Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, ti mikortól engednétek...

Szülők, ti mikortól engednétek meg a gyereketeknek, hogy alkohlt igyon, vagy néha elmennyjen egy buliba?

Figyelt kérdés

2016. jún. 4. 16:03
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Nyílván úgy értve, hogy hány éves kortól. Miért engednétek el buliba, illetve miért nem?
2016. jún. 4. 16:04
 2/19 anonim ***** válasza:
87%

Azután, hogy nem vét alapvető helyesírási hibát. :)

elmennyjen...

2016. jún. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Elnézést, akkor elmenjen*. De most miért egy szóba kell bele kötnöd?:). Adhatnál normális választ a kérdésre.
2016. jún. 4. 16:08
 4/19 anonim ***** válasza:
90%

16 évesen már elengedném néha-néha esténként.de nem buliba,oda úgysem engednék be. hanem beülős helyekre a barátaival elmehetne.

buliba 17-18 éves korától mehetne. de mondom,a legtöbb helyeken alapból 18 alatt be se lehet menni.

az ivás más tészta.mivel nem vagyok ott felügyelni,ezért kár bármit is megtiltani. inkább arra törekednék,hogy megértse,hogy nem jó átlépni a határainkat. igenis kínos ha valaki legyen az fiú/lány a világáról nem tud. ráadásul veszélyes is.

mindenképpen a mértékre tanítanám és arra,hogy ne vagánykodjon a rövidekkel. 1-1 narancsvodka vagy koktél belefér 16-17 évesen is. de nem a tömények húzóra.

2016. jún. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
78%
Ez inkább szellemi fejlettség, mintsem életkor kérdése. Akkortól, amikor megbízom abban, hogy nem fog semmi hülyeséget csinálni.
2016. jún. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
85%

kb. 14-15 évesen megengedném, hogy megkóstolja az alkoholt, otthon

Bulizni kb. 16-17 évesen engedném. Persze attól is függ, hogy milyen lenne. Úgy vettem észre, hogy a mai gyerekek kevésbé önállóak, kevésbé vannak tisztában azzal, hogy mikre kell odafigyelni a saját biztonságuk, épségük érdekében. Illetve "menőzés" címén veszélyes dolgokat csinálnak.

Szóval, ha olyan lenne, mint én voltam, akkor elengedném. De inkább annak örülnék, ha ilyen fiatalon még inkább házibulikban szórakozna a barátaival, nem szórakozó helyeken sok idegennel körülvéve.

2016. jún. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
30%
15 éves kortól házibulikba bátran. Nem tiltani, megmondani neki mi a mérték és milyen hatásai vannak az alkoholnak. Nagyjából ennyi.
2016. jún. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Attól függ, mit jelent az alkohol ivás, meg a bulizás. Mert amikor én gyerek voltam, akkor a buli nálunk azt jelentette, hogy átmentünk valamelyik barátunkhoz, ott többet összegyűltünk és ott töltöttük az estét. Persze volt ital, meg zene, meg akármi. De nem szórakozóhelyen voltunk, idegenek társaságában, és nem az éjszaka közepén kellett hazasétálnunk, mert nem jár már a busz sem. Tehát nem voltunk igazából veszélyben. Na ilyen házibulira elengedném a gyereket 14 éves korától, ha tudom, hogy ő is és a barátai is megbízhatóak. Azt is hagynám, hogy igyanak, de remélném, hogy 1-2 pohárkánál többet nem isznak. Ha azzal hívna fel, hogy menjek érte, mert rosszul van a piától vagy azt hallanám vissza, hogy a saját hányásában fetrengett az éjszaka, biztos, hogy utána 18 éves koráig el sem engedném sehova! Tehát ha tud mértékkel inni és bulizni, akkor mehet tiniként is. Ha nem, akkor meg kell várnia, amíg jogilag felnőtt nem lesz és már nem tilthatom meg neki, hogy bárhová is elmenjen!
2016. jún. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
27%
Nem tetszene, hogy csak úgy tud szórakozni, hogy piál. Akármennyit is. Azzal majd felnőttként menőzzön.
2016. jún. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Nem életkortól függ. Amikor már tud értelmes ember módjára gondolkodni
2016. jún. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!