Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, ti mikortól engednétek...

Szülők, ti mikortól engednétek meg a gyereketeknek, hogy alkohlt igyon, vagy néha elmennyjen egy buliba?

Figyelt kérdés

2016. jún. 4. 16:03
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
61%
16 éves kortól engedném.
2016. jún. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Nagykorúként mehetne.
2016. jún. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
29%

A többség túl engedékeny!

Azt nem nézitek szülők, hogy tiétek a felelősség?

Mi lesz ezekből a gyerekekből?

Most még "anyámék jó fejek", később viszont szenvedni fog a munkahely szabályaitól és sorolhatnám.

A szülők többsége valószínűleg lusta következetes és előrelátó lenni. Vagy az is lehet, hogy ezek otthon minden nap isznak, így nincs nagyon jogalap a tiltásra.

Meddig megy még rossz irányba a világ?

Miért kell a látszatnak hinni?

Most úgy tűnik az a jó, később pedig csak a bajok jönnek.

2016. jún. 4. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

13: Ez hülyeség. Én is mehettem már 16 évesen bulizni. Ettől még voltak szabályok, nem azt csináltam, amit akartam. Sőt, hallgattam is mindig a szüleim szavára. És ettől nem lettek gondjaim a munkahelyen sem.

A teljes tiltás sem jó. Inkább az okoz gondokat a jövőben.

Az igazi feladat szülőként, hogy megtaláld az egyensúlyt.

Végül is a teljes tiltás is kényelmes a szülőnek, mert nem kell gondolkodnia, nem kell erőlködnie, hogy mit hogyan tegyen, csak simán megtilt mindent.

2016. jún. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
54%
Igen, a régi buli és a mai között hatalmas különbségek vannak!
2016. jún. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
15: A mi szüleinknek a mi bulink volt nagyon más, mint az ő idejükben :) És ez mindig így lesz, minden generációnál.
2016. jún. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Jaja, nem a ruhára és a zenére gondolok, hanem a fogyasztásra.
2016. jún. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

13-as válaszolóval én sem értek egyet. A teljes tiltás nem jó dolog, mert akkor csak azért is jobban szeretné a gyerek. Engem régen 15-16 éves koromtól engedtek házibuliba és eljárkálni a szüleim, de addig nagyon jó nevelést kaptam, egyszerűen magamtól éreztem, hogy mi fér bele, és mi nem. Persze, megkóstoltam azokon a bulikon az alkoholt, de csak módjával. Egyikünk sem volt sakál részeg 15-16 évesen, csak iszogattunk, kóstolgattunk. Későbbi években előfordult, hogy berúgtam ( ki nem ), de ettől miért dőlne össze a világ? Legalább saját testemen tapasztaltam meg, hogy mennyit bírok, mit nem szabad soha többet.

Ne áltassuk magunkat, mindenki gyereke át fog menni ezeken. De ha jó a nevelés, van amit megengedsz, de vannak szabályok, és van bizalom, akkor jó alappal kezd bele a kamasz. Ja, és hozzátenném még ( 13 -as válaszolónak ), hogy nem ittak otthon rendszeresen a szüleim, és mi sem iszunk a férjemmel, az engedékenység nem emiatt van. Egyszerűen okosabb, ha szembenézel vele, hogy ha tiltod, akkor is ki fogja próbálni a gyerek előbb utóbb, ezért meg kell találni egy arany középutat.

2016. jún. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, a kérdésre válaszolva, 15-16 évesen házibuliba engedném, szórakozó helyre 17 éves kortól.
2016. jún. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!