Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi köze van az anyámnak...

Mi köze van az anyámnak ahhoz, hogy hány fiúval feküdtem már le? Erre hogy lehet szépen reagálni?

Figyelt kérdés

Felhív ma, hogy hol vagyok. Mondom, hogy éppen várom az ebédemet, erre elkezdi idegbetegen mondani, hogy csomagoltassam el és induljak haza (kb. 13 éves koromban parancsolgatott így).

Jó, hazajövök, erre nekem támad, hogy mik vannak az én fiókomban... Azt sem tudtam, miről van szó, mire előszedte a fogamzásgátlómat és elkezdett velem ordítani, meg hogy azt biztos nem látom többet. Mondtam, hogy jó, akkor majd pelenkázhat 42 évesen, ha neki az jobban tetszik, dobja csak ki. Erre visszadobta az asztalra és elkezdte, hogy minek szedem, mintha csak valami vitaminról lenne szó.

Feljöttem, erre hallom, hogy azonnal hívja mamát, hogy mesélje neki felháborodva, mi történt.

Utána bejön, hogy mégis hány fiúval voltam én együtt, meg tudni akarja, kikkel vagyok jóban és biztos ezért járkálok minden héten Pestre, meg mostantól nem maradhatok semmilyen buliban sokáig, nem lesz olyan, hogy elmegyek este és másnap délelőtt jövök haza, stb.

Erre már nem tudtam mit reagálni, csak elkezdtem nevetni, mert ez nevetséges. 18 éves vagyok, 15 éves korom óta nem szól semmit az életemhez, szerintem kicsit elkésett, hogy azzal jöjjön, nem mehetek bulizni. Istenem, ha valakivel le akarok feküdni, akkor az nem egy buliban lesz...


Szóval most áll a bál, mert megtalálta a gyógyszeremet, ami EL VOLT REJTVE a fiókban, szóval biztos, hogy kutakodott...


2016. márc. 9. 21:09
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
61%
Nem tudom mit keresett a fiókodban, én is a szüleimmel éltem 19 éves koromig, de se én nem néztem be a szekrényükbe és ők sem. Az utolsónak üzenek, hogy a fogamzásgátló mellett lehet gumit is használni, én is így teszek. ha esetleg kiszakadna a gumi. Semmi köze a szexuális életedhez, az meg szánalmas hogy a mamádat hívta fel.
2016. márc. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
75%

Kérdező, szerintem kérdezz vissza, hogy:

1, hogy képzeli azt, hogy a cuccaid közt turkál

2, hogy képzeli, hogy bármiféle köze lenne hozzá, vagy pláne beleszólása, hogy te mikor, kivel, hogyan, hol, és miért élsz szexuális életet.

Aztán csapd rá az ajtót, és hagyd ezen rágódni egy ideig...

2016. márc. 10. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
85%
12# az ilyen szülőnek, ha ezt mondod, nem kezd el rágódni. Csak elönti a vörösköd az agyát, hogy hötötö-hötötö hogy mer így beszélni velem, mit képzel magáról, mi az, hogy nincs közöm hozzá, hogy ne lenne!
2016. márc. 10. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
86%

Egyébként nem értem a lepontozásokat, teljesen logikátlan és meggondolatlan reakciósorozatot volt képes kiokádni magából ez a rengeteg szempontból igencsak felkészületlen anyuka. Inkább előzte volna meg az ilyen jellegű feszültségeket kettejük között úgy, hogy a sok-sok eltelt év alatt folyamatosan és normális stílusban érdeklődik a lánya dolgai felől, és nem úgy oldja meg a helyzetet, hogy vöröslő fejjel leüvölti a nem mellesleg nagykorú gyerekét.


Ez olyan, mintha egy kutyát azért vernének el, mert titokban szobatiszta lett.

2016. márc. 10. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
84%

Kérdező, szerintem teljesen jól reagáltad le a helyzetet!

Nem üvöltöztél, nem csapkodtál (legalábbis nem írtad :D), csak egyszerűen értésére adtad, hogy mi lenne a következménye, ha kidobná a fogamzásgátlódat és nevettél az idegbeteg megnyilvánulásán.

Minden csoda 3 napig tart!

Anyukád majd tudomásul veszi, hogy felnőtt a lánya, aki egyrészt maga dönti el, hova utazik el, másrészt természetesen él szexuális életet, méghozzá felelősségteljesen.

Apukád hogy reagált? Ő megértőbb volt?

2016. márc. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
17%

Szerintem az lehet a baja, hogy eddig azt se tudta, hogy rendszeres nemi életet élsz, elvégre ha heti egy alkalom lenne, arra minek a tabletta?!

Azt tudja, hogy komoly kapcsolatod nincs (és te se írtál ilyet, tehát gondolom nincs), így a gumi lenne az ideális megoldás.


Lehet, hogy nem elsősorban a terhességtől és a szexuális örömöktől félt?

Ezer és egy dolgot össze lehet szedni, elég ha EGYSZER nem használsz gumit, akár több betegséget is megkaphatsz, ugyanattól a partnertől.


Lehet, esetleg most esett le neki, hogy az elmúlt három év elrohant veletek nekifutásból, ő lemaradt, és sejtelme sincs már, merre jársz, kivel és mit csinálsz. Gondolom most magára legalább úgy haragszik, mint rád.


18 éves vagy. És akkor mi van?!

Még mindig az anyád gyereke vagy, ő tart el, nála laksz, nem tudsz egyedül megélni, szóval nem vagy felnőtt, csak nagykorú.

Tehát ha kirabolsz egy bankot, nem a fiatalkorúak börtönébe kerülsz, és ennyike.

De ennél több nem igen változott meg attól, hogy betöltötted a 18-at, csak ti hiszitek azt.


A te fene nagy önállóságod is véget érne, ha hazaállítasz azzal, hogy terhes lettél tabletta mellett, nem tudod ki az apa, és már nem vetetheted el, anyád meg közli, hogy na akkor lehet csomagolni.


És nagyon ne adja az ég, de ha egyszer közli veled az orvos, hogy "hölgyem, üljön le egy pillanatra, beszélnünk kell. Sajnos méhnyakrákja van", akkor is anyád lenne az első, akit zokogva hívnál fel, hogy úristen, most mi lesz így tovább.


A bulikat, a fogamzásgátlót, meg az utazást Pestre ki fizeti? Ha anyád (akár úgy is, hogy zsebpénzt kapsz), akkor tulajdonképpen tényleg ő mondja meg, mit fogsz csinálni.

Ha a te keresetedből oldod meg, akkor meg tényleg sokat nem tud tenni.


Kérdés, hogy érdemes-e ezért ilyen cirkuszt csinálni.

2016. márc. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
72%

17-es, én sok dologban vitatkoznék veled.


Ha minden úgy volt, ahogyan a kérdező írta, akkor először is a hisztit nem ő csinálta, hanem az anyja.

Másrészt a zsebpénz az arra való, hogy arra költse, amire jónak látja. Ha az anyja nem tudott arról, hogy fog.gátlót szed, akkor nyilván a zsebpénzéből oldotta ezt meg. Vagy a párja vette meg neki.

Harmadrészt: az, hogy valaki 18 évesen nemi életet akar élni, nem abnormális, hanem természetes igény. Ha védekezik, az dicséretes. Ha anyagilag ki van szolgáltatva a szüleinek, akkor persze keresztbe tehetnek neki, de ezzel csak azt érik el, hogy mihamarabb lelép tőlük és utána vissza se néz. Normális szülő nem erre törekszik.

Negyedrészt: Te abból indulsz ki, hogy fűvel-fával összefekszik, és ha teherbe esne, azt se tudná, ki az apa. Ezzel szemben ő azt írta: "ha valakivel le akarok feküdni, akkor az nem egy buliban lesz". Nekem ebből az tűnik ki, hogy nem alkalmi szexkapcsolatra vágyik, hanem ha szerelmes lesz (és viszont), akkor szexelni is akar a partnerével - ami érthető igény. A nemi betegség kissé túl van misztifikálva. Ha normális ismeretségi körben talál szerelmi partnerre (pl. iskola, sportkör stb.), akkor erre tulajdonképpen kicsi az esély. Kevesebb, mint hogy kilyukad a gumi, vagy hogy tablettaszedés mellett terhes lesz... :D

2016. márc. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
87%

#17 "Tehát ha kirabolsz egy bankot, nem a fiatalkorúak börtönébe kerülsz, és ennyike.

De ennél több nem igen változott meg attól, hogy betöltötted a 18-at, csak ti hiszitek azt." - ez ismerős, az anyám is mindig ilyeneket magyarázott... most meg erősen töprenghet, hogy kitől kapna egy pohár vizet akár, ha rá lenne szorulva... tudod, az életben a dolgok mindig úgy működnek, hogy hatás-ellenhatás...

2016. márc. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
87%

Még annyit, hogy különösen felháborító az a stílus, ahogyan az anyja viselkedett. Egészen más lenne, hogyha otthon azt mondta volna: lányom, láttam valamit, üljünk le, beszéljük meg.

Ő ehelyett ebédről hazarendelte a lányát (tök fölöslegesen, mert később ugyanúgy meg lehetett volna beszélni), otthon ordítozott vele, meg el akarta tiltani minden szórakozástól.

Mintha valami bűncselekményt követett volna el! Pedig csak nemi életet él 18 évesen! Atyaég!

2016. márc. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
83%

Kérdező, lehet, hogy az nem lenne semmi poén, ha legközelebb ilyenekkel zaklat, akkor nagy, komoly, magadba révedő arccal elkezdenéd számolni, hogy "a Zoli az egy, a Pisti az kettő, a Ferivel meg a Lacival egyszerre csináltuk, azt most egynek vagy kettőnek számoljam - tényleg anya, te csináltad hármasbban? - na jó, legyen kettő, aztán a pincérfiú a pizzázóból de annak nem tudom a nevét, és várjunk csak, most a Jóska jött utána vagy a Zalán? ... " stb... mondjuk olyan 68-ig:)))))

Fogadunk, hogy az életben többször nem fogja felhozni neked ezt a témát?

2016. márc. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!