Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan közöljem ezt szüleimmel?

Hogyan közöljem ezt szüleimmel?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ezt nehezebb elfogadni az embereknek, a szüleimnek pedig még nehezebb lenne, de nem olyan rég tudatosult bennem, hogy meleg vagyok.

1 hete van barátom, akivel egyébként már 3 éve ismerjük egymást, csak az utóbbi időben kezdtük el jobban tartani a kapcsolatot. Már az első perctől fogva éreztem valamit iránta, de akkor jelentéktelennek tartottam. Viszont az elmúlt 2 hónapban sokat beszéltünk és találkoztunk, és amikor egymáshoz értünk gyakorlatilag olyat éreztem, amit akkor kéne, ha egy lány lenne velem(ha értitek mire gondolok).

Az egyik lány ismerősöm mondta, hogy eddig is volt egy olyan érzése, hogy meleg vagyok, mert a mozgásomból és néha a beszédemből lehetett érzékelni.

A szüleim világ életükben a melegek ellen voltak. Egyszer megkérdeztem őket, mit tennének ha meleg lennék erre anya azt mondta, hogy nem örülne neki, és lehet meggondolatlanul cselekedne.. Apa pedig azt, hogy valószínűleg megkérdezné magától, hogy mit rontott el és próbálna rátéríteni a helyes útra.

Ami viszont jó pont, hogy már ismerik barátomat, mert még régen volt nálunk párszor és egyébként nem volt semmi bajuk vele. Most pedig valahogy félek, hogy túlságosan túlreagálnák a dolgot. Sejtem, hogy arra kényszerítenének, hogy hagyjak el a barátomat, de ezt sosem tenném, mert szeretem őt.

Azért mégsem állhatok úgy eléjük, hogy "anya, apa, képzeljétek meleg vagyok". Már az is eszembe jutott, hogy eltitkolom, de előbb-utóbb úgyis kiderülne és legalább tőlem tudják meg.


19/f


2015. szept. 21. 02:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
47%
Ilyenkor örülök, hogy nekem normális szüleim vannak. :$
2015. szept. 21. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nos, 1 hét után nem kell bemutatni feltétlenül a barátodat, hanem én várnék 3 hónapot. Már ha a barátod bemutatása a cél.

Ha szimplán a melegségedet szeretnéd elmondani, akkor először anyukáddal beszélj, mert a "meggondolatlanul" kitétel arra enged következtetni, hogy ha az első "sokkon" túl van, akkor képes lesz együttműködően melléd állni. Apád majd lehiggad.


A melegséget meg nem mindig lehet érzékelni külső jelekből. Több meleg/bi férfi ismerősöm van, akiknek a megjelenése abszolút férfias, és röbben feleség mellet hódolnak az azonos nemnek, míg kedves nejük nem is sejti, sőt, el sem hinné.

2015. szept. 21. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%

-Anya, apa terhes a barátnőm!

-???

-Csak vicceltem, nincs barátnőm, barátom van.

2015. szept. 21. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ne mondd el nekik!!! Még ne, mi értelme lenne?? Csak magadnak ártannál vele, veszekedések sorozata várna rad, aztán meg ide irogatnál, hogy na, most mit tegyél. És válaszolnának sokan, hogy nem kellett volna elmondani ilyen korán mert egy pár hetes kapcsolat még nem lehet olyan komoly. Ha majd nem lesz tétje a dolognak, ha majd a saját otthonodban élsz, lesz munkád és nem szorulsz a szüleidre, na, majd akkor johet a coming out. Addig ne!
2015. szept. 21. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem értek a melegekhez, de szerintem nem vagy az, csak a tiltott gyümölcsöt keresed. A szüleid mindig ellenük voltak, ezért te tudattalanul lázadsz így. Én nem tudom elhinni, hogy valaki tényleg képes vonzódni egy vele azonos nemű emberhez őszintén. Szerintem csak kísérletezgetsz, még várj egy kis időt, lehet néhány hónap múlva már neked is a gyomrod forog majd a mostani időszaktól. Tehát ne mond el nekik még, várj addig amíg biztosan tudod magadról, hogy ...
2015. szept. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem várj még ezzel a bejelentéssel. Várj, hogy benned is ülepedjenek a dolgok, legyél teljesen biztos magadban.
2015. szept. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 szántóvető ***** válasza:
18%
szegények húsz évüket áldozták rád,öregkorukra meg szégyenkezniük kell miattad.ne mondd el nekik,ne bántsd őket.ennél még a hazugság is jobb.
2015. szept. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha még velük élsz, tőlük függsz, akkor ne mondd el. Legyél minél előbb önálló. Akkor már nem tehetnek, majd lenyugszanak. De addig csak magafnak ártanál ha elmondanád, hidd el!
2015. szept. 21. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
#3 XDDDDDD
2015. szept. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Fúúúúúúúúúúj
2015. szept. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!