Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha nem lakom otthon, akkor is...

Ha nem lakom otthon, akkor is jogosan követelheti tőlem anyám a havi pénzt?

Figyelt kérdés

Ideje pár hónapja nem lakom otthon, (szülői házban lakunk párommal) de eddig mindig kifizettem a havi 25 ezret, mert akárhányszor haza mentem megnézni a családom, anyám már jött és mondta, hogy adjam oda a pénzt, mert állítólag megbeszéltem vele, hogy pár évig még fizetem neki az összeget, mert én még mindig iskolába járnék, ezért ők elesnek ettől az összegtől.

Nem beszéltem vele semmi ilyesmiről, de ha én mindig fizetek neki ennyit, akkor hogy tegyek félre a havi 80 ezres fizetésemből?

Mondtam már neki, hogy ha semmit nem fogyasztok otthon és nem is vagyok ott, akkor mire fel kéri el? Igen lehet segíteni a szülőkön, de ők rendesen elélnek, én meg emiatt nem tudok egy picikét sem lábra állni. Még mindig szükségem lenne pár ruhára, de így nem is lesz, mert a ruha nem olcsó mulatság. Mikor otthon laktam sem kaptam ruhát se pénzt rá. Karácsonyra meg szülinapra kaptam 5 ezret nagyszüleimtől és abból vásároltam évi egyszer ruhát. Cipőért egyenesen könyörögnöm kellett, mert sajnos normálist min. 4-5 ezer alatt nem kap az ember és az azelőtti cipőmnek lejött az egész talpa ezért télen papucsban kellett iskolába mennem. Szerencsére nem esett akkor hó.

A kajáról ne is beszéljünk, reggelre elpakolta mindenki a kis harapnivalóját, a legkisebb meg tarhálhatott az osztálytársaitól, ha meg elpakoltam előzőnap, akkor meg elvitték azt. Hiába téptem a számat, hogy az az enyém. Nem vicces szemetes zsákban vinni a zsíroskenyeret... 16 évesen már elakartam költözni. (Kisebb koromban meg elszökni.)

A panasz része ennyi. Szerintem nem valami jogos anyám követelése. Szerintetek?

22/L


2016. júl. 21. 12:04
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy a családi milyen 25 ezer forint? 16 ezer forint, ha együtt élnek és három gyerek van minimum.
2016. júl. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
72%

15: A családi pótlékot adod oda???

Az a TIED jogilag, NEKED jár!

Fel is jelentheted emiatt!

2016. júl. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
100%

Ennek töredékéből még mosószalonokba is el lehet járni, vagy patyolatba adni a cuccokat.

De fel nem foghatnom, miért ne moshatnál a párodnál. Ha ott laksz, oda kellene fizetned, és akkor nincs ilyen gond.


Magadnak csinálod a problémát.

2016. júl. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
Miért nem moshatsz a párodéknál, ha ott laksz? Gyűjtöd a szennyest külön mint eddig, aztán kimosod. Beszéld meg a szüleivel, esetleg az ott leadott pénzedhez adj hozzá 1-2e ft-ot.
2016. júl. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 kovpet ***** válasza:
100%
Csak mondom: kb egy éve úgy adódott, hogy egy hétig nem tudtunk mosni itthon. A mosoda egy ezresért mosta ki a nagy zsák ruhát, amit odavittem. Ebben a szárítás és a hajtogatás is benne volt.
2016. júl. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
26%

Kiscsillag, ott bukott a mese, hogy utánad már nem járna semmi pénz, se családi pótlék, se adókedvezmény.

Legközelebb ennek nézz utána.

2016. júl. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
30%

15: A családi pótlékot adod oda???

Az a TIED jogilag, NEKED jár!


Tévedsz, 22, a gyermeket nevelnek jár a csp, az anyagi terhek csökkentése érdekében, ott a törvényben. Soha nem a gyereknek jár, hanem a gyerekre.

De a kérdező 22, utána már nincs.

2016. júl. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, ott laksz a palidnál..gondolom ott is fürdesz,tehát fogyasztol.éés nem vagy képes ott kimosni a ruháidat,ezért hazamész anyád meg kéri a pénzt?!

Hát érdekes egy csaj vagy,már meg bocsáss...ha 1x ott lakom valakinél akkor veszek mosoport stb és ott mosom a ruháimat ..nem hazacipelem,és inkább ott adok le pénzt,ahol fogyasztok..!

Hány éves vagy,h nem tudsz anyádnak nemet mondani?!

Ha 1x nem élek otthon nem adok le semmi féle pénzt

2016. júl. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
23%

A családnak nyújtott ellátások az állam részéről biztosított olyan támogatások, amelyek elismerve a család és a gyermekvállalás fontosságát - jövedelmi helyzettől függetlenül - a gyermeket nevelő szülőt illetik meg.


Ennyi. Nem a gyereket illeti.

2016. júl. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
100%

A többiek jól mondják, moss ott ahol laksz, de ha valami rejtélyes okból mégis anyukádnál szeretnél, akkor nem viszel magaddal pénzt, ennyi, akkor mondhat bármit anyukád.

A legjobb meg az lenne, ha simán leállítanád, nem adsz és slussz.

2016. júl. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!