Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális, ha nem kaptam pénzt...

Normális, ha nem kaptam pénzt különköltözéskor?

Figyelt kérdés

Albérletbe mentünk, be van bútorozva, szóval ilyesmikre nem volt szükségünk. Egy-egy törölközőt kaptunk, meg egy csomag konyharongyot.

Nincs rossz viszonyom a szüleimmel, ünnepekkor ajándékozzuk egymást kisebb értékben.

Viszont döbbenten hallom, hogy az lenne a normális, hogy a szülők anyagilag besegítenek, ha a gyerek költözik. Igaz, hogy eltartottak 19 évig, még elvégeztem a sulit, de másokat is.

Nem gazdag a családom, de nem is szegények (300 ezer 3 főre, saját, hitelmentes ház, városon)


2016. jan. 20. 13:18
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
100%
Most nem azért, de szerintem ha tudtak volna, többet is szívesen segítettek volna neked. De ahogyan te is leírtad, nincsenek olyan jó helyzetben, hogy adjanak. Az a ház, amelyben laknak, az életük munkája. Azt nem adhatják el, hogy neked segítsenek, ez tiszta sor. Biztos vagyok benne, hogy ha tudtak volna, többet is segítettek volna. Lehet, hogy ez bántja is őket nagyon valahol, de nem beszélnek róla. Ki tudja. Amit kaptál eddig, az életed, a felnevelésed, köszönd meg nekik és légy hálás. Nagyon sok olyan ember él a Világban, akik kijönnek az intézetből és nincsenek szüleik, testvéreik, nincs hová hazamenniük... És mit számít az a másfél millió, amit kapnak életkezdéshez.... Ha nincsenek gyökereik... Inkább fejlődj, érj el többet, mint ők és segítsd őket te a jövőben, soha nem szabad számon kérni a szüleinktől ilyesmit.
2016. jan. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
36%
Én se kaptam. Kapott a húgom, kapott az öcsém, en semmit. Nekem annyit mondtak, hogy a páromnak van háza (egy 70es évekbeli kockaház, lepusztult), milyen jó hogy van fedél a fejünk fölött. Van hogy haragszom, mert azt érzem ez azt jelenti nem szeretnek és az 1 éves unokajuk se érdekli őket hogy milyen körülmények között él, pedig van pénzük de mindig elszórják. Mindegy, megoldjuk amit meglehet hitelből, rájuk nem lehet számítani. Nekem ha lesz pénzem és a fiam segítsegre szorul akkor fogok segíteni. Viszont ha a te szüleidnek nincs pénze akkor normalis hosz nincs miből adni. Én is csak törlőrongyot kaptam anyámtól, pedig havi 1 millát elkölt, ránk csak ennyi tellett :)
2016. jan. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
75%
ez érdekes.. szerintem az a normális, ha a gyerek különköltözik, onnantól kezdve nem számol a szülei pénzére.
2016. jan. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
50%
Minden szülő segíti a gyerekét, ahogy tudja. Aki tud, az ad pénzt, aki nem vagy a gyerek nem kéri, az nem. Nekem az volt a furcsa, hogy sok helyen hozzájárulást kérnek a gyerektől, ha még otthon lakik és dolgozik, ezt itt a GYIK-en hallottam először, de jobban belegondolva ha rossz anyagi helyzetben lennének a szüleim, én is adtam volna, amíg otthon laktam, meg utána is.
2016. jan. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
52%

sokan szerintem rosszul èrtelmeztèk a kèrdèst.nem arról volt szó, hogy miután elköltözik,a szülők támogassák rendszeresen anyagilag.

hanem a költözèskor segítettek -e anyagilag,szerintem ez volt a kèrdès.

nem ugyanaz:)

Szerintem az a normális, ahol a szülők segítenek,akár anyagilag, akár tárgyakkal,akár fizikai segítsèggel(pakolni a holmikat stb).nyilvan lehetősègekhez mèrten.:)

2016. jan. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
68%

Én meg döbenten olvasom hogy a mai fiatalok ezt elvárják ,én 20 éve voltam fiatal mikor külön költöztem ,férhez mentem kaptam egy edénykészletet,minden mást mi vetünk meg magunknak a férjemel,sőt ,amig otthon laktam nekem is bekelett szálnom valamenyivel a közösbe mikor már dolgoztam és volt pénzem .

Ha külön tudtál költözni ,akkor van munkád van pénzed akkor még is mit vársz szüleidtöl ? Köszönd meg amit kaptál és amire szükséged van vedd meg magadnak .

2016. jan. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
100%
pont az a lényeg hogy már ne nekik kerüj pénzbe felnött ember magát tartja el
2016. jan. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
40%
Nem várja el az ember, de nekem jól esett. Az ismerőseimnél is azt láttam, hogy amivel tudták, segítettek a szülők elindítani a gyereket az önálló életben (pénz, bútor, vagy használati tárgyak). Persze, aki nem teheti meg, az nyilván nem. Nincs ebben semmi rossz szerintem, én is így fogok tenni. Eleve megtakarítást is tervezek nyitni a gyereknek születése után. Elég egy hónapban 10000 Ft, 18-20 év alatt azért az már valami.
2016. jan. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
100%
Én sem kaptam semmi különöset, egy szebb edénykészletet édesanyámtól, de ennyi. Nem vártam el semmit amúgy, egyébként is azért költöztem el, mert meg tudtam állni a saját lábamon, nem azért, hogy utána még pénzt kunyeráljak :)
2016. jan. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
80%

Mindenki annyival segít, amennyivel tud/akar, és nem lehet elvárni, hogy erejükön felül teljesítsenek.

Nekem viszont kissé furcsa sok szülő részéről az a hozzáállás, miszerint "ennyi meg annyi évig eltartottalak, ezek után már ne gyere hozzám segítségért". És nem érdekel, hogy öreganyámat vagy a szomszéd asszonyt egy étkészlettel és egy garnitúra konyharuhával indították el az önállóság útján, de ha mi tehetjük, akár lakást is veszünk majd a gyerekünknek, hogy megkönnyítsük az életét. Ha nekünk ez nem lesz megterhelő anyagilag, akkor miért ne segítsük a saját gyerekünket?

2016. jan. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!