Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan közöljem a szüleimmel,...

Hogyan közöljem a szüleimmel, hogy tetkóm lesz?

Figyelt kérdés

Apukám maga is szeretne tetoválást, anyukám utálja őket. 20 éves vagyok és külön élek tőlük, de nem szeretném, ha ez törést okozna, vagy titkolnom kellene előttük. Szóval azt szeretném kérdezni, hogy ti (akár szülőként, akár gyerekként, akár csak beleképzelve magatokat) hogyan állnátok elő ezzel? Április közepére van időpontom, és mindenképpen meg fogom csináltatni, csak a "hogyn kommunikáljam" a kérdés. Főleg Édesanyám felé.


20/L


2016. ápr. 1. 00:36
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:

Ennyiből a fogszabályozás ellen is tiltakozhatnának néhányan, az is természetellenes.


A tetkó lehet, hogy idővel ronda lesz, de ha nem túl nagy, sokkal kevésbé veszélyazteti az egészséget, mint mondjuk a szines kontaklencsék.

2016. ápr. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
én 18 voltam, mikor az elsőt csináltattam. apukám őrjöngött, meg akarta tiltani stb, de anyu közölte vele, hogy max tanácsot adhat, meg nem tilthatja. elég hamar belenyugodott, a másodiknál már semmi gond nem volt. most hétfőre megyek mégegyet csináltatni, lehet nem is fogok róla szólni előre (külön élek már, nem beszélünk mindennap). ellenben mondjuk barátnőm a második tetkóját fogja csináltatni, takarható helyre. az övéről a mai napig nem tudnak a szülei, mert nagyon ellenzik. így ezzel sincs gáz igazából, egyrészt a te tested, azt csinálsz vele amit akarsz, másészt fölösleges vitát szítani.
2016. ápr. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell előre bejelenteni,nem kell az engedélyük. Az én anyámnak sem tetszett soha a tetoválás,az öcsém (nagykorú volt,húszon is felül) ,egyszerűen miután kész lett megmutatta neki :D Persze kiakadt,de 1 napig tartott csak .
2016. ápr. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:

Én is ellenzem a tetoválást, a végleges (vagy inkább majdnem végleges) volta miatt. A fiam mondogatta, hogy szeretne egyet, én mondogattam, hogy szerintem hülyeség, mi van, ha nem sikerül olyanra, mint szeretné, meggondolja magát később, mégse tetszik stb. Aztán egyszer ( 21 éves volt) hazajött egy művész haverjától, akinél a hétvégét töltötte, és megkért, hogy kenjem be az új tetkóját, és segítsek lefedni gézzel. Megnéztem, szép lett, megkérdeztem, hogyan kell kezelnie az első napokban, lesz-e még vele teendő, miért pont ezt választotta, mi a jelentősége számára stb. Majd lekezeltem, és ennyi. Továbbra sem örülök, hogy van tetkója (hátul a vállán, egy nagyon szép, kb. tenyérnyi kép), de az ő döntése, elfogadtam.

Ha jó a kapcsolatotok, szerintem nem lesz gond. Mesélj a mögöttes tartalomról először, ne azzal kezdd, hogy tetkóként szeretnéd ezt hordani.

2016. ápr. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:

A tetkó az csak tetkó, de legalább te döntesz róla, nem úgy, mint egy anyajegyről, vagy sebhelyről, vagy a ráncaidról.

Aki tetkó alapján ítél meg másokat az a suttyó.

2016. ápr. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:

11.58.


A fogszabályozás helyreállítása annak, ami természettől nem jól működőre sikerült. Mert az sem a szépség miatt van elsősorban, hanem mert nem csukódik, nem megfelelően illeszkedik az alsó és felső fogsor.


Mellesleg, úgy néz ki ide főleg a tetoválásból élők írnak. Erre jó, ha a kérdezők is gondolnak. Érdekük, minden szépet és jót írni. Bár lehet, hogy eleve a kérdés is ilyen szándékkal készült, ki tudja. A névtelenség, ugye.


De ha mégsem, akkor elmondom, hogy nekem örökre megváltozna a véleményem a gyerekemről ha képes lenne tetováltatni magát. Akár mondanám neki, akár nem.

És örök lelkiismeretfurdalás gyötörne, hogy hol hibáztam el a bevelését, mit csináltam rosszul. Hogy hogy lett olyan felszínes, önromboló ember belőle. És hogy még miben lehet olyan, amit -még- estleg nem is tudok.


Azt hiszem, egy kicsit elveszíteném a gyerekemet.


Talán segít, ha kérdező, ezt is meggondolod, neked se fogja a nyád megmondani, mint ahogy -ahogy most gondolom- én sem tenném.


Mert sérült gondolkodásúnak, betegnek érezném a gyerekemet, és magamat hibásnak, hogy nem tudtam megvédeni, megelőzni.

Már, ha eleve nem smafu a kérdés.

2016. ápr. 21. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
Utolsó, inkább te te vagy a sérült gondolkodású.
2016. ápr. 21. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!