Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti meg engednétek a 14 éves...

Ti meg engednétek a 14 éves gyereketeknek hogy nyelv piercinget rakkason be?

Figyelt kérdés
2016. jún. 21. 20:20
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
5%
Nem, mert gusztustalan. Ráadásul nem kislánynak való. Akárcsak a pia, cigi, tetkó, szex.
2016. jún. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
69%
#21, csak én nem gondolom, hogy okvetlen azzal tennék a legjobbat a gyerekkel, ha akarata ellenére belenyomnám a "rendpárti-értékelvű-konzervatív" agybajba? Hanem talán fontosabb, hogy a saját korosztályával tudja elfogadtatni magát... mint a "te ne foglalkozz mással, te csak tanulj, hogy felvegyenek egy jó gimnáziumba... aztán majd egy jó egyetemre" szánalom?
2016. jún. 21. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
96%
Inkább ez, mint a tetoválás. Megcsináltatja, nagy baja nem lehet tőle, és "megvan a boldogság", aztán max kiveszi és beforr a lyuk. Nem egy ismerősöm van, akire rájött az 5 perc ilyen téren kamaszkorban, aztán ma már diplomás értelmiségi lett belőlük.
2016. jún. 22. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
51%
#23, hát, szerintem épp NAGYOBB rá az esély... ugye az energiák zöme nem a szülőkkel való küzdésre megy el, másfelől meg vannak rövid távú sikerek és örömök is a gyerek életében, nem arról szól az egész, hogy a következő tízen-évben csak fogadj szót, szívjál és alkalmazkodj... aztán "majd ha felnősz, majd belátod"...
2016. jún. 22. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
34%
bocs, hülyeséget írtam:akkor nyilván higiénikus, esztétikus, nem töri ki a fogát, nem bánja meg,nem marad helye,nem gyullad be......de én már csak ilyen maradi hülye vagyok
2016. jún. 22. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
62%

Kizárólag nyelvpiercinggel fogadtathatja el magát a korosztályával?:D

Azért, mert néhány hülye lenullázott mindenkit, aki úgy gondolja, hogy egy ilyen döntéshez érettség szükségeltetik, még nem lesz a piercing vagy a tetkó sem gusztusosabb, sem egészségesebb.

2016. jún. 22. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
50%

Egy ambulancián a sebész munkatársak évi 250 ilyen nyelvet igyekeznek helyrehozni.Jó esetben 3 hét szenvedés, rossz esetben-nos,nem riogatni akarok.Én csak epidemiológus vagyok, a fertőzéseket diagnosztizálom,hogy melyik nyelvnél mi okozta a gyulladást. A gyógyítást a kollégák végzik. Nincs ma szabályozva ki, mennyi idő, milyen szakképesítés birtokában végezhet tetoválást, piercinget. Nem is ellenőrzi senki, közhiedelemmel ellentétben az ÁNTSZ sem, mivel nincs rá jogszabályi jogosultsága.

Ezért írtam, amit, de itt nincsenek halló fülek.

2016. jún. 22. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
93%

Lady Lavender


Logikusnak hangzik, szóval ha nem hivatalos helyre megy a gyerek, ahol szülői engedélyt kérnek 18 év alatt és rendesen fertőtlenítenek, hanem az utcán a barátnője átszúrja gombostűvel, az sokkal jobb!


Én ha végképp akarná megengedném. A piercing nem nagy dolog, nekem is van, és van munkahelyem, ahol jóval az átlag fölött keresek, szóval nem ettől fog tönkremenni az élete.

2016. jún. 22. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
20%

22-es

Te vagy a szánalom. Remélem nincs gyereked, ha szerinted 14 évesen ezek rendben vannak. Gondolom annak is örülnél, ha droggal akarna megfelelni a korosztályának.

2016. jún. 22. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
34%

28: én ilyet nem írtam. Azt sem, h bárki elítélhetne, mert neked van, nem tudom, hol olvastad.

Én mindössze általam tapasztalt tényeket közöltem. Engedély pedig sajnos-az iparüzésin kívül-nemigen kell hozzá.

Nem hinnném, hogy belepusztul egy 14 éves, ha még 2-4 évet vár vele.

2016. jún. 22. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!