Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan közöljem a szüleimmel,...

Hogyan közöljem a szüleimmel, hogy tetkóm lesz?

Figyelt kérdés

Apukám maga is szeretne tetoválást, anyukám utálja őket. 20 éves vagyok és külön élek tőlük, de nem szeretném, ha ez törést okozna, vagy titkolnom kellene előttük. Szóval azt szeretném kérdezni, hogy ti (akár szülőként, akár gyerekként, akár csak beleképzelve magatokat) hogyan állnátok elő ezzel? Április közepére van időpontom, és mindenképpen meg fogom csináltatni, csak a "hogyn kommunikáljam" a kérdés. Főleg Édesanyám felé.


20/L


2016. ápr. 1. 00:36
1 2 3 4
 1/37 A kérdező kommentje:
*hogyan
2016. ápr. 1. 00:37
 2/37 anonim ***** válasza:
68%
Felnőtt ember vagy a saját lábadon. Miért kéne beszámolnod róla? határozottan ki kell állnod a döntéseid mellet. Ha úgy vagy vele, hogy megosztanád velük, mert jó a kapcsolatotok stb. akkor kivételt tennék, és takarnám, ha találkozom velük.
2016. ápr. 1. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:
Értem, nálam pont ez a helyzet. De valahogy anyukámmal is közölnöm kellene, és ezt nem tudom, hogyan tegyem (apukám teljesen toleráns ilyen szempontból, de anyukámnak nem tudom, hogy "adagoljam").
2016. ápr. 1. 01:05
 4/37 anonim ***** válasza:
47%
Sajnos erre csak Te tudhatod a valaszt. Mi nem ismerjuk Edesanyadat. Ha Edesapad toleransabb,akkor kerd a segitseget.
2016. ápr. 1. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
80%
Ha olyan helyen van ahol nem látszik akkor nem is kell tudniuk róla. Húgomnak a tarkóján van és takarja a haja, elején neki se tudták, aztán elmondta és nem volt semmi belőle.
2016. ápr. 1. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
97%

Ha már eldöntötted, hogy mindenképpen megcsináltatod, akkor jobb lehet ha nem előtte, hanem utána mondod meg. "Anya, tudom hogy te ellene vagy az ilyesmiknek, de csináltattam egy tetkót." És megmutatod. Az eltitkolást én sem javaslom. Biztos mérges lesz, de mivel visszacsinálni nem lehet, majd megnyugszik. Ha előre szólsz akkor ellenezni fogja, és utána esetleg nem áll szóba veled, mert nem hallgattál rá.

Esetleg szólhatsz előre apukádnak.

2016. ápr. 1. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim válasza:
Én anyámmal mindent megbeszélhetek és áltába támogat ő is ellenezné de ha oda állnék elé és mondanam h ez lesz csak megertené főleg h 20éves vagy
2016. ápr. 1. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
Te már önállósultál:"Anya, Apa tetoválásom lesz" Anyukád picit lehet fog haragúdni, de Idővel tuti megbékél.
2016. ápr. 1. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:

Én még együtt laktam anyámmal. Csak simán közöltem vele kb 2-3 hèttel előtte, hogy szokja a gondolatot. Nem tetszett persze neki. A 2. és a 3. tetkómnál már csak előtte nap szóltam, hogy megyek másnap tetováltatni. "Már megint mit?" Nem szereti a tetkóimat, azt se, hogy valószínüleg lesz még, de nem szól bele, mert már nem vagyok gyerek.

Csak mondd meg nekik, hogy "3 hét múlvára van időpontom tetováltatni" vagy valamit. (Egyébként én a 3.-nál azt is mondtam neki, hogy csak azért szólok, mert nem akarok olyan lány lenni, aki csak úgy hazaállít egy tetkóval.)

20L

2016. ápr. 1. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:

ha csak nem az aktuális pasid nevét akarod magadra varratni, meg nem egyéb meggondolatlan hülyeségeket, akkor szerintem nem fog annyira kiakadni. ő is tudja ,hogy nem kell az engedélye. szerintem mondd el egyszerűen, esetleg a mintát is mutasd meg neki..ha nagyon ellenzi, akkor is közöld,hogy te már átgondoltad, így lesz.

majd megbékél vele.. tudok olyan szülőt, aki szerint tetkójuk csak a börtöntöltelékeknek van..aztán a gyereke elkezdte kivarratni magát..most 2 karja és lábai is ki vannak varrva a gyerekének..ugyanúgy szereti és azt a börtönös dolgot is abbahagyta..szóval szerintem idővel megbékélnek majd.

2016. ápr. 1. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!