik veled mint egy ostoba, buta balekkal. De a leírtak alapján bocs, de az is vagy.

Megérdemled, hogy lehúz, ha ennyi eszed van. Pont.

2016. júl. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!