Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan közöljem ezt szüleimmel?

Hogyan közöljem ezt szüleimmel?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ezt nehezebb elfogadni az embereknek, a szüleimnek pedig még nehezebb lenne, de nem olyan rég tudatosult bennem, hogy meleg vagyok.

1 hete van barátom, akivel egyébként már 3 éve ismerjük egymást, csak az utóbbi időben kezdtük el jobban tartani a kapcsolatot. Már az első perctől fogva éreztem valamit iránta, de akkor jelentéktelennek tartottam. Viszont az elmúlt 2 hónapban sokat beszéltünk és találkoztunk, és amikor egymáshoz értünk gyakorlatilag olyat éreztem, amit akkor kéne, ha egy lány lenne velem(ha értitek mire gondolok).

Az egyik lány ismerősöm mondta, hogy eddig is volt egy olyan érzése, hogy meleg vagyok, mert a mozgásomból és néha a beszédemből lehetett érzékelni.

A szüleim világ életükben a melegek ellen voltak. Egyszer megkérdeztem őket, mit tennének ha meleg lennék erre anya azt mondta, hogy nem örülne neki, és lehet meggondolatlanul cselekedne.. Apa pedig azt, hogy valószínűleg megkérdezné magától, hogy mit rontott el és próbálna rátéríteni a helyes útra.

Ami viszont jó pont, hogy már ismerik barátomat, mert még régen volt nálunk párszor és egyébként nem volt semmi bajuk vele. Most pedig valahogy félek, hogy túlságosan túlreagálnák a dolgot. Sejtem, hogy arra kényszerítenének, hogy hagyjak el a barátomat, de ezt sosem tenném, mert szeretem őt.

Azért mégsem állhatok úgy eléjük, hogy "anya, apa, képzeljétek meleg vagyok". Már az is eszembe jutott, hogy eltitkolom, de előbb-utóbb úgyis kiderülne és legalább tőlem tudják meg.


19/f


2015. szept. 21. 02:23
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Egyke vagy? Ha igen, akkor a szüleidnek azt is fel kell dolgozniuk, hogy valószinűleg soha nem lesz unokájuk. Az hogy eddig semmi bajuk nem volt a barátoddal, nem jelent semmit, sőt! Az lesz a reakciójuk, hogy biztos ő "hülyített be", és szinte biztos hogy tiltani fognak tőle. Ez rosszabb, mintha már tudnák, és belenyugodtak volna, hogy homoszexuális vagy, és akkor bemutatsz egy új embert, mert akkor azt az embert már nincs miért okolni. Ha a mostani barátodat előhozod, akkor viszont "Aha! Hát ez volt az oka!" lesz belőle.


Szerintem is jobb lenne, ha várnál a vallomással, amíg önálló leszel. Ha mégis most mondod el, akkor viszont mindenképp hallgasd el hogy barátod van (és később se lesz könnyű őt elfogadtatni, egy idegent még valahogy könnyebb lenne).

2016. ápr. 1. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!