Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha nem lakom otthon, akkor is...

Ha nem lakom otthon, akkor is jogosan követelheti tőlem anyám a havi pénzt?

Figyelt kérdés

Ideje pár hónapja nem lakom otthon, (szülői házban lakunk párommal) de eddig mindig kifizettem a havi 25 ezret, mert akárhányszor haza mentem megnézni a családom, anyám már jött és mondta, hogy adjam oda a pénzt, mert állítólag megbeszéltem vele, hogy pár évig még fizetem neki az összeget, mert én még mindig iskolába járnék, ezért ők elesnek ettől az összegtől.

Nem beszéltem vele semmi ilyesmiről, de ha én mindig fizetek neki ennyit, akkor hogy tegyek félre a havi 80 ezres fizetésemből?

Mondtam már neki, hogy ha semmit nem fogyasztok otthon és nem is vagyok ott, akkor mire fel kéri el? Igen lehet segíteni a szülőkön, de ők rendesen elélnek, én meg emiatt nem tudok egy picikét sem lábra állni. Még mindig szükségem lenne pár ruhára, de így nem is lesz, mert a ruha nem olcsó mulatság. Mikor otthon laktam sem kaptam ruhát se pénzt rá. Karácsonyra meg szülinapra kaptam 5 ezret nagyszüleimtől és abból vásároltam évi egyszer ruhát. Cipőért egyenesen könyörögnöm kellett, mert sajnos normálist min. 4-5 ezer alatt nem kap az ember és az azelőtti cipőmnek lejött az egész talpa ezért télen papucsban kellett iskolába mennem. Szerencsére nem esett akkor hó.

A kajáról ne is beszéljünk, reggelre elpakolta mindenki a kis harapnivalóját, a legkisebb meg tarhálhatott az osztálytársaitól, ha meg elpakoltam előzőnap, akkor meg elvitték azt. Hiába téptem a számat, hogy az az enyém. Nem vicces szemetes zsákban vinni a zsíroskenyeret... 16 évesen már elakartam költözni. (Kisebb koromban meg elszökni.)

A panasz része ennyi. Szerintem nem valami jogos anyám követelése. Szerintetek?

22/L


2016. júl. 21. 12:04
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:

Múlt hónapban úgy mentem haza, hogy mindig otthon találtam és nem tudtam kiküszöbölni, hogy ne tudtam odaadni, mert amíg a lakásban voltam ott állt mellettem és mondott mindent, hogy adjam oda, mert kell neki, meg tartozást fizet, meg megbeszéltük stb..

Most szerencsére nem találtam otthon, gyorsan felpakoltam a múltkor kimosott ruhákat és már mentem is.

2016. júl. 21. 12:21
 12/35 anonim ***** válasza:
100%
Dolgozik ??
2016. júl. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
91%
Érdekes egy sztori, hazajár mosatni? Anyóséknál nincs mosógép vagy te vagy képtelen bedobni a ruhát a gépbe? Meg is érdemled, hogy anyád madárnak néz, az is vagy.
2016. júl. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
100%

2# vagyok.

Dolgozol? Igen. Szerintem beszéld meg valahogy a barátod szüleivel,hogy a szennyesd nálunk is kimoshasd.Szerintem megértenék a helyzeted.

Egy kisgyerektől pedig nagyon nagy szem_étség ellponi 5 ezer forintot.

Már bocsánat,de szerintem nem egészen normálisak a szüleid.

2016. júl. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 A kérdező kommentje:

Igen dolgozik.

Ezt én is mondtam, hogy a CsP eltartás miatt van, nem azért mert egy arany tojást tojó tyúk vagyok.

2016. júl. 21. 12:24
 16/35 anonim ***** válasza:
96%

Vagyis hazamész havonta pár alkalommal,pár percig otthon vagy amíg berakod a mosást és mész is el? És ezalatt adod oda a 25 ezret?

Ha ez a helyzet,akkor moss ezentúl a barátodnál,ez a megoldás.

2016. júl. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
99%

"Múlt hónapban úgy mentem haza, hogy mindig otthon találtam és nem tudtam kiküszöbölni, hogy ne tudtam odaadni, mert amíg a lakásban voltam ott állt mellettem és mondott mindent, hogy adjam oda, mert kell neki, meg tartozást fizet, meg megbeszéltük stb.."


Rossz kifogás. Legközelebb vagy elengeded szépen a füled mellett, hadd magyarázzon csak, vagy kiosztod szépen és megmondod neki a véleményed. Sz*rjon sünt az ilyen "szülő".


Ha a konfrontációhoz gyáva vagy, akkor meg egyszerűen ne menj oda többet, a ruháidat meg szépen most ki anyósodéknál, ennyire ne legyél életképtelen.. Havi 25ezer egyébként is kicsit drága egy mosoda, nem gondolod?

2016. júl. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
100%
Hát kérdező, ne legyél már bolond... inkább mosnék kézzel, mint egy ilyennek adjak pénzt :D akár a szülőanyám, akár nem...
2016. júl. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
100%

5: "nem várom el párom szüleitől, hogy mossanak rám, ezért néha haza kell vinni kimosni a ruhákat. "


Ez alatt mit értesz, hogy mossanak rád?

Te nem tudod magadnak kimosni?

2016. júl. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
100%
Én sem értem, miért nem veszel mosóport? Esetleg felajánlod párod szüleinek, hogy kifizeted, vagy valami. Ha fővárosi vagy, mehetsz mosodába is. Én haza se mennék a helyedben.
2016. júl. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!